Domy wakacyjne w Spoleto

Poznaj ofertę NOVASOL w Spoleto

Domy wakacyjne w Spoleto

Spoleto to urokliwe miasteczko leżące w samym sercu Umbrii, usytuowane na wzgórzu i otoczone lasami. Jest najpiękniejszym miejscem w regionie i wyjątkowym miejscem na niezapomniane wakacje we Włoszech. Spoleto posiada ciekawą historię i oferuje różnorodne atrakcje. Klimatyczna starówka będąca jedynie częścią średniowiecznej zabudowy miasta oraz okoliczne wąskie uliczki, sprawią, że pomimo upalnych dni zawsze znajdziecie odrobinę cienia i przyjemny chłód. Jednym z obowiązkowych punktów podczas zwiedzania miasta jest Plazza della Liberta, który jest miejscem charakterystycznym dla regionu Umbrii. Znajdziecie tu Państwo ruiny historycznego amfiteatru, a także punkt informacji turystycznej. Zwiedzając Spoleto nie powinniście również przeoczyć najważniejszych zabytków miasta – kościoła Sant Eufemia, katedry Santa Maria Assunta, która łączy w sobie mieszankę stylu romańskiego i barokowego, oraz zamku Rocca wraz z przepięknym dziedzińcem i zapierającym dech w piersiach widokiem na sąsiednie wzgórza. Tuż obok znajduje się słynny akwedukt Ponte delle Torri, którego wysokość wynosi 80m, a rozpiętość 260m. Niegdyś miał on za zadanie doprowadzenie wody do całego miasta ze wzgórza Monteluco, obecnie jest najchętniej fotografowanym przez turystów miejscem w Spoleto. Na szczycie wspomnianej góry znajdziecie sanktuarium franciszkanów i przede wszystkim Święty Gaj obejmujący liczne piesze ścieżki. Jeśli zechcecie poobcować z przyrodą, to na pewno jest to idealne miejsce.

Popularne domy wakacyjne w Spoleto

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Spoleto

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Spoleto

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Spoleto

Loading...

Kwintesencja włoskiej kuchni

Spoleto to również miasto wielu smaków i aromatów, promujące oczywiście lokalną kuchnię umbryjską. W regionie tym dominuje przede wszystkim domowy makaron, pyszne sery, świeże sałaty i oliwa z oliwek. Specjalnością regionu jest także czarna trufla, głównie używana do dań mięsnych. Dopełnieniem całości jest lokalne wino. Przechadzając się głównymi ulicami starówki zapewne nie oprzecie się również chęci skosztowania miejscowych słodkości – przede wszystkim świetnych włoskich lodów. Rezerwując dom bądź apartament wakacyjny w Spoleto będziecie mieliokazję spróbować tych wszystkich pyszności. Ale to nie wszystko. Na obrzeżach miasta znajdziecie także gospodarstwa, które oferują naukę gotowania. Można się tam również dowiedzieć jak wygląda proces produkcji np. oliwy z oliwek czy też lokalnego wina. Wybierając dom lub apartament wakacyjny w Umbrii czeka Was przyjemny pobyt w tym urokliwym rejonie.

Poznaj ofertę NOVASOL w Spoleto

Wydarzenia kulturowe

Wyjątkowe wrażenia wywrze na Was z pewnością Festival dei Due Mondi, czyli Festiwal Dwóch Światów – święto teatru i tańca, które jest jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście. Rozpoczyna się on każdego roku na przełomie czerwca i lipca i trwa około 2 tygodni. W tym czasie będziecie mieli okazję podziwiać sztukę starożytną w połączeniu ze sztuką współczesną. Wśród Włochów, Spoleto słynie także z serialu „Don Matteo”, który stal się inspiracja do stworzenia polskiego cyklu „Ojciec Mateusz”. Dzięki wakacjom w apartamencie w Spoleto będziecie mogli odkryć bogatą historię, kulturę i przyrodę tego włoskiego miasta.