Urlop w Zagrzebiu

Sprawdź apartamenty Novasol w Zagrzebiu

Urlop w Zagrzebiu

Zagrzeb to stolica Chorwacji i zarazem największe miasto tego kraju. Położone u podnóża góry Medvednica, to świetne miejsce na miejskie wakacje Zagrzeb to możliwość spędzenia czasu na tysiące sposobów. Można tu przeżyć wakacje nad wodą, w górach, pośród zabytków czy biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych. Dodatkowo, gęste lasy, otaczające miasto, zachęcają do długich spacerów, z dala od zgiełku i hałasu. Zagrzeb staje się jednym z najczęściej odwiedzanych miast Europy, dlatego też NOVASOL, przygotowała dla Was noclegi w Chorwacji kontynentalnej, które pozwolą Wam poznać wszystkie sekrety i ciekawe miejsca, tego wielkiego miasta. Wczasy w Chorwacji z NOVASOL, to gwarancja atrakcyjnie położonych obiektów, zarówno w centrum, jak i na obrzeżu stolicy Chorwacji. Możecie również wynająć dom wakacyjny z prywatnym basenem, który znajduje się w okolicy Zagrzebia. Dzięki temu będziecie mogli połączyć zwiedzanie miasta z wypoczynkiem na łonie natury.

Popularne domy wakacyjne w Zagrzeb

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Zagrzeb

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Zagrzeb

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Zagrzeb

Loading...

Miasto zabytków

Wakacje w Chorwacji, to doskonała okazja na poznanie historii miasta. Najwięcej historycznych budowli, znajdziecie w centralnych dzielnicach: Donji Grad, Kaptol oraz Gornji Grad. Gornji Grad, to historyczne centrum miasta, skupione wokół Placu ś. Marka. Cały obszar otoczony jest ruinami murów obronnych i pozostałościami wież wartowniczych. Podczas wizyty w tej dzielnicy, koniecznie odwiedźcie Kościół św. Marka oraz kościół św. Katarzyny. Dzielnica Kaptol, to miejsce gdzie kiedyś istniała osada, z której wyrósł Zagrzeb. Obecnie stanowi ona sieć wąskich uliczek, skupionych wokół monumentalnej Katedry Wniebowzięcia NMP. Kaptol to także miejsce pełne restauracji i tawern, a także główna arena nocnego życia. Donji Grad, to współczesne centrum miasta, z licznymi budowlami z XIX oraz XX wieku. Dodatkową atrakcją tych dzielnic, jest specjalna kolejka szynowa, która łączy Górne i Dolne Miasto. Ponieważ znajdują się one na różnych wysokościach, podczas podróży można podziwiać piękną panoramę miasta.

Sprawdź apartamenty Novasol w Zagrzebiu

Miasto muzeów

Wybór kwatery wakacyjnej z oferty "Chorwacja apartamenty i domy", to możliwość poznania bogatych ekspozycji, które znajdują się w zagrzebskich muzeach. Do najciekawszych należą:

  • Muzeum Archeologiczne – z kolekcją 450 tysięcy archeologicznych artefaktów i numizmatów

  • Muzeum Historii Nauralnej – posiada jedną z najważniejszych kolekcji z czasów neandertalczyków. Można tu podziwiać kamienne bronie oraz narzędzia „człowieka z Krapiny”.

  • Muzeum Techniczne – podzielone jest na strefy: pojazdy i maszyny, planetarium, wystawę o kopalniach oraz ekspozycję o życiu Nikoli Tesli.

  • Muzeum Miasta – z licznymi eksponatami, które spełniły rolę w historii miasta, począwszy od XVI wieku.

W Zagrzebiu znajdziecie również liczne galerie sztuki, w tym Galerię Starych Mistrzów, gdzie prezentowane są dzieła malarzy żyjących w XIV-XIX wieku. Niezwykłe jest tu również zoo, które mieści się w historycznym parku Maksimira. Park został założony w XVII wieku na wzór angielskich parków romantycznych. Z kolei w ogrodzie zoologicznym, podziwiać możecie aż 275 gatunków zwierząt, w tym śnieżne leopardy i czerwone pandy.

Miasto, gdzie się dzieje

Wybierając kwaterę z oferty "Chorwacja noclegi", możecie wziąć udział w licznych imprezach, wernisażach czy koncertach. Zagrzeb jest areną koncertów największych gwiazd muzyki, także wybierając się tu w dowolnym miesiącu, będziecie mieli okazję brać udział w występie gwiazd z najwyższej półki. Poza tym, co roku, w Zagrzebiu, odbywa się największy festiwal typu open air w kraju – „Inmusic Festival”, nastarszy w kraju festiwal muzyki pop „Zagrebfest” oraz uznany na świecie „Zagreb Jazz Festival”. Miasto jest również bogate w kluby muzyczne i hale koncertowe, gdzie odbywają się koncerty elektroniczne i hardrockowe. Wakacje w Chorwacji to również liczne przedstawienia teatralne w Teatrze Narodowym, operowe w hali „Vatroslav Lisinski”, a także koncerty filharmoniczne. Zagrzeb jest również siedzibą „Animafest”-poświęconego animacjom oraz „Zagrebdox” – filmom dokumentalnym. Jak widać z powyższych skrótowych informacji, w Zagrzebiu jest naprawdę wiele do zobaczenia i usłyszenia. Jedno jest pewne, wakacje w Zagrzebiu nie ma czasu na nudę.