Wakacje w Samobor - domy wakacyjne

Samobor

Wakacje w Samobor - domy wakacyjne

Samobor jest miejscowością położoną pomiędzy wschodnimi zboczami gór Samoborsko Gorje, w dolinie rzeki Sawy. Miasteczko to jest urokliwą osadą średniowieczną, z licznymi, dobrze zachowanymi budynkami prezentującymi styl barokowy. I właśnie, chociażby z tych dwóch cech, warto wybrać tutaj obiekt z oferty "Chorwacja apartamenty". Możecie tu przeżyć niesamowite chwile podczas wypraw po górach i odkrywania mało znanej części Chorwacji. Wiadomo nie od dziś, że masowa turystyka skupia się na wybrzeżu, ale mało kto wie, że właśnie Samobor ma jedne z najstarszych tradycji turystycznych w Chorwacji! Warto również dodać, że miejscowość położona jest zaledwie 20 kilometrów od stolicy kraju, czyli Zagrzebia – a w nim czeka na Was mnóstwo atrakcji i zabytków. Dodatkowym atutem jest również bliskie położenie od granicy ze Słowenią – dzięki temu będziecie mieli okazję zwiedzić dwa kraje podczas jednego urlopu. Jeśli więc chcecie połączyć zwiedzanie i wędrówki po górach oraz lasach – Samobor będzie najwłaściwszym wyborem.

Popularne domy wakacyjne w Samobor

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Samobor

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Samobor

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Samobor

Loading...

Zamieszkaj w Samobor

Decydując się na dom wakacyjny w Chorwacji kontynentalnej, wybierzecie wypoczynek z dala od masowej turystyki, w otoczeniu przyrody i na odkrywaniu nieznanych wcześniej miejsc i zabytków. Dzięki ofercie NOVASOL macie na to szansę. W miejscowości Samobor i w okolicy, czekają na Was kwatery wakacyjne, które spełnią najwyższe wymagania. Nasze obiekty wakacyjne w Chorwacji są w pełni wyposażone i zawsze są gotowe na Wasz przyjazd. W tej części Chorwacji znajdziecie domy z widokiem na góry i zielone krajobrazy – wyobraźcie sobie poranną kawę na tarasie, z którego podziwiać możecie piękne panoramy! A jeśli planujecie urlop z domowym zwierzakiem, to nie mogliście lepiej trafić. Znajdziecie tu liczne domy i apartamenty, które są przystosowane do pobytu Waszych pupili.

Samobor

Jak spędzić czas w mieście Samobor

Wybierając Samobor na niezapomniane wakacje w Chorwacji, będziecie mieli okazję na szereg możliwości aktywnego wypoczynku. Szczególnie dlatego, że miasteczko położone jest pośród wzgórz, a już od XVII wieku uprawiano tu turystykę górską. Dzięki temu, czekają tu na Was liczne piesze i rowerowe trasy turystyczne o różnych poziomach trudności. Podczas wędrówek będziecie mieli okazję nie tylko poznać piękne widoki i krajobrazy, ale także liczne jaskinie ( w tym jaskinię Grgsova), rzeczki oraz ruiny zamków (szczególnie znany jest białoceglany zamek Samobor, położony zaledwie 10 minut od centrum miejscowości. W samym Samoborze podziwiać można kościół Św. Anastazji, piękną starówkę oraz poznać miejscowe specjały: słynną musztardę, wino Bermet i symbol miasta - ciastko „Samoborska kremsnita”.

20 kilometrów od Samoboru, czeka na Was stolica Chorwacji, czyli Zagrzeb. Miasto to podzielone jest na dwie części: Gornji Grad oraz Donji Grad. W każdej z nich czekają na Was liczne zabytki oraz atrakcje dla całej rodziny. Szczególnie polecamy takie miejsca jak: Katedra Zagrzebska, Park Ribnjak, Bramę Miejską, Muzeum Mimara, Muzeum Archeologiczne oraz miejskie zoo.

Z koeli 9 kilometrów od Samoboru, znajduje się granica ze Słowenią.  Dzięki temu, a także dzięki szybkim autostradom, w ciągu dwóch godzin możecie dojechać do takich miast jak Krsko, Novo Mesto, Celje czy Lublana. Cóż, nie pozostaje nam nic innego, niż jeszcze raz zachecić Was do rezerwacji kwater z oferty "Chorwacja noclegi".