search

Bornholm - noclegi w domu wakacyjnym

Wakacje na Bornholmie

Bornholm to niewielka ale niezwykle urocza wyspa, a ze względu na swoją odległość od Polski - naprawdę w zasięgu ręki. To idealne miejsce na wypoczynek dla wszystkich szukających wytchnienia od codzienności, kochających przyrodę, żywioły, marzących o relaksie bądź aktywnym wypoczynku na Bornholmie. Bornholm jest wyspą kontrastów. Urozmaicony krajobraz i bliskość z naturą. Północne wybrzeże ze skałami przechodzi w piaszczysty krajobraz i kończy się szerokimi wydmami i wielokilometrowymi piaszczystymi plażami, która należą do najlepszych w Europie. Na wyspie NOVASOL oferuje atrakcyjne obiekty z katalogu "Bornholm noclegi".

Kliknij i sprawdź ofertę NOVASOL na Bornholmie

Domy wakacyjne w ofercie "Bornholm noclegi"

Po dniu pełnym wrażeń możecie się dodatkowo wspaniale zrelaksować w jednym z wielu domów z sauną czy jacuzzi a nawet własnym basenem. Oferta ta jest idealna zarówno dla osób szukających odpoczynku na plaży, jak również dla osób aktywnie spędzających czas, np. jeżdżąc na rowerach, kąpiąc się w morzu lub na terenie aquaparków. Nie czekaj zatem - znajdź już dziś swój wymarzony dom z oferty "Bornholm noclegi", na wymarzone wakacje w Danii. Tutaj na pewno będziesz czuł się mile widziany!

Kliknij i sprawdź ofertę NOVASOL na Bornholmie

Popularna wypoczynkowa wyspa

Dla wielu Bornholm jest najpiękniejszą duńską wyspą urlopową. Dzięki przyrodzie, zabytkom i bliskim odległościom od domków wakacyjnych. Spokojne miasteczka, w których znajdują się domy wakacyjne oraz w ich pobliżu typowe wędzarnie śledziowe. Bornholm różni się od pozostałej części Danii głównie poprzez skaliste wybrzeże. Wybrzeże znajduje się w północnej części wyspy. Bornholm oferuje wyjątkowe atrakcje dla dorosłych i dzieci. Na wyspie znajdują się ruiny Hammershus, Christians, rotundowe kościoły i lunapark Brændesgårdshaven. Do tego piękne piaszczyste plaże na Bornholmie z wieloma miejscami do kąpieli i wiele więcej. Tak jak w całej Danii, najpopularniejszym sposobem spędzania tu wakacji jest wynajęcie domu wakacyjnego skatalogowanego pod hasłem "Bornholm noclegi". Pozwala to na swobodne planowanie swojego wolnego czasu w czasie urlopu. A atrakcji na ten wolny czas można tu znaleźć aż nadto.

Kliknij i sprawdź ofertę NOVASOL na Bornholmie

Atuty Bornholmu

Jest to wyspa dla smakoszy i koneserów. Wyspa oferuje wiele aktywności i atrakcji dla całej rodziny. Tutaj każdy, bez względu na preferowany sposób wypoczynku i wiek znajdzie wiele atrakcji i możliwości spędzenia czasu wolnego. Wybierając domy wakacyjne w Danii, będziecie mogli odkryć:

  • ok. 250 km oznakowanych ścieżek rowerowych na Bornholmie
  • regiony idealne na sporty wodne jak windsurfing czy kitesurfing
  • muzeum Natur Bornholm opowiadające w interaktywny i multimedialny sposób historię wyspy (przewodnicy także w języku polskim)
  • Hammershus - jedyne w swoim rodzaju ruiny warowni średniowiecznej
  • Centrum Średniowieczne Bornholmu
  • wizyty w tradycyjnych wędzarniach ryb (szczególnie śledzi)
  • urocze miasteczka jak Rønne czy Nexø
  • Joboland - największe wesołe miasteczko i zoo na wyspie
  • piękne piaszczyste i naturalne plaże Bornholmu

... a to tylko część tego, co czeka was na wyspie!

Kliknij i sprawdź ofertę NOVASOL na Bornholmie

Warto zobaczyć

W stolicy Bornholmu - mieście Ronne znajdują się: lotnisko, szpital, konsulaty, stadion i teatr. Scena teatralna jest najstarszą prywatną w Danii, nieprzerwanie działającą od 1823 roku. Na starówce stoi kościół św. Mikołaja z charakterystyczną wieżą szachulcową i zachowanymi fragmentami romańskich murów. Niedaleko wznosi się latarnia morska. Warto zwiedzić najsłynniejszy dom kupiecki z 1807 roku z oryginalnym wyposażeniem wnętrz, obecnie jest to muzeum. Nexo– miasteczko portowe, do którego przybija prom osobowo-rowerowy z Kołobrzegu - zostało rozbudowane w średniowieczu przez kupców niemieckich pochodzących z Kołobrzegu, a po II wojnie światowej odbudowane niemal od podstaw. W porcie jest wieża widokowa, z której rozpościera się piękna panorama. Wielką atrakcją jest park Motyli, gdzie w cieplarni o pow. 900 m² można zachwycać się tysiącem żywych motyli, ptakami, roślinami tropikalnymi. Do zobaczenia na słonecznym Bornholmie!

Kliknij i sprawdź ofertę NOVASOL na Bornholmie

Grać w golfa na Bornholmie

Bornholm to raj dla golfistów, z czterema 18 dołkowymi polami w promieniu ok. 20 km. To idealne miejsce zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych graczy. Przyjemność dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas wolny.

 

Sztuka na Bornholmie

Od zawsze wyspa była dużym magnesem przyciągającym artystów. Morze, skały podwodne, cisza oraz światło były ważnymi źródłami inspiracji. Bornholm jest popularny wśród witrażystów, artystów malarzy, designerów i dla malujących ręcznie ceramikę, którzy mieszkają na wyspie.