Wakacje na Romo

Wyspa Romo leży blisko zachodniego wybrzeża Danii i umiejscowiona jest w zatoce Waddena. Ta najpiękniejsza wyspa na Morzu Północnym ma wszystko, czego możecie oczekiwać od duńskiej wyspy wypoczynkowej. Rømø oferuje dużo miejsca i świeże powietrze, oazę daleką od dnia powszedniego w południowo-zachodnim rejonie Danii, która połączona jest z lądem tamą o długości 9 kilometrów. Jest jedną z pięciu wysp fryzyjskich, które leżą wzdłuż wybrzeża południowej Jutlandii. To raj dla miłośników przyrody. Atrakcyjna przyroda sprawia, że chętnie spędza się czas wolny na świeżym powietrzu podczas spacerów, na rowerach oraz zwiedza miasteczka Tønder, Ribe i Møgeltønder na wybrzeżu zachodnim.

Zarezerwuj dom wakacyjny na Romo

Popularne domy wakacyjne w Rømø

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Rømø

Loading...

Semesterhus med pool i Rømø

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Rømø

Loading...

Rajska plaża

Romo słynna jest z jednej z nawiększych piaszczystych plaż w Europie. Ma 12 km długości i prawie 2,5 km szerokości, a podczas odpływów – jeszcze więcej. Plaża ta jest idealna dla rodzin z dziećmi, ponieważ dno nie jest głębokie, a do tego jest bardzo miękkie. Opórcz tego na brzegu znajduje się mnóstwo muszli i muszelek, których zbieranie sprawia dzieciom frajdę. Zerknijcie więc do oferty "noclegi Dania" i zacznijcie planować plażowy wypoczynek!

Zarezerwuj dom wakacyjny na Romo

Na sportowo

Wyspa Romo to rónież jedno z najlepszych miejsc do uprawiania dwóch sportów: żeglarstwa lądowego oraz buggykitingu. W południowej części wyspy są wydzielone specjalne strefy, w których można uprawiać te dyscypliny. Oprócz tego, ze wzgęldu na wielkość plaży, można się po niej poruszać autami, aż do linii odpływowej. Przy wyjeździe z plaży znajduje sie specjalny punkt, w którym można oczyścić podwozie saochodu z piasku.

Zarezerwuj dom wakacyjny na Romo

Domy wakacyjne na Romo

Domy wakacyjne na Romo, to świetna propozycja dla osób szukających nowych doświadczeń. Opórcz tego, mimo walorów wyspy, jest to dość zaciszne miejsce. Nie ma tu głośnych kurortów ani nadmiernie rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Dlatego też, nasze domy wakacyjne są w pełni wyposażone w sprzęty oraz media. W naszych kwaterach wypoczniecie wśród cichych wrzosowisk, a także w pełni poznacie walory tej przepięknej, ogromnej plaży.

Wyspa i okolice

Oprócz piaszczystej plaży i krystalicznie czystej wody, jest także wiele atrakcji na wyspie Romo. Warto się wybrać na północną część wyspy, gdzie znajduje się sieć bunkrów z czasó II Wojny Światowej. Południowa część wyspy z kolei, daje możliwość uprawiania lub obejrzenia buggykitingu i żeglarstwa lądowego. Środkową część wyspy zajmują pola uprawne oraz wrzosowiska z małymi jeziorkami. Warto wśród nich odbyć wędrówkę lub przejażdżkę rowerem na świenie przygotownych szlakach. We wschodniej części wyspy znajdują sie małe osady, w tym stolica wyspy Havneby. W tej części wyspy warto odwiedzić duży biały kościół Św. Klemensa z XIII wieku. Wakacje w Danii, to również możliwość odwiedzenia lądowej części Danii. Wyspa Romo oddzeilona jest od kontynentu, malowniczą groblą, otoczoną wodami. W poblizu Romo warto odwiedzić takie miasteczka jak Ribe, Skaerbaek, Tonder, a także oddalone ok. 90 km od wyspy, duze miasto Esbjerg z licznymi zabytkami.

Bolilmark

Miejscowość wypoczynkowa Bolilmark jest położona w pięknej przyrodniczo okolicy, tylko dwa kilometry od wału Rømø, który łączy wyspę z kontynentem. Tuż obok leży plaża Lakolk, który jest uznawana, jako najlepsze kąpielisko Europy. Region przyciąga wieloma atrakcjami. Wspaniałe ścieżki zachęcają do wędrówek i wycieczek rowerowych, a w północnej części znajduję się interesujący ptasi rezerwat.

Lakolk

Lakolk jest najstarszym obszarem wakacyjnym na Rømø. W tej części wyspy znajduję się wiele domów wakacyjnych, które zostały wybudowane w 1850 i należą do najstarszych w kraju. Stare domy tworzą niepowtarzalny klimat. Główną atrakcją miejscowości wypoczynkowej jest jednak bez wątpienia 15 kilometrowa piaszczysta plaża, która nieustannie należy do najlepszych w Europie. Lakolk jest położone pomiędzy wydmami i przepięknym krajobrazem wrzosowiskowym. Jest tutaj wiele dobrych możliwości na wędrówki lub wycieczki rowerowe, podczas których można delektować się świeżym morskim powietrzem. Również z siodła można podziwiać okolicę podczas konnych przejażdżek.

Okoliczne wyspy

Urlop w Danii, to świetna okazja aby wybrać się na okoliczne wyspy. W pobliżu Romo znajduje się mnóstwo mniejszych wysepek, wśród których warto wybrać się w rejs. Do najciekawszych wysp należą:

  • Mando – mała wysepka, na którą można dostać się podczas odpływu. Na wyspie, warto udać się na wyczieczkę dookoła niej – traktorem. Podczas takiej wyprawy, można zobaczyć jak wygląda osada przystosowana do licznych sztormów.

  • Fano – malownicza wyspa, z krajobrazami zawierającymi drewniane wiatraki oraz małe piniowe zagajniki. Na wyspie znajduje się również pole golfowe oraz bunkry z czasów II WŚ.

  • Sylt – wyspa idealna jeżeli chodzi o wakacje w Niemczech. Latem można tu zaobserwować „białe noce”. Na wyspie znajdują się również liczne zabytki, Kościół Św. Seweryna i latarnia morska.