Wakacje na Fionii - domy wakacyjne

Spędź urlop na Fionii

Wakacje na Fionii - domy wakacyjne

Fyn, czyli Fionia, to druga pod względem wielkości wyspa w Danii. Położona jest pomiędzy Jutlandią i Zelandią i jest z nimi połączona mostami – Wielki Bełt i Mały Bełt. Krajobraz Fionii stanowią rozległe faliste równiny i ogrody. Na południu ciągnie się pas porośniętych lasami wzniesień sięgających do 128 m n.p.m. Znakiem rozpoznawczym wyspy są zamki i prywatne rezydencje. Będzie to idealne miejsce, jeżeli planują Państwo spędzić wakacje w Danii.

Popularne domy wakacyjne w Fionia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Fionia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Fionia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Fionia

Loading...

Fionia – kraina z bajki

Fionia to piękna kraina łagodnych wzniesień, zamków i dworków, a także starych miasteczek o wąskich uliczkach. Fionia nie bez powodu jest nazwana baśniową wyspą. Nie tylko, dlatego że Hans Christian Andersen stawiał tutaj swoje pierwsze kroki, lecz także z powodu zmienności wyspy. Domki wakacyjne na Fionii są położone głównie wzdłuż wielokilometrowego odcinka wybrzeża, od Hasmark na północy do Horne i Fåborg na południu.

Spędź urlop na Fionii

Morze atrakcji dla każdego

Pomiędzy obydwoma końcami wybrzeża znajdą Państwo bardzo urozmaicony pejzaż z sielskimi miastami i domami, a na północy z fiordami i zatokami. Na całej wyspie jest wiele do odkrycia, np. Egeskov slot (zamek Egeskov). Jest on najlepiej zachowanym renesansowym zamkiem na wodzie w Europie, powstał w XVI wieku. Koniecznie zwiedzić należy Odense z jego sławnym Zoo i domem Hansa Christiana Andersena. Miasto jest pełne pamiątek po tym wybitnym baśniopisarzu. W mieście znajduje się protestancka katedra św. Knuda. Nieco dalej usytuowany jest dom rodzinny kompozytora Carla Nielsena. Warte zwiedzania jest także Duńskie Muzeum Kolei.

Spędź urlop na Fionii

Zakwaterowanie w Hasmark

Mała miejscowość Hasmark na północy wyspy to fantastyczne miejsce na urlop na Fionii. To tutaj znajduje się najpopularniejsza plaża wyspy. Płaska piaszczysta plaża w Hasmark jest jedną z najpiękniejszych plaż na Fionii. Obszar wokół plaży to doskonały cel rodzinnych wycieczek. Długi wał jest idealny do uprawiania turystyki pieszej, a na plaży jest też lodziarnia ciesząca się zainteresowaniem, jako, że smak lokalnych lodów jest niezapomniany. Plaża Hasmark leży pomiędzy Jørgensø na zachodzie i półwyspie Enebærodde na wschodzie. W okolicy jest wiele atrakcyjnych domków wakacyjnych, które są położone obok siebie wzdłuż plaży. Tutaj można znaleźć spokój i wolne chwile, ustawiać leżak i odpocząć od stresu dnia codziennego. Pomimo popularności, plaża nie jest zaludniona. Zawsze znajdzie się miejsce do rozłożenia ręcznika kąpielowego i ciszę do opalania się. Mała miejscowość jest też dobrym punktem wyjścia, aby zwiedzić okolicę – niedaleko od wielkiego miasta Odense z jego zabytkami i wieloma możliwości zakupów.

Zakwaterowanie w Assens

Assens to urokliwy maleńki port rybacki, ośrodek żeglarski i miejscowość wypoczynkowa nad cieśniną Mały Bełt. W zabytkowym centrum, gdzie stoją kupieckie domy z ozdobnymi szczytami, znajduje się także nowoczesne centrum handlowe. Stare miasto portowe Assens na wyspie Fionia zachęca bogatą historią, urokliwym budownictwem, wąskimi ulicami. Jest to rodzinne miasto duńskiego marynistycznego bohatera Petera Willemoesa, który walczył w1801 roku w bitwie morskiej z Anglikami. Główną atrakcję Assens stanowi również siedem ogrodów w różnych stylach, reprezentujących tradycje ogrodnicze wielu narodów Europy. Podczas pobytu w Assens należy odwiedzić też centrum kultury Tobaksgården, w którym są kawiarnie, kina, teatr oraz sala koncertowa. Na miejscu, wynajmując dom wakacyjny na Fionii, można odkryć wspaniałą okolicę Assens, z nietkniętą przyrodą, przepięknymi kąpieliskami i świeżym powietrzem morskim.

Wyjątkowa atmosfera

Przy zjechaniu z autostrady poczują Państwo wyciszoną, przytulną atmosferę, która bardzo wyrażnie wyróżnia Fionię. Przepiękna przyroda przeplata się tu z sielskimi wioskami pełnymi domów stojących w szeregu, których dachy są pokryte strzechą. Z ponad 120 zamkami i posiadłościami Fionii, a w połączeniu z sąsiednimi Langeland i Tåsinge, staje się szczególnym miejscem na urlop w Danii. Z powodu centralnego położenia w Danii i mostów łączących z Zelandią i Jutlandią, wyspa nadaje się świetnie zarówno na krótki lub dłuższy pobyt z całą rodziną. Sprawdźcie więc, co przygotowaliśmy dla Was w ofercie "noclegi Dania".

Aktywne wakacje z NOVASOL

Na Fionii znajdą Państwo przytulne, małe porty rybackie i mariny, które oferują Państwu dużo żaglowych, surfingowych i szerszych możliwości uprawiania sportów wodnych. Dom lub apartament wakacyjny oferuję przy tym zawsze idealny punkt wyjścia na Państwa wakacje. W pobliżu Hasmark leży Flyvesandet - jedyny obszar wydmowy na Fionii, a także obszar chroniony Enebærodde, który można zwiedzić na piechotę lub rowerem. Są tu również dobre warunki do wędkowania i w sezonie letnim spotkać tam można wielu zadowolonych wędkarzy. Dla miłośników natury popularnym miejscem na wakacje jest rezerwat przyrody Agernæs. Poza tym można również korzystać z pola minigolfowego w Hasmark. Jeśli wolicie aktywny wypoczynek wśród natury, możecie udać się na rowerach na wycieczkę podczas której zwiedzicie niezliczone okoliczne zamki i dworki.