Wakacje w Djursland – domy wakacyjne

Wakacje w Djursland

Wakacje w Djursland – domy wakacyjne

Djursland to duński półwysep wcinający się w cieśninę Kattegat. Słynie on z długich piaszczystych plaż wraz z obleającymi go błękitnymi wodami Morza Bałtyckiego. I właśnie plaża w miejscowości  Fjellerup jest jedną z najdłuższych w tej części kraju. Opórcz Fjellerup znajdą Państwo i inne liczne miejscowości w których oprócz plaż, są przygotowane bazy do uprawiania sportów wodnych, nurkowania czy wędkowania. Domy wakacyjne w Djursland, są świetnym miejscem zamieszkania, aby skorzystać z uroków tego pełnego słońca półwyspu. Nasze kwatery znajdą Państwo zarówno w większych kurortach turystycznym z doskonale rozbudowaną bazą oraz w cichszych zakątkach wybrzeża. W naszych apartamentach i domach znajdą Państwo w pełni wyposażone kuchnie oraz pokoje. W obiektach NOVASOL, które mogą służyć również jako baza wyjazdowa po okolicy, spędzą Państwo na pewno w pełni udane wakacje w Danii.

Popularne domy wakacyjne w Djursland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Djursland

Loading...

Semesterhus med pool i Djursland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Djursland

Loading...

Dwa światy

Półwysep Djursland jest bardzo zróznicowany. W północnej części wybrzeże jest proste i skłąda się głównie z ciągnących się kilometrami, piaszczystcyh plaż. Z kolei południowa część jest bardzo postrzępiona licznymi zatokami i fiordami. Dominują tu wybrzeża skaliste i kamieniste plaże. Nie brakuje tu jednak również i piaszczystcyh odcinków w urokliwych zatoczkach. Jeszcze inne jest wybrzeże wschodnie. W tej części dominują klifowe wybrzeża i głębokie dno, które znajduje się już 5 metrów od linii brzegowej. Z tego powodu znajdują się tu liczne punkty dla nurków.

W centralnej części półwyspu znajdują się liczne lasy i zagajniki. Lasy te są siedzibą saren, jeleni oraz czerwonych jeleni i innych leśnych zwierząt. Na całym półwyspie rozsiane są liczne słono- i słodkowodne jeziora, w których można wędkować. Ciekawym miejscem jest też Kollindsund. Jest to otoczony wzgórzami zielony teren, który powstał po wyschnięciu słonego jeziora w 1870 roku. Przed tą datą, można było wpłynąć bezpośrednio z morza w głąb półwyspu. Teraz warto się tu wybrać aby podziwiać piękny krajobraz, który tu powstał. 

Wakacje w Jutlandii wschodniej, to również sposobność do odwiedzenia Parku Nardodowego Mols Bjerge. Oprócz dzikiej natury, można w nim odwiedzić zabytkowe wsie i maisteczka.

Plaże w Djursland na wakacje

Atrakcje półwyspu

Oprócz naturalnych atrakcji i pięknych plaż, urlop można spędzić na odwiedzeniu jednego z licznych miasteczek na wybrzeżu lub w głębi lądu. Decydując się na domy wakacyjne w Danii, będziecie mogli poznać:

  • Grenaa – malowniczy port, z którego można wybrać się na wyspę Anholt. W miasteczku znajdują się zabytkowe wiatraki, a także liczne tawerny i restaurajce, w których można spróbować miejscowych specjałów.

  • Ebeltoft – miejscowość z zabytkową starówką. W okolicy znajdują sie liczne zatoczki i małe plaże, które tworzą przepiękne widoki.

Decydując się na urlop w tych okolicach mają Państwo również możliwość zobaczenie dwóch dużych miast: Aalborga oraz Randers.  Warto również wybrać się pieszo lub rowerem, po malowniczych trasach wśród pól i lasów. Szlaki te przecinają liczne małe wsie oraz miasteczka, w których warto zatrzymać się na chwilę i odpocząć w miejscowej tawrnie.

Ebeltoft na Djursland na wakacje