Zelandia Północna - Region na wakacje dla każdego

Zelandia Północna

Zelandia Północna - Region na wakacje dla każdego

Zelandia to dobry wybór na wakacje w Danii! Piękne piaszczyste plaże i kąpieliska, morze jest spokojne i dlatego idealnie do uprawiania sportów wodnych. Wszędzie można też uprawiać inne dyscypliny sportowe; można grać w golfa, jeździć konno, grać w tenis i wędkować. Dla wędkarzy Zelandia jest prawdziwym eldorado z fiordami, morzem i licznymi gatunkami ryb. Poza tym cała Zelandia Północna oferuje dużo pięknych pól golfowych na lekko pagórkowatych terenach. Tutaj mogą się cieszyć z gry zarówno początkujący jak i zaawansowani.

Popularne domy wakacyjne w Zelandia Północna

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Zelandia Północna

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Zelandia Północna

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Zelandia Północna

Loading...

Odkryj atuty północnej Zelandii

Długa linia brzegowa obszaru północnej Zelandii stwarza idealne warunki kąpielowe. Najodpowiedniejsze miejsca to Gilleleje, Tisvildeleje i Liseleje. Zelandia Północna i zachodnia są rozdzielone poprzez fiord Roskilde i Isefjord. Ten piękny krajobraz fiordowy ma duże znaczenie historycznie, dokonano tutaj licznych odkryć z epoki wikingów i kamienia, np. stary okręt wikingów.Zelandia Północna jest również świetnym punktem wyjścia na jednodniowy wyjazd do Szwecji. Wystarczy popłynąć promem do Helsingør albo pojechać do Kopenhagi i przejechać przez imponujący most Öresund. Lato to czas na targi, festiwale, koncerty i lokalne święta. Zelandia nie jest żadnym wyjątkiem. W miastach są organizowane targi staroci-pchle targi, gdzie można zrobić zakupy. Także w mniejszych miastach odbywają się festyny i duże festiwale muzyczne. Należą do nich festiwal w Roskilde i festiwal w Vig w Odsherred. Północnozachodnia Zelandia jest znana z bardzo urozmaiconego i pięknego krajobrazu. Woda otaczająca wyspę z trzech stron tworzy niezwykły klimat, co potwierdza bogate życie kulturalne w tym regionie.

Zelandia Północna

Woda i światło

Północnozachodnia Zelandia jest sławna z powodu kontrastów, żyznych pól, bieli wydm, stromego wybrzeża i zielonych lasów bukowych. Otoczona z trzech stron przez wodę, szczególnie oświetlona północna strona - Odsherred – przyciąga często artystów, których prace można podziwiać w wielu galeriach w okolicy. Kąpieliska należą do najlepszych w Danii i zachęcają do kąpieli, uprawiania sportów wodnych i zabawy. Domek wakacyjny lub apartament wakacyjny NOVASOL to idealna baza wyjściowa na wakacje.

Wakacje w Zelandii - wyspie jezior

Na tej wyspie leżą największe jeziora Danii. Arresø, Esrum Sø i najgłębsze 37,7 m Furesø. Na wyspie są także fiordy, np. Roskilde-Fjord, gdzie jest znane muzeum ze statkami wikingów. Wzdłuż Isefjord 40 km można wędrować lub przejechać na rowerze. Morze wokół Zelandii przyciąga turystów. Kilometr po kilometrze znajdują się plaże i można kąpać się w czystej wodzie morskiej. Nawet w centrum Kopenhagi można zaobserwować przypływy. Wybrzeże północnozachodniej Zelandii jest otoczone przez wydmy i szczególnie przez płytki Odsherred, o piaszczystym podłożu odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Zatoka Jammer posiada piaszczystą plażę z wodą najwyższej jakości.

Różnorodne atrakcje

  • Kopenhaga - z mnóstwem zabytków i atrakcji, między innymi Tivoli, operą lub parkiem rozrywki Dyrehavsbakke. W Kopenhadze jest dostępna zbudowana piaszczysta plaża o długości 2 km, na której można uprawiać sporty wodne. Wiele restauracji zostało wyróżnionych gwiazdkami przez prestiżowy Michelin. Poza tym jest wiele sklepów z designerskimi artykułami i rękodziełem artystycznym. Od połowy listopada miasto nabiera świątecznego charakteru. Najdłuższy skandynawski deptak Stroget przyciąga świąteczną iluminacją.

  • Helsingør - Kronborg slot (zamek Kronborg), znajduje się na liście zabytków UNESCO, a jest sławny dzięki szekspirowskiemu „Hamletowi”. Promem można udać się z Helsingør do Helsingborg na jednodniową wycieczkę do Szwecji.

  • Hillerød - Frederiksborg slot (zamek Frederiksborg).

  • Roskilde - latem odbywa się tu festiwal rockowy, ale w tej dawnej stolicy Danii można zwiedzić również gotycką katedrę (lista UNESCO) oraz Muzeum Łodzi Wikingów z pięcioma okrętami. Łódź Wikingów mierzy 31 m długości i może pomieścić nawet 100 wojowników.

Odwiedź Kopenhagę podczas wakacji w Danii

Dobrym sposobem na poznanie miasta jest wycieczka po kanałach wodnych. Ze statku można podziwiać interesującą architekturę. Na początku lipca na placach grają znani na całym świecie jazzmani. Copenhagen Jazz Festiwal trwa ok. 10 dni i dokładny program jest podawany do publicznej wiadomości w Internecie. Wzdłuż cieśniny Sund między Helsingør a Kopenhagą są rozsiane ekskluzywne miejscowości. Do Roskilde przyjeżdża wielu turystów, aby zobaczyć najciekawszą duńską katedrę, a także okręty wikingów wydobyte z fiordu przez archeologów. W Trelleborg są zachowane pozostałości twierdzy wikingów z X wieku.

Nasze domy wakacyjne w Danii już na Was czekają!