Wakacje na wyspie Fanø – domy wakacyjne

Zarezerwuj dom wakacyjny na wyspie Fano

Wakacje na wyspie Fanø – domy wakacyjne

Na Morzu Północnym, naprzeciw miasta Esbjerg znajduje się malownicze wyspa - Fanø. Oddalona jest ona o ok. 50 km na północ od Sylt. Niewielka wyspa Fanø jest długa na 16 km i posiada tylko 5 km szerokości. Na wyspie znajdują się trzy miejscowości: Nordby (stolica wyspa), Rindby i Sønderho. Na wyspę Fanø można w prosty sposób dostać się promem kursującym z Esbjergu do Nordby. Jeżeli planujecie wakacje w Danii, wybór wyspy Fanø będzie z pewnością trafiony.

Popularne domy wakacyjne w Fanø

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Fanø

Loading...

Semesterhus med pool i Fanø

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Fanø

Loading...

Plaże na Fanø

Wyspa Fanø słynie w głównej mierze ze wspaniałych, rozległych plaż piaszczystych, które co roku przyciągają całe rzesze turystów - w lecie są one oblegane przez spragnionych wypoczynku, słońca oraz relaksu wczasowiczów. Mimo, iż plaża na Fanø nie jest tak szeroka jak plaża na wyspie Rømø, i tak cieszy się ogromnym powodzeniem wśród rezerwujących domy wakacyjne w Danii. Plaża liczy ok. kilometr szerokości, co i tak jest dość sporym wyzwaniem, dlatego po dotarciu asfaltem do granicy piaszczystych wydm, można przesiąść się w samochód, na rower lub skorzystać ze specjalnego, kursującego po plaży autobusu. Jest to nie lada atrakcja i dość nietypowy widok. Zwolennicy bardziej aktywnego wypoczynku będą również zadowoleni na wyspie Fanø, ponieważ mogą skorzystać z usług licznych szkółek windsurfingu czy wypożyczalni sprzętu wodnego.

Zarezerwuj dom wakacyjny na wyspie Fano

Urocze miejscowości

Dwie główne osady na wyspie Fanø to położone na północy Nordby i znajdujące się na południu Sønderho. Są to sielskie wioski, które w przeszłości były zamieszkiwane głównie przez rybaków, gdyż Fanø dysponowała wówczas jedną z większych flot handlowo rybackich w całej Danii. Godne zauważenia są domy z krytymi strzechą dachami, które ze względu na panujące tu wiatry ustawione są w głównej mierze w linii wschód-zachód. Dom wakacyjny, szczególnie na wyspie Fanø, warto zarezerwować na pobyt u progu wakacji.

Zarezerwuj dom wakacyjny na wyspie Fano

Przytulne Rindby

Urocze małe miasto Rindby kjest jednym z bardziej wyróżniających się miasteczek na wyspie Fanø, która zachwyca przy pierwszych odwiedzinach. Miasto pełne tradycyjnych domów rybackich, które odznaczają się kolorowymi futrynami okiennymi. Jeśli chcą Państwo odpocząć od stresu dnia codziennego, to trafili Państwo idealnie! W Rindby jest wszystko, co potrzeba do wypoczynku z całą rodziną. W Rindby jest kilka bajecznych kąpielisk, gdzie podobne są tylko w Południowej Jutlandii. Najwięcej plaż oznaczonych niebieską flagą, gwarantuje czystą wodę do kąpieli. W wielu miejscach ratownicy dbają o bezpieczeństwo na plaży. Miejscowości takie jak Rindby na wyspie Fanø w Południowej Jutlandii powodują, że Dania to ulubione miejsce na wakacje.

Atrakcje na Fanø

Niestety zawsze podczas wakacji w Danii może się zdarzyć, że pogoda nie będzie sprzyjała wylegiwaniu się na plaży. W takim wypadku warto wybrać się do kilku miejscowych muzeów. Pierwsze miejsce na naszej liście powinno stanowić Muzeum Marynistyczne w Nordby, gdzie oprócz modeli statków duńskiej floty zobaczyć można bogatą kolekcję przedmiotów związanych z codziennym życiem miejscowych rybaków. Podczas niepogody, a szczególnie gdy wieje wiatr, z plaży korzystać można na inny sposób. Bardzo popularnym zajęciem jest tutaj puszczanie latawców. W połowie czerwca odbywa się tu nawet największe na świecie spotkanie miłośników latawców - Fanø Dragefestival. Liczba uczestników sięga nawet ośmiu tysięcy, a powiewające nad głowami przerówne konstrukcje zaskoczą i zachwycą każdego widza. Przy odrobinie szczęścia, podczas wakacji na Fanø można poobserwować foki, gdyż w pobliżu Sønderho żyje liczące ponad 700 sztuk stado. W czasie odpływu można spróbować to nich podejść, ale ze względów bezpieczeństwa swojego i fok, lepiej zrobić to w towarzystwie przewodnika. Fanø to również dobre miejsce na wakacje dla golfistów - znajduje się tu założone jako pierwsze w Danii pole golfowe. Do ofert spędzenia wolnego czasu zaliczyć można leśny plac zabaw, zbieranie jagód i grzybów, ekologiczny spacer po mieście, imprezy organizowane nocą i Kribbel - Krabbel” wycieczki dla dzieci. Niepowtarzalna przyroda zachęca do zorganizowania pikniku. Ładnie położone drogi i miejsca odpoczynku to idealne warunki na krajoznawczą wycieczkę rowerową. Fanø zachęca nie tylko pięknem przyrody, ale również organizowanymi kulturalnymi imprezami. NOVASOL zaprasza do odwiedzenia wyspy i skorzystania z szerokiej oferty domów wakacyjnych na Fanø. Jak widać, podczas urlopu na Fanø każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, i to niezależnie od pory roku i pogody. Zapraszamy do naszych domów wakacyjnych na Fano!