Domy wakacyjne na Falster

Falster jest wyspą położoną pomiędzy Lolland, a Zelandią na Morzu bałtyckim. Na wyspie mieści się najbardziej wysunięta na południe część Danii – Hestehoved (głowa konia). Podobnie jak na okolicznych wyspach, Falster słynie z długich piaszczystych plaż, nad którymi powstały kurorty z rozbudowaną bazą turystyczną. Domy wakacyjne na wyspie Falster, to kolejna propozycja NOVASOL na udane wakacje. Na Falster mamy w ofercie, przygotowanych dla Was mnóstwo domów oraz apartamentów wakacyjnych. Nasze obiekty znajdują się zarówno w centrach miasteczek nadmorskich jak i w zacisznych miejscowościach, umiejscowionych w centralnej części wyspy. Domy wakacyjne w Danii są wykonane z ekologicznych materiałów i często posiadają włąsne baseny i sauny. Opórcz tego są w pełni wypsoażone i podłączone do wszystkich mediów.

Rezerwuj domy wakacyjne na Falster

Popularne domy wakacyjne w Falster

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Falster

Loading...

Semesterhus med pool i Falster

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Falster

Loading...

Atrakcje na wodzie i lądzie

Z racji swojego położenia, Falster ma w swojej ofercie różne atrakcje. Są tu doskonale wyposażone bazy do uprawiania sportów takich jak: windsurfing, nurkowanie czy żeglarstwo. Wzdłuż wybrzeża znajdziecie mnóstwo punktów widokowych, z których widoczne są piękne krajobrazy. Na wyspie znajdują się również liczne lasy, jeziora i oczka wodne. Dlatego też, wyspa jest również idealnym celem podróży dla wędkarzy łowiących ryby zarówno słodkowodne jak i morskie. Podobnie jak cała Dania, wyspa Falster pokryta jest siecią tras rowerowych i szlaków wędrownych. Spędzając wakacje w regionie Lolland, Falster i Mon, warto również odwiedzić liczne miasteczka i osady takie jak:

  • Stubbekobing – spokojne miasteczko z kościołem z XIII wieku, w którym można obejrzeć renesansowe i romańskie freski. W centrum warto również odwiedzić muzeum motorów i radia.

  • Vaeggerlose – miejscowość, nad którą góruje potężna romańska katedra z zabytkowymi freskami.

  • Eskilstrup – miasto, w którym warto odwiedzić muzeum duńskich traktorów, a także zoo krokodyli. To największe miejsce w Europie, poświęcone wszystkim 23 gatunkom krokodyla.

  • Idestrup – miasteczko z jedneym z najstarszych kościołów (XII wiek) na wyspie.

  • Gedser – miejscowość, z której wypływa prom do oddalonego o dwie godziny rejsu, zabytkowego Rostocku. W mieście warto obejrzeć wystawy w miejscowym muzeum geologicznym.

Rezerwuj domy wakacyjne na Falster

Nykobing Falster

Nykobing Falster jest stolicą wyspy. Położony jest na zachodnim brzegu wyspy i znajduja się w nim dwa mosty łączące Falster z wyspą Lolland. Miasto powstało już w średniowieczu i tak jak inne duńskie miasta, powstał na bazie zamku, który stał tu wcześniej. Jednak na wyróżnienie zasługuje tu fakt, że ruiny wieży obronnej zamku zachowały się do dziś. Wakacje w Danii, dają możliwość pospacerowania wśród zabytkowych uliczek Nykobing Falster, gdzie nowe budownictwo miesza się z zabytkowymi domami (m.in. drewniany dom z 1580 roku oraz Czarens Hut z 1690 roku). Warto również odwiedzić gotycki kościół Klosterkirken z XV wieku oraz miejskie muzeum oraz stary młyn Ejegod, w którym obecnie mieści się muzeum zabawek. W mieście znajduje się również niewielkie zoo Guldborgsund. Znajdziecie w nim około 8 gatunków zwierząt i tysiące kwiatów, które rosną tu w licznych ogrodach.

Domy w Marielyst

Marielyst oferuje wiele możliwości spędzenia pięknych wakacji. Niekończące się, szerokie, białe plaże wzdłuż Morza Bałtyckiego. Posiada doskonałe warunki do uprawiania mnóstwa aktywności dla każdej grupy wiekowej. Na wyspie można zrobić udane zakupy, zarówno artykułów spożywczych w korzystnych cenach, ale także przedmiotów artystycznych, ubrań, pamiątek i wiele więcej. Krótko mówiąc, dużo ciekawych możliwości na długie wakacje w Marielyst. Człowiek tutaj wraca zawsze i chętnie! Poza Marielyst, znaleźć można na Falster dwa obszary z domami wakacyjnymi Sillestrup i Elkenøre. Tutaj są również piękne, przyjazne dla dzieci piaszczyste plaże i spokojne okolice idealne na spacery.

Falster - wszystko czego potrzeba do bajecznych wakacji

Na przepięknej wyspie Falster jest wszystko, czego potrzeba do spędzenia udanych wakacji. Zachwycająca przyroda i wiele atrakcji dla dużych i małych. Piękne piaszczyste plaże zapraszają do odpoczynku i do aktywnego spędzenia czasu. Zachęcamy do zwiedzenia przytulnych miasteczek na wyspie, na której znajdują się pola golfowe i zoo. Bardzo nas cieszy, że możemy umożliwić Wam spędzenie wakacji w małym, baśniowym królestwie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu możemy ciągle się doskonalić w wynajmie domów wakacyjnych i apartamentów wakacyjnych. Z NOVASOL spędzicie udane wakacje.