Domy wakacyjne na Mon

Znajdź dom wakacyjny na Mon

Domy wakacyjne na Mon

Wyspa Mon położona jest na Morzu Bałtyckim, pomiędzy Zelandią i Falster. Wyspa słynie z długich piaszczystcyh plaż oraz białych klifowych wybrzeży. Jest to najwyższe wybrzeże klifowe na całym Bałtyku. W najwyższym miejscu klify osiągają nawet do 130 metrów n.p.m. Znajdziecie tu wspaniałe widoki oraz krajobrazy. Region jest świetnie przygotowany nie tylko dla plażowiczów, ale również dla osób aktywnie spędzających wakacje. Wzdłuż i wszerz całej wyspy wytyczone są doskonale przygotowane szlaki turystyczne i trasy rowerowe, które pozwalają w pełni zobaczyć wszystkie atrakacje naturalne i przygotowane przez mieszkańców. Domy wakacyjne na Mon, są doskonałą propozycją, dla wszytkich tych, którzy nie lubią uciążliwych upałów oraz osób preferujących aktywny wypoczynek. Nasze domy i apartamenty są do tego świetnie dostosowane. Są w pełni wyposażone, a część z nich posaida własne baseny bądź sauny. W naszej ofercie znajdują się kwatery zarówno w nadbrzeżnych miasteczkach, jak i wspokojniejszych częściach w głębi wyspy.

Popularne domy wakacyjne w Møn

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Møn

Loading...

Semesterhus med pool i Møn

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Møn

Loading...

Klify Mon

Wakacje w regionie Lolland, Falster i Mon, to wprost idealny moment, aby na własne oczy zobaczyć słynne wysokie klify wapienne. Znajdziecie je we wschodniej części wybrzeża. Wapień, z którego są zbudowane pochodzi ze szkieletów licznych mikroorganizmów, które żyły w tych wodach ponad 70 milionów lat temu. Te wysokie (średnia wyskość ok. 120m), stworzone przez działalność morza, wybrzeże zapiera dech w piersiach. Spacerując wzdłuż nich, będziecie mieli możliwość ujrzenia skalistych plaż, zatok i lagun. W niektórych miejscach, można również zobaczyć powalone drzewa, które są dowodem na dlaszą działaność morza i podmywanie brzegu. Na wyższych odcinkach znajdziecie liczne punkty widokowe, zwłaszcza w miejscach, w których spacer u podnóża wybrzeża jest niemożliwy. Na szczytach klifów znajdują się lasy i mokradła, wśród których również można spacerować. Tutejsze lasy są siedliskiem sokoła wędrownego, dużych niebieskich motyli oraz orchidei i innych przedstawicieli flory i fauny. Podczas wędrówek czy to dolną czy górną częścią wybrzeża, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jak wspomiano wcześniej proces erozji trwa tu cały czas i niekiedy zdarzają się osunięcia ziemi czy spadek drzew w dół klifu. To trzeba zobaczyć! Wystarczy tylko zarezerwować obiekt z naszej bogatej oferty "domy w Danii".

Znajdź dom wakacyjny na Mon

Sielskie miasteczka

Wakacje w Danii, to nie tylko plaże i klify, ale również mnóstwo małych miasteczek i osad, które znajdują się na tarsach rowerowych i turystycznych. Podczas urlopu warto zatrzymać się w:

  • Liselund – miejscowość z parkiem, w którym można odwiedzić pałac Liselund Gammel Slot z XVIII wieku oraz rekonstrukcje klasycznych domów z różnych regionów świata.

  • Stege –stolica wyspy z zabytkową starówką i ratuszem oraz historycznymi budynkami i domami. Miasto słynie z połowów śledzia, a historie na ten temat mozna poznać w miejscowym muzeum miejskim.

  • Harbolle – niedaleko miasta stoi kościół Fafjord z XIII wieku, z licznymi zabytkowymi freskami.

  • Kościół Elmelunde – najstarszy na wyspie (z XII wieku), również ze wspaniałymi freskami.

Oprócz tego, w licznych osadach znajdują się grobowce i kurhany z epoki żelaza, a także ruiny budynków z czasów Wikingów. Wyspa słynie ze średniowiecznych wiejskich kościołów o bielonych elewacjach. Wnętrza świątyń są pomalowane freskami, wykonanymi przez nieznanego artystę.

Znajdź dom wakacyjny na Mon

Fascynująca przyroda

Møn charakteryzuje się przede wszystkim niepowtarzalną, nietkniętą przyrodą. Tutaj są wielokilometrowe piaszczyste plaże i rezerwaty przyrody ze starymi drzewostanami, obszary gminne i wrzosowiskowe krajobrazy. Wyspa słynie ze średniowiecznych wiejskich kościołów o bielonych elewacjach. Wnętrza świątyń są pomalowane freskami, wykonanymi przez nieznanego artystę. Niesamowita fauna i flora tego miejsca oraz relaksująca atmosfera Møns Klint przyciąga wszystkich turystów, nie tylko miłośników przyrody. Widok z klifów i piękne otoczenie tego miejsca pozwalają na niesamowity odpoczynek i zregenerowanie sił. Okolica nada się szczególnie dla aktywnych urlopowiczów: niezależnie od tego, czy będą spędzać czas wolny na rowerze, jeżdżąc konno lub na pięknym polu golfowym wyspy. Urozmaicone wybrzeże jest poza tym wyzwaniem dla każdego wędkarza i żeglarza.

Plaże na Mon

Najwięcej plaż na Møn to plaże piaszczyste. W pojedynczych miejscach jest pierwotnie zachowana plaża naturalna. Następujące plaże polecamy, jako kąpieliska:

  • Ulvshale,

  • Klintholm Havn,

  • Rytzebæk