Wakacje w Jutlandii Południowej

Poznaj ofertę NOVASOL w Jutlandii Południowej

Wakacje w Jutlandii Południowej

Jutlandia Południowa to region Danii graniczący z Niemcami. Od zachodu Jutlandia Południowa otoczona jest Morzem Północnym, natomiast od wschodu Morzem Bałtyckim. Jest to urocza kraina o wielu twarzach. Na zachodnim wybrzeżu przeważają płaskie żuławy, zaś na północy fiordy. Region jest malowniczy. Pagórkowaty teren w połączeniu z plażami piaszczystymi oraz fiordami tworzy niesamowity krajobraz. Zarówno dzieci jak i dorośli znajdą wiele atrakcji podczas wakacji w Jutlandii Południowej . Są tu m.in. Legoland i Park Lwów a także kilka najstarszych w Danii miasteczek. W Kolding czekają na Was wspaniałe muzea oraz restauracje. Warte odwiedzenia są również miasto Wikingów Ribe oraz Christiansfeld, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Domy wakacyjne w Jutlandii Południowej - NOVASOL oferuje Wam szereg sprawdzonych kwater wakacyjnych w tym popularnym turystycznie regionie oraz w innych częściach kraju - wystarczy wejść pod hasło "noclegi Dania".

Popularne domy wakacyjne w Jutlandia Południowa

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Jutlandia Południowa

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Jutlandia Południowa

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Jutlandia Południowa

Loading...

Główne miasta regionu

Jutlandia Południowa ze swoją bogatą ofertą jest idealną destynacją na wakacje w Danii. Poniżej lista miast wartych odwiedzenia.

  • Kolding – miasto o bogatej historii, gdzie obecnie skupia siężycie kulturalne. Znajdują się tu: filia Uniwersytetu Południowej Danii, Szkoła Wzornictwa, teatr, Muzeum Sztuki Tapholt oraz centrum Nikolai Komplekset. Zachęcamy także do odwiedzenia zamku Koldinghus oraz ogrodu botanicznego Geografisk Have.

  • Ribe – jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Danii. W przeszłości Ribe było siedzibą biskupa. Do czasów obecnych zachował się średniowieczny układ architektoniczny miasta: kwadratowy rynek z kościołem oraz odchodzącymi od niego uliczkami. Zachwycą tu Państwa dawne domy szachulcowe, brukowane uliczki oraz tradycja, która jest wciąż żywa. W okresie wakacji wieczorami strażnik miasta w historycznym mundurze i latarnią w ręku sprawdza bezpieczeństwo miasta. W Ribe znajdą Państwo rónież doskonałe restauracje.

  • Søndrborg – miasto na wyspie Als. Na odwiedzających czekają tu wspaniałe piaszczyste plaże doskonałe do wędkowania, pływania oraz żeglowania.

  • Tønder – w pobliżu miasto znajduje się duży obszar madów morskich (gleby o dużej żyzności). W przeszłości miasto należało do Niemiec. Obecnie Tønder kojarzone jest z Tønder Festival – festiwalem muzyki ludowej, bluesa, jazzu i country.

Jutlandia Południowa - Atrakcje

  • Legoland położony w miejscowości Billund. Czeka tu na Was moc atrakcji, w tym zjeżdżalnie, świat kowbojów, piratów i Wikingów. To gwarancja udanej zabawy dla całej rodziny.

  • Park Lwów w Givskud – można tu zobaczyć prawdziwe lwy oraz inne zwierzęta. Można obserwować karmienie zwierząt, wziąć udział w poszukiwaniu złota oraz pieczeniu chleba przy ognisku. Doskonała zabawa dla każdego.

  • Lalandia – park wodny, gdzie czekają na Was długie zjeżdżalnie, w tym zjeżdżalnia „Tornado” oraz wspaniałe baseny. Możecie tu pływać w sąsiedztwie ryb tropikalnych oraz wypocząć w jacuzzi.

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia wspaniałej Jutlandii Południowej. Tutaj każdy z Was znajdzie doskonałe warunki do wypoczynku na łonie przyrody oraz dobre możliwości do poznania kraju z jego bogatą historią. Domy wakacyjne w Danii to doskonały początek na wakacje w Europie. Już dzisiaj zaplanujcie swoje wakacje!