Domy wakacyjne na Lolland

Wyspa Lolland to jedna z największych duńskich wysp. Położona jest na Morzu Bałtyckim. Swój przydomek „naleśnikowa wyspa” zawdzięcza temu, że teren jest tu bardzo płaski, a najwyższy punkt ma ok. 25 m. n.p.m. wybrzeże wyspy jest również łagodne, ale bardzo postrzępione, tworząć mnóstwo cyplów i zatoczek. Lolland oferuje kilometry białych, szerokich plaż i dlatego jest celem wakacji z okolicznych krajów. Domy wakacyjne na Lolland, to propozycja dla osób, które chcą porządnie odpocząć podczas urlopu. Tutejsze miejscowości oferują bogatą infrastrukturę turystyczną, idealna dla nadmorskich wakacji. W poblizu plaż znajdziecie liczne punkty gastronomiczne, w których można zjeść ryby i owoce morza prosto z kutra. Domy i apartamenty wakacyjne z oferty NOVASOL są przystosowane do pobytu zarówno par, małych rodzin jak i dużych grup. Nasze obiekty są świetnie wypsoażone i niczego w nich nie zabraknie. Jeśli planujecie wakacje w Danii w domu wakacyjnym, to Lolland jest idealne, jako że jest to region z wieloma szlakami i drogami ciągnącymi się przez piękny krajobraz. To jedno z największych w całej Skandynawii całorocznych centrów rodzinnego wypoczynku.

Rezerwuj wakacje na Lolland!

Popularne domy wakacyjne w Lolland

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Lolland

Loading...

Semesterhus med pool i Lolland

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Lolland

Loading...

Ciekawe miejsca

Oprócz wypoczyku na jednej z rozległych plaż, nad błękitną wodą, warto również poświęcić kilka chwil na okoliczne miasteczka i osady rybackie. Wyspa Lolland, podobnie jak i inne regiony w Danii, ma świetnie rozbudowaną sieć tras rowerowych i pieszych. Biegną one wzdłuż malowniczych krajobrazów oraz rozsianych po całej wyspie miejscowości. Rezerwacja kwatery z katalogu "noclegi Dania", to okazja do poznania kilku z nich:

  • Nakskov – stolica wyspy położona nad fiordem o tej samej nazwie. Oprócz pięknych widoków i zabytkowej starówki, warto poświęcić czas na odwiedzenie barokowego kościoła z XIII wieku oraz Muzeum cukru. Znajduje się tu także znane Muzeum nazywane Izbą Polską, w której podziwiać możemy eksponaty należące do robotników rolnych z Polski

  • Tagerup – miasteczko, w którym warto odwiedzić muzeum, w którym przedstawiona jest historia polskich osadników z XIX wieku.

  • Maribo – miejsowość położona nad jeziorem Sonderso. Znajduje się w nim zabytkowa katedra z XV wieku. Mozna tu również zagrać w golfa, na specjalnie do tego przygotowanym polu.

  • Sundby – obok miasteczka znajduje się eksperymentalne „żyjące” muzeum. Na terenie skansenu pracują, ubrani w tradycyjne stroje, rzemieślnicy z okresu średnioweicza i renesansu. Można zobaczyć jak kiedyś wytwarzano broń oraz stawiano fortyfikacje. Bardzio ciekawe miejsce, dla wszystkich zainteresowanych, jak wyglądało życie codzienne w dawnych wiekach.

  • Knuthenborg – to duży park safari, w którym poruszać się można pojazdem, i z niego podziwiać liczne gatunki zwierząt, takie jak: żyrafy, zebry, nosorożce, wielbłądy i wiele innych.

Rezerwuj wakacje na Lolland!

Domy wakacyjne w Hummingen

Znawcy chwalą duńską wyspę Lolland ze względu na jej piękną nietkniętą naturę i interesującą kulturę. To wszystko znajduję się w pobliżu naszych domów wakacyjnych we wspaniałej miejscowości wypoczynkowej Hummingen. Hummingen jest pięknie położone nad Morzem Bałtyckim. Wszystkie domy znajdują się w pobliżu plaż i sklepów. Jeśli plaża to za mało, można wędrować po okolicy i podziwiać piękno przyrody. Chętnych na rowerową wycieczkę skuszą trasy prowadzące od wioski do wioski. . Na tej wyspie są idealne warunki do podjęcia wszelkiej aktywności i uprawiania sportu lub rekreacji. W tej części Danii każdy znajdzie urozmaicony i bardzo romantyczny krajobraz. Łagodne pagórki mieszają się z zielonymi lasami bukowymi i borowinowymi obszarami morskimi, gdzie trzciny uginają się na wietrze, a szczupaki pływają tuż pod powierzchnią wody. Letni krajobraz jak sprzed lat.

Rezerwuj wakacje na Lolland!

Plaże na Lolland

  • Albuen: piaszczysta plaża, miejscami kamyczki przy brzegu

  • Næsby, Stødby, Gedesby, Pomlenakke i Hesnæs: plaża piaszczysta

  • Hummingen og Kramnitze: ok. 10 metrów plaży piaszczystej do wody, zabezpieczona żwirowymi wałami

  • Bredfjed i Hyldtofte: sztuczna plaża

Wakacje na wyspie

Wyspa Lolland jest świetnie skomunikowana z wyspą Falster (dwa mosty oraz tunel) oraz Langeland (prom). Z miejscowości Rodby, można również wybrać się promem, na wycieczkę do Niemiec. Wakacje w Danii, to również świetna okzja na jeden z licznych rejsów wzdłuż wybrzeża oraz wokół licznych wysepek, które w większości są niezamieszkałe i zachowały swoje naturalne środowisko. Wyspa Lolland to również liczne jeziora, po których warto wybrać się na spływ kajakowy. Do tego należy dodać malownicze lasy oraz pola uprawne, które tworzą miłe dla oka krajobrazy.