Limfjord – domy wakacyjne

Oferta domów wakacyjnych nad Limfjord

Limfjord – domy wakacyjne

Limfjord jest cieśniną łączącą Morze Północne z Cieśniną Kattegat. Od 1815 roku oddziela Półwysep Jutlandzki od Vendsyssel. Formalnie cieśnina tworzy największą wyspę Danii – właśnie Vendsyssel. Jest to świetna propozycja na aktywne wakacje. Kilometry szlaków turystycznych i tras rowerowych, sprawią, ze zechcą tu Państwo wrócić nie raz. Domy wakacyjne nad Limfjord, to oferta NOVASOL skierowana właśnie dla amatorów aktywnej turystyki.  Długa linia brzegowa (1000 km), przepiękne klify i widoki, dużo lasów oraz mnóstwo miejscowości sprawią, że każdego dnia będą Państwo zajęci. Nasze kwatery, które są w pełni wyposażone, mogą być świetną bazą wypadową do wycieczek po okolicy. Limfjord to również świetne miejsce do połowu ryb morskich „wewnątrz lądu”, gdyż są to wody morskie. Domy i mieszkania wakacyjne są rozsiane po obu stronach cieśniny, której brzegi łączą się pięcioma mostami, tunelem oraz licznymi połączeniami promowymi.

Popularne domy wakacyjne w Limfjord

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Limfjord

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Limfjord

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Limfjord

Loading...

Wyspy

Urlop w Jutlandii Północnej, daje możliwość odwiedzenia wysp:

  • Morso – największa wyspa w cieśninie. Warto na niej odwiedzić stolicę wyspy – miasteczko Nykobing Mors, w którym znajduje się muzeum historyczne oraz piękny rynek z urokliwymi uliczkami. Mieszkańcy miasta  utrzymują się głównie z rybactwa, dlatego też warto w nim odwiedzić miejscową tawernę i spróbować  świeżych ryb czy owoców morza.  Podczas pobytu na wyspie, można odwiedzić mnóstwo urokliwych miasteczek i wiosek rybackich, położonych tuż nad wodą. Ważnym punktem wyspy jest też Jespherus. Jest to park botaniczno-zoologiczny. Przy okazji jest też największym tego typu obiektem w północnej Europie.  Całość wydzielona jest na trzy strefy: botaniczną ( z licznymi okazami roślin (w tym kaktusów), zoologiczną z licznymi gatunkami zwierząt ( w tym terraria z gadami) oraz część rozrywkową z wesołym miasteczkiem.

  • Fur – wyspa, na którą można dostać się jedynie promem. Warto ją zwiedzić pieszo lub rowerem. Fur znana jest z wysokich i stromych klifów oraz ziemi okrzemkowej, w której można znaleźć skamieliny z czasów prehistorycznych.

  • Jegindo , Thyholm i Egholm – malownicze wysepki z pięknymi widokami i naturalnymi pejzażami. 

  • Podczas pobytu w rejonie cieśniny Limfjord, warto wybrać się w rejs wokół tych wysp, jak i wielu mniejszych, bezludnych, które są naturalnym siedliskiem licznych gatunków ptaków.

Miasta i miasteczka

Po obu brzegach cieśniny Limfjord, można znaleźć liczne mniejsze i większe miasta. Mogą być one ważnym punktem podczas wycieczek pieszych czy rowerowych. Wakacje w Danii, to możliwość zwiedzenia miasta Aalborg (z wieloma zabytkami i muzeami), Thisted ( z gotyckim kościołem, w którym można znaleźć runiczny kamień) czy Struer ( z zabytkową starówką). Oprócz tego, na brzegach cieśąniny można znaleźć wprost niezliczoną ilość małych urokliwych miasteczek, które zachowały swój unikalny charakter i które są otwarte na wizyty turystów. Warto wybrać się do nich na dłużej czy to przejazdem.

Odkryj piękno Limfjord

Natura kształtuje doskonałe warunki wokół Limfjord. Tutaj można zobaczyć urozmaicony krajobraz, wrzosowiska, zielone lasy bukowe i przepiękne kąpieliska, które zachęcają do spędzenia aktywnych wakacji. Panują tutaj także doskonałe warunki wiatrowe i wodne, dzięki którym można surfować, nurkować, żeglować i wędkować. Wybór naszej oferty "noclegi Dania" to również szansa na wizytę np. w Stenaldercenter w Ertebølle (otwarty kwiecień-październik), gdzie można poznać życie ludzi z epoki kamienia.

Jednodniowa wycieczka do Livø

Jednodniową wycieczkę można zorganizować na wysepkę Livø w środku Limfjord. Prom wypływa z portu w Rønbjerg, codziennie od 5-8 przepraw. Z Rønbjerg można dotrzeć w tylko 20 minut na małą fascynującą wyspę, która z powodu różnorodnej roślinności i gatunków zwierząt jest pod ochroną. Obszar domów wakacyjnych wokół Limfjord oferuje, bez względu na to jak, chcieliby Państwo spędzić wakacje piękne krajobrazy, świeże powietrze i możliwości do uprawiania sportu i rekreacji.