Zatoka Jammer - domy wakacyjne

Dom wakacyjny w Zatoce Jammer

Zatoka Jammer - domy wakacyjne

Zatoka Jammer jest częścią Morza Północnego. Jej brzeg ciągnie się od Hirtshals do miejscowości Klim Strand. Jest to ponad stukilometrowy odcinek z pięknymi piaszczystymi plażami i malowniczymi klifami. Domy wakacyjne nad Zatoką Jammer, przygotowane z myślą o Klientach NOVASOL to idealne rozwiązanie dla osób chcących wypocząć nad czystymi wodami Morza Północnego. Nasze domy i mieszkania wakacyjne są przystosowane do samodzielnych wakacji, ponieważ są w pełni wyposażone w sprzęty gospodarstwa domowego.  Tereny nad zatoką Jammer są malownicze i naturalne, a dzięki rozbudowanemu systemowi szlaków i tras rowerowych, pozwolą na długie wyprawy wzdłuż wybrzeża. Północna część Danii to również świetne miejsce dla wędkarzy. Tutejsze wody są bogate w ryby i owoce morza. Wybrzeże Jammer to także całe mnóstwo miasteczek i wsi, które warto odwiedzić, gdy wybierzecie obiekt z oferty "domy wakacyjne w Danii".

Popularne domy wakacyjne w Zatoka Jammer

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Zatoka Jammer

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Zatoka Jammer

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Zatoka Jammer

Loading...

Atrakcje na wybrzeżu

Wakacje w Jutlandii zachodniej, to idealna okazja aby spróbować wypoczynku w jednej z wielu nadmorskich kurortów. Tutejsze wybrzeże jest bardzo popularne wśród Duńczyków, stąd mnogość atrakcji typowych dla miejscowości wczasowych. Oprócz tego będą państwo mieli możliwość podziwiania klifowych wybrzeż (na północy regionu) i długich piaszczystych wydm (południowa część). Pomiędzy miejscowościami Blokhus i Hune znajduje się park wydmowy, który objęty jest ochroną. Jest to świetne miejsce na piknik i podziwianie krajobrazów z jednego z licznych punktów widokowych. 

Największym miastem wybrzeża jest Hirtshals. Jest jednym z głównych portów Danii i ważnym punktem promowym, łączącym Danię z Norwegią. Przebywając w Hirtshals warto odwiedzić miejscowe oceanarium z licznymi gatunkami morskich zwierząt i roślin oraz fokarium.  Warto też zwiedzić muzeum ze schronami przeciwlotniczymi z okresu II wojny światowej. W mieście znajduje się również rezerwat orłów oraz liczne ulice spacerowe ze sklepami, w których można kupić regionalne pamiątki. Tuż pod miastem znajduje się charakterystyczna biała latarnia morska, która jest jednocześnie punktem widokowym.

Atrakcje w głębi lądu

Wakacje w Danii, to nie tylko plaże i kąpiele w morzu. W głębi półwyspu jutlandzkiego, znajdą Państwo mnóstwo ciekawych miejsc i miast, które warto odwiedzić. Rozbudowane szlaki wędrowne i rowerowe, znacznie to Państwu ułatwią. Do najciekawszych miejsc leżących niedaleko wybrzeża zatoki Jammer należą:

  • Hjorring – ponad tysiącletnie miasto z bogatą historią. Warto w nim zobaczyć trzy zabytkowe kościoły: Św. Katarzyny (z 1250 roku), Św. Jana i Św Olafa ( z 1038 roku). Miasto daje możliwość zwiedzenie huty szkła i kilku muzeów. W Hjorring znajduje się mnóstwo rzeźb, przy których warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

  • Bronderslev – urocze miasteczko, w którym można poznać jak wygląda spokojne, nieśpieszne życie w Danii.

Oprócz tego, znajduje się tu mnóstwo miasteczek na północnym brzegu cieśniny Limjorden, z licznymi skalistymi wybrzeżami i fiordami.  Do tego dodajmy mnóstwo naturalnych lasów i mamy gotowy przepis na udane wakacje.