Zatoka Tannis - domy wakacyjne

Zatoka Tannis to wody Morza Północnego, oblewające północną część Danii – Vendsyssel. To około pięćdziesięciokilometrowy pas piaszczystych plaż, leżących pomiędzy miastami: Skagen i Hirtshals. To doskonałe miejsce na wypoczynek przez cały rok. Latem jest tu ciepło, ale nie upalnie. Jest to więc dobra opcja dla osób nie lubiących wysokich temperatur. Z kolei pozostałe miesiące świetnie nadają się na orzeźwiające spacery brzegiem morza lub licznymi szlakami, przygotowanymi specjalnie dla turystów. Domy wakacyjne nad Zatoką Tannis, pozwolą Państwu spędzić miły urlop w ciszy i spokoju. Nie ma tu obleganych, głośnych kurortów jakich wiele w Europie, dzięki czemu będą Państwo mogli porządnie wypocząć. Domy i mieszkania wakacyjne NOVASOL wyposażone są we wszystkie niezbędne media oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Dzięki temu, będą Państwo mogli np. przygotować świeżo złowioną rybę, jakich pełno w wodach Morza Północnego. Wędkarstwo to kolejna zaleta tego regionu. Oprócz wód morskich, znajduje się tu mnóstwo małych jezior, w których można łowić ryby słodkowodne. Wakacje w Danii, między innymi w tym regionie, to również atrakcja dla osób uprawiających sporty wodne takie jak windsurfing czy kitesurfing. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Dom wakacyjny w Zatoce Tannis

Popularne domy wakacyjne w Zatoka Tannis

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Zatoka Tannis

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Zatoka Tannis

Loading...

Skagen – miasto i przylądek

Miasto Skagen jest najdalej wysuniętym na północ miastem Danii. Tuż za miastem znajduje się przylądek Grenen ( gałąź). Swoją nazwę zawdzięcza temu, że w tym miejscu spotykają się zielone wody cieśniny Kattegat oraz szare wody cieśniny Skagerrak. Wody oprócz różnych kolorów, mają również inną gęstość, przez co nie mieszają się ze sobą, tworząc wspaniały widok.

Samo miasto Skagen również ma do zaoferowania ciekawe atrakcje. Spędzając wakacje w Jutlandii północnej warto zobaczyć:

  • Kościół pod piaskiem – zbudowany w roku 1375 kościół Św. Wawrzyńca jest aktualnie zasypany przez piasek. Spod warstwy ziemi wystaje jedynie wieża kościoła. Budowla ta pokazuje jaką siłą dysponuje natura.

  • Muzeum sztuki – muzeum impresjonizmu. Miasto w XIX wieku było lubiane przez impresjonistów, którzy w tym miejscu tworzyli swoje orbazy. 

  • Muzeum pluszowych misiów – z tysiącami przytulnych eksponatów.

  • Centrum natura – w tym miejscu można poznać działanie żywiołów.

Oprócz wymienionych wyżej atrakcji, warto pospacerować wzdłuż uliczek z charakterystycznymi żółtymi domami, pokrytymi czerwoną dachówką. W mieście znajduje się też mnóstwo tawern, w których podawane są świeżo łowione ryby oraz miejscowe piwo.

Wakacje wśród natury

Rezerwacja kwatery z katalogu "noclegi Dania", jest dobrą okazją aby odpocząć na łonie przyrody. W okolicach zatoki Tannis zachowało się mnóstwo lasów, w których spotkać można dziko żyjące zwierzęta, takie jak sarny, jelenie czy dziki. Region jest obfity również w mnóstwo jezior, które mogą służyć jako punkty obserwacyjne ptaków, które w tym miejscu mają swój okres lęgowy. Wszystkie te tereny są świetnie skomunikowane drogami, a także szlakami turystycznymi i rowerowymi. Północ Danii jest świetnym miejscem na całodzienne wędrówki wśród dzikiej przyrody, czy też brzegiem morza, tworzącego klifowe wybrzeża i wydmowe plaże.