Wakacje w Jutlandii północnej – domy wakacyjne

Kliknij i wybierz dom wakacyjny w Jutlandii północnej

Wakacje w Jutlandii północnej – domy wakacyjne

Jutlandia północna obejmuje, jak sama nazwa wskazuje, północną część Półwyspu Jutlandzkiego. Linię graniczną stanowi północne i wschodnie wybrzeże cieśniny Limfjord. Region jest popularnym celem duńskich plażowiczów, ponieważ wzdłuż wybrzeży Morza Północnego i cieśniny Kattegat, znajdują się długie piaszczyste plaże. Dlatego też jest to idealne miejsce dla osób chcących skorzystać z kąpieli słonecznych i morskich, a niekoniecznie znoszących upały i bardzo wysokie temperatury. Z myślą o takich Klientach, NOVASOL przygotowała liczne domy wakacyjne w Jutlandii północnej. Nasze obiekty znajdą Państwo zarówno na wybrzeżach, jak i w głębi tego malowniczego regionu. Warto też w ten region wybrać się w inne pory roku niż lato, dlatego też nasze mieszkania i domy wakacyjne są dostępne dla Państwa przez cały rok. Zachęcamy wybrać się na wycieczkę w inne obszary Jutlandii. Podczas, gdy wakacje w Jutlandii zachodniej zachwycą pieknem wybrzeża, nogość lasów, jezior i bajecznych krajobrazów Jutlandii północnej sprawi, że docenią go miłośnicy wędrówek i wycieczek rowerowych.

Popularne domy wakacyjne w Jutlandia Północna

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Jutlandia Północna

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Jutlandia Północna

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Jutlandia Północna

Loading...

Cuda natury

Wakacje w Danii, to idealna okazja na podziwianie natury. Przez wieki mieszkańcy tej krainy prowadzili nierówną walkę z wiatrem i piaskiem. Spowodowane to było tym, że region był w X wieku zamieszkany przez Wikingów, którzy wycieli mnóstwo lasów pod budowę domostw i łodzi. Dopiero po kilku wiekach udało się na nowo zasadzić lasy, które ochraniają ląd przed wiatrami nanoszącymi piasek w głąb lądu. Dzisiaj, północna Jutlandia pokryta jest iglastymi lasami, pełnymi zwierząt i ptaków. Rozbudowana sieć szlaków turystycznych i tras rowerowych, spowodują, że każda okoliczna wycieczka będzie różna od poprzedniej. W zachodniej części regionu znajduje się Park Narodowy Thy, który oprócz wspaniałych widoków, jest siedliskiem rzadkiego wilka szarego. Dania to również fiordy i skaliste klify cieśniny Limfjord. Warto wybrać się w rejs wzdłuż nich i oprócz tego odwiedzić wyspy, które są siedliskiem zwierząt. Morskie wybrzeże również jest atrakcją turystyczną. Liczne zatoki, szerokie wydmowe plaże i klify, pozostaną na długo w Państwa pamięci. Wrażenie zrobi na turystach również cypel Grenen, który jest miejscem styku dwóch różnych wód morskich. Wybrzeża północnej Danii to również świeże i rześkie powietrze, które przyda się naszym płucom, codziennie wystawianych na spaliny i smog wielkich miast.

Kliknij i wybierz dom wakacyjny w Jutlandii północnej

Ciekawe miasta

Oprócz naturalnych aspektów, północna Jutlandia to również liczne miasta. W większych miejscowościach znajdziemy mnóstwo muzeów i atrakcji na wakacje Danii, a w mniejszych będą Państwo mogli zobaczyć jak wygląda codzienne życie w Danii. Wakacje w Jutlandii północnej to możliwość odwiedzenia takich miast jak:

  • Alborg – stolica regionu z licznymi zabytkami i Muzeum Marynistycznym.

  • Hirtshals – duże portowe miasto z wartym obejrzenia Oceanarium i rezerwatem orłów.

  • Skagen – najdalej wysunięte na północ miasto, z cyplem Grenen i słynnym kościołem, który przysypany jest piaskiem.

  • Frederikshavn – miejscowość portowa z licznymi zabytkami i uroczym rynkiem.

  • Thisted – miasto, w którym znajduje się największy kopiec pogrzebowy, powstały w epoce brązu.

Wybrzeże

NOVASOL oferuje także przepiękne domki wakacyjne na wybrzeżu w północnej Jutlandii oraz w całym kraju pod hasłem "noclegi Dania". W tej części Danii jest wiele przepięknych miejsc na wakacje. Północna Jutlandia i wschodnie wybrzeże to idealne miejsce na wakacje dla rodzin z dziećmi. Przede wszystkim ze względu na liczne rajskie kąpieliska z kilkoma odcinkami płytkiej wody, w której mogą się pluskać najmniejsze dzieci. Obszar ten jest znany z największej ilości popularnych kąpielisk nad Morzem Północnym. Na wybrzeżu w północnej Jutlandii znajdują się przytulne miejscowości leżące nad morzem. Tutaj są żywe porty handlowe, interesujące muzea i domy koncertowe. Dobre możliwości zakupowe w mieście Aalborg, a także lunapark i zoo, które należy do największych w kraju.