search

Kołobrzeg - noclegi i apartamenty wakacyjne

Kołobrzeg zaprasza

Kołobrzeg to jedno z największym miast położonych bezpośrednio nad Bałtykiem w Polsce (zerknijcie także do oferty "domy wakacyjne Polska"). Jest to również jedna z najstarszych miejscowości na Pomorzu Zachodnim (pierwsze wzmianki pochodzą z VIII wieku). Ten tętniący dziś życiem kurort, położony jest w zachodniej części polskiego wybrzeża, tuż przy ujściu rzeki Parsęty do morza. Aktualnie Kołobrzeg pełni kilka funkcji. Jest ważnym portem rybackim, pasażerskim i jachtowym, uznanym uzdrowiskiem i jednym z najbardziej odwiedzanym przez turystów kurortem. Urlop w Polsce, to także okazja do udziału w wielu imprezach kulturalnych, których Kołobrzeg jest gospodarzem. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym mieście NOVASOL ma bogatą ofertę apartamentów wakacyjnych. Warto również dodać, że nasze mieszkania z katalogu "Kołobrzeg noclegi" mieszczą się głównie w nowoczesnych apartamentowcach, których z roku na rok przybywa w krajobrazie miasta.

Kołobrzeg

Promenada i plaże w Kołobrzegu

Kołobrzeg oferuje mnogość wszelkiego rodzaju atrakcji dla każdego. Przede wszystkim, będą to długie i piaszczyste plaże, które mają strzeżone przez ratowników odcinki. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż ujście rzeki Parsęty, dzieli plażę na dwie kategorie: bardziej zatłoczone i węższe plaże główne po stronie wschodniej i szersze oraz spokojniejsze plaże po stronie zachodniej. Plaże po stronie wschodniej, położone są wzdłuż miejskiej promenady, pełnej barów i restauracji, a na samych plażach znajdują się również bary i atrakcje dla dzieci. Kolejną atrakcją czekającą na tych, którzy zarezerwują kwaterę z oferty "noclegi nad Bałtykiem",  jest właśnie wspomniana promenada, biegnąca od latarni morskiej do mola. Samo molo jest również wyjątkowe. Jest to najdłuższa taka konstrukcja żelbetonowa w Polsce (220m) a na jej końcu znajduje się restauracja. To miejsce jest szczególnie polecany podczas silnych wiatrów, kiedy to fale uderzają w konstrukcję tworząc naturalne fontanny. Od mola, promenada wchodzi w głąb kurortu, a wzdłuż niej znajdziecie bardzo rozbudowaną infrastrukturę, pełną sklepów, barów, lodziarni, jarmarków. Co roku, stacjonuje tu również wesołe miasteczko - idealna opcja dla rodzin z dziećmi wybierających kwatery z katalogu "Kołobrzeg noclegi". Warto również dodać, że wzdłuż promenady przebiega park leśny, gdzie można znaleźć cień i orzeźwienie. Oczywiście, podobne atrakcje znajdziecie i w samym mieście, jednak to promenada (z racji swojego położenia) jest najchętniej odwiedzana przez turystów. Jeszcze jedna wskazówka: tuż przy latarni znajduje się port, z którego wypływają statki wycieczkowe w morze – przyjemna atrakcja dla całej rodziny.

Kołobrzeg

Ciekawe miejsca

Jednak nie tylko promenadą żyje Kołobrzeg. W centrum i na obrzeżach miasta, czeka wiele innych ciekawych atrakcji dla każdego. Wybierając nasze domki letniskowe nad morzem będziecie mieli okazję na wizyty w takich miejscach jak:

  • Muzeum Wojskowe – wspaniałe miejsce, które podzielone jest na dwie części: wewnętrzną z bogatą ekspozycją mundurów i broni oraz zewnętrzną z licznymi pojazdami wojskowymi oraz samolotami.
  • Bazylika miejska – pochodząca z XIII wieku, oferuje piękne zdobienia i zabytki wewnątrz.
  • Kamienny i Wilczy szaniec – forty z XIX wieku
  • Latarnia Morska – ze szczytu której można podziwiać piękną panoramę.
  • Ratusz miejski – neogotycka budowla z XIV wieku, wraz z okolicznymi kamienicami tworzy piękną starówkę.

Oprócz wyżej wymienionych, w mieście znajduje się mnóstwo zabytkowych budowli oraz wiele rzeźb i pomników historycznych, które można podziwiać wzdłuż jednego z kilku szlaków turystycznych, biegnących przez miasto. Kurort i nasza oferta "Kołobrzeg noclegi" zaprasza na niezapomniane wakacje!