search

Kołobrzeg noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Kołobrzeg to jedno z największym miast położonych bezpośrednio nad Bałtykiem w Polsce (zerknijcie także do oferty "domy wakacyjne Polska"). Jest to również jedna z najstarszych miejscowości na Pomorzu Zachodnim (pierwsze wzmianki pochodzą z VIII wieku). Ten tętniący dziś życiem kurort, położony jest w zachodniej części polskiego wybrzeża, tuż przy ujściu rzeki Parsęty do morza. Aktualnie Kołobrzeg pełni kilka funkcji. Jest ważnym portem rybackim, pasażerskim i jachtowym, uznanym uzdrowiskiem i jednym z najbardziej odwiedzanym przez turystów kurortem. Wakacje w Polsce, to także okazja do udziału w wielu imprezach kulturalnych, których Kołobrzeg jest gospodarzem. Nic więc dziwnego, że właśnie w tym mieście NOVASOL ma bogatą ofertę apartamentów wakacyjnych. Warto również dodać, że nasze mieszkania z katalogu "Kołobrzeg noclegi" mieszczą się głównie w nowoczesnych apartamentowcach, których z roku na rok przybywa w krajobrazie miasta.

Kołobrzeg noclegi

Domy i apartamenty z katalogu "Kołobrzeg noclegi"

Jeśli chcecie spędzić urlop w Kołobrzegu, koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami zakwaterowania. Dlaczego? Ponieważ jesteśmy alternatywą dla pensjonatów, hoteli i pojedynczo wynajmowanych pokojów. W katalogu NOVASOL znajdziecie tylko obiekty, które są indywidualnymi jednostkami mieszkalnymi, gotowymi do zamieszkania przez cały rok. Ozancza to, ze mozecie spędzić tu wakacje w dowolnym sezonie i zawsze będzie to urlop w prywatnej atmosferze. Mało tego, wszytskie nasze kwatery z oferty "Kołobrzeg noclegi" są wyposażone we wszystko co niezbędne do codziennego funkcjonowania, posiadają własną kuchnie lub aneks kuchenny i proponują Wam wypoczynek w prawdziwie komfortowych warunkach. Jakby tego było mało, w Kołobrzegu, proponujemy Wam relaks w takich obiektach jak dom z basenem, dom przyjazny dla dzieci czy apartament z widokiem na morze. Zapraszamy!

Kołobrzeg noclegi

Promenada i plaże w Kołobrzegu

Kołobrzeg oferuje mnogość wszelkiego rodzaju atrakcji dla każdego. Przede wszystkim, będą to długie i piaszczyste plaże, które mają strzeżone przez ratowników odcinki. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż ujście rzeki Parsęty, dzieli plażę na dwie kategorie: bardziej zatłoczone i węższe plaże główne po stronie wschodniej i szersze oraz spokojniejsze plaże po stronie zachodniej. Plaże po stronie wschodniej, położone są wzdłuż miejskiej promenady, pełnej barów i restauracji, a na samych plażach znajdują się również bary i atrakcje dla dzieci. Kolejną atrakcją czekającą na tych, którzy zarezerwują "apartamenty nad morzem",  jest właśnie wspomniana promenada, biegnąca od latarni morskiej do mola. Samo molo jest również wyjątkowe. Jest to najdłuższa taka konstrukcja żelbetonowa w Polsce (220m) a na jej końcu znajduje się restauracja. To miejsce jest szczególnie polecany podczas silnych wiatrów, kiedy to fale uderzają w konstrukcję tworząc naturalne fontanny. Od mola, promenada wchodzi w głąb kurortu, a wzdłuż niej znajdziecie bardzo rozbudowaną infrastrukturę, pełną sklepów, barów, lodziarni, jarmarków. Co roku, stacjonuje tu również wesołe miasteczko - idealna opcja dla rodzin z dziećmi wybierających kwatery z katalogu "Kołobrzeg noclegi". Warto również dodać, że wzdłuż promenady przebiega park leśny, gdzie można znaleźć cień i orzeźwienie. Oczywiście, podobne atrakcje znajdziecie i w samym mieście, jednak to promenada (z racji swojego położenia) jest najchętniej odwiedzana przez turystów. Jeszcze jedna wskazówka: tuż przy latarni znajduje się port, z którego wypływają statki wycieczkowe w morze – przyjemna atrakcja dla całej rodziny.

Kołobrzeg noclegi

Ciekawe miejsca

Jednak nie tylko promenadą żyje Kołobrzeg. W centrum i na obrzeżach miasta, czeka wiele innych ciekawych atrakcji dla każdego. Wybierając nasze domki nad morzem będziecie mieli okazję na wizyty w takich miejscach jak:

  • Muzeum Wojskowe – wspaniałe miejsce, które podzielone jest na dwie części: wewnętrzną z bogatą ekspozycją mundurów i broni oraz zewnętrzną z licznymi pojazdami wojskowymi oraz samolotami.
  • Bazylika miejska – pochodząca z XIII wieku, oferuje piękne zdobienia i zabytki wewnątrz.
  • Kamienny i Wilczy szaniec – forty z XIX wieku
  • Latarnia Morska – ze szczytu której można podziwiać piękną panoramę.
  • Ratusz miejski – neogotycka budowla z XIV wieku, wraz z okolicznymi kamienicami tworzy piękną starówkę.

Oprócz wyżej wymienionych, w mieście znajduje się mnóstwo zabytkowych budowli oraz wiele rzeźb i pomników historycznych, które można podziwiać wzdłuż jednego z kilku szlaków turystycznych, biegnących przez miasto. Kurort i nasza oferta "Kołobrzeg noclegi" zaprasza na niezapomniane wakacje!