Wakacje w Wielkopolsce - domy wakacyjne

Poznaj ofertę NOVASOL w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej

Wakacje w Wielkopolsce - domy wakacyjne

Środkowo-zachodnia część Polski jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla wszystkich tych, którzy lubią wypoczynek wśród jezior i lasów. To właśnie tutaj, na Nizinie Wielkopolskiej i Ziemi lubuskiej znaleźć można duże, gęste lasy, Parki Narodowe i krajobrazowe. Ziemie te to również możliwość poznania historii kraju, ponieważ to właśnie tutaj znajdują się jedne z najstarszych świadectw osadnictwa i początków państwa polskiego. Domy wakacyjne , to idealna propozycja dla osób, które chcą spędzić urlop w ciekawym miejscu. Nasze obiekty znajdują się zarówno w miejscach oddalonych od wielkich ośrodków, pośród malowniczych krajobrazów, a także w miastach, w których można poznać historię Polski. Nasze domy i apartamenty w Polsce są w pełni wyposażone, a także mają dostęp do wszystkich mediów. Kwatery NOVASOL mogą służyć za bazy wypadowe po okolicznych atrakcjach i miastach, a naprawdę jest na tych ziemiach z czego wybierać. Jedno jest pewne, każdy wróci z wakacji wypoczęty oraz pełen wrażeń.

Popularne domy wakacyjne w Wielkopolska

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Wielkopolska

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Wielkopolska

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Wielkopolska

Loading...

Wielkopolska

Nazwa krainy pochodzi od Polan, czyli pierwszych plemion słowiańskich, które osiedliły się na tych terenach. Wielkopolska jest ważną dzielnicą historyczną – miłośnicy historii i zabytków, doskonale się tutaj odnajdą. Mnóstwo zabytków znajdą Państwo w takich miastach jak: Poznań, Gniezno, Piła czy Kalisz. Warto również wybrać się do Biskupina, który jest najlepiej zachowanym skansenem w kraju. Wakacje w Polsce, są również dobrą okazją na poznanie przyrody oraz geologii naszego kraju. W regionie tym znaleźć można liczne polodowcowe wzgórza, doliny, kotliny, a także mnóstwo mniejszych i większych jezior. Jeziora te, położone pośród gęstych lasów, są idealnym celem pieszych bądź rowerowych wycieczek. Na terenie Wielkopolski znajduje się Wielkopolski Park Narodowy. Ten utworzony w 1967 roku rezerwat ma na celu ochronę ponad 900 gatunków roślin, 40 gatunków ssaków i ponad 200 gatunków ptaków, a także liczne płazy oraz gady.

Poznaj ofertę NOVASOL w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej

Ziemia Lubuska

Nazwa regionu pochodzi od miejscowości Lubusz, który aktualnie znajduje się w Niemczech, ale dawniej był siedzibą kasztelańską i biskupią. Ziemia lubuska jest znacznie spokojniejszą częścią kraju, ale jednocześnie bardzo ciekawą. Tutaj również można wypocząć wśród licznych lasów, jezior oraz rzek. Będąc na Ziemi Lubuskiej, konieczne trzeba odwiedzić Park Narodowy „Ujście Warty” z przepięknymi krajobrazami, licznymi mokradłami i rozlewiskami.

W regionie są dwa duże, zabytkowe miasta: Gorzów Wielkopolski oraz Zielona Góra, a także liczne mniejsze miejscowości, które również są warte odwiedzenia. Kolejną zaletą regionu, jest bliskość Niemiec. Dzięki temu mogą Państwo odwiedzić m.in. stolicę kraju – Berlin. Wakacje w Europie, są świetną okazją aby poznać specyfikę winiarstwa, bowiem ziemia lubuska słynie z produkcji bardzo dobrego wina. W regionie jest wiele winnic oraz muzeów, które łączy specjalny szlak –Szlak Wina i Miodu.