Kamień Pomorski - domy wakacyjne

Kamień Pomorski noclegi

Kamień Pomorski - domy wakacyjne

Kamień Pomorski o miasto położone w północno-zachodniej części Polski (przy okazji, sprawdźcie nasz produkt "domy wakacyjne Polska"), tuż nad wodami Zalewu Kamieńskiego. Ten akwen z kolei połączony jest bezpośrednio z Morzem Bałtyckim, które znajduje się zaledwie 7 kilometrów od miasta. Jest to bardzo stara miejscowość, bowiem prawa miejskie otrzymała w XIII wieku, a pierwsze wzmianki o niej pochodzą z X wieku. Ciekawie prezentuje się również pochodzenia nazwy miasta. Otóż, według legendy, gdy postanowiono zbudować w grodzie katedrę, miejscowy diabeł wpadł w gniew. Postanowił on zrzucić głaz na osadę, aby ją zniszczyć. Podczas lotu z ogromnym kamieniem, został jednak spłoszony przez porannego koguta, więc cisnął głazem na oślep. Do dziś kamień można podziwiać przy wybrzeżu pobliskiej Wyspy Chrząszczewskiej. Zarezerwujcie dom lub apartament wakacyjny z oferty "Kamień Pomorski noclegi" i sprawdźcie sami ile prawdy tkwi w legendzie.

Popularne domy wakacyjne w Kamień Pomorski

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kamień Pomorski

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Kamień Pomorski

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kamień Pomorski

Loading...

Domki i apartamenty z katalogu "Kamień Pomorski noclegi"

Jeśli szukacie wysokiej jakości kwater wakacyjnych, zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem. To właśnie w nim, znajdziecie tylko samodzielne i kompletnie wyposażone domy oraz mieszkania. Mało tego, każdy obiekt z naszej oferty "Kamień Pomorski noclegi", jest całkowicie samodzielnym miejscem i wynajmowany jest, w całości, tylko Wam. Oznacza to, że spędzicie w nich, niezakłócone przez osoby trzecie, wakacje. Oprócz tego, nasze apartamenty nad morzem (i nie tylko) to gwarancja bezpiecznego wypoczynku w komfortowych warunkach. Wszystko to w bardzo przystępnych cenach i z możliwością zakwaterowania przez cały rok. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wyjątkowymi apartamentami i domami wakacyjnymi. Naprawdę warto!

Kamień Pomorski noclegi

Atrakcje miasta

Kamień Pomorski przez wieki był ważnym ośrodkiem na Pomorzu Zachodnim. Dziś jest uznanym miastem uzdrowiskowym, a to za sprawą występujących tu naturalnych surowców leczniczych: wód solankowych oraz torfu borowinowego. Dlatego też, wybierając  domki nad morzem, będziecie mieli okazję na wzmocnienie i relaksację organizmu. W Kamieniu działa aż pięć ośrodków specjalizujących się w lecznictwie i oferują one możliwość wykupienia pojedynczych wizyt.

Rezerwując domek lub apartament z katalogu "Kamień Pomorski noclegi", poznacie też takie ciekawe zabytki oraz miejsca jak:

  • Katedra Kamieńska  - wybudowana została w XII wieku i jest pięknym przykładem gotyku ceglanego. W Katedrze znajdują się unikatowe organy barokowe, które są głównym „aktorem” podczas festiwalu muzyki organowej. W katedrze znajdują się również unikatowe ołtarze, obrazy oraz wirydarz (ogród katedralny) i prezbiterium z sarkofagami ważnych książąt z rodu Gryfitów.

  • Osiedla Katedralne – liczne budynki przykatedralne, jak np. pałac biskupi czy dom dziekana oraz liczne fragmenty średniowiecznych murów.

  • Nabrzeże  - z nowoczesną mariną, starą przystanią żeglarską, elewatorem zbożowym, molem wychodzącym w głąb zalewu oraz długim pomostem łączącym miejscowość z dzikimi plażami.

  • Starówka – z pięknym widokiem na zalew i zabytkowymi budynkami, takimi jak Ratusz, Wieża Piastowska (XIV wiek), Brama Wolińska (obecnie Muzeum Kamieni).

  • Park miejski – z przedchrześcijańskim cmentarzyskiem oraz kościołem Św. Mikołaja (XIV wiek).

Kamień Pomorski noclegi

Aktywne wakacje

Wakacje w Polsce, to świetna okazja na aktywne spędzanie czasu. Dzięki swojemu położeniu, Kamień Pomorski (jak i oferta "Kamień Pomorski noclegi"), jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla amatorów różnych dyscyplin sportowych. Tutejsze wody Zalewu Kamieńskiego, są areną zmagań żeglarskich o randze międzynarodowej. Dlatego, osoby uprawiające żeglarstwo znajdą tu świetne warunki oraz rozbudowaną marinę. Akwen świetnie nadaje się również do uprawiania windsurfingu. Poza tym, nad Bałtyk można dostać się szybko autem (kilka kilometrów) lub wodą (łodzią żaglową do Dziwnowa lub Międzywodzia oraz letnim promem do Dziwnowa, w którym z kolei oferujemy produkt "Dziwnów domki"). Nad morzem, czekają na Was długie piaszczyste plaże, które oferują różnorodne atrakcje, jak np. rejsy łodziami, windsurfing, kitesurfing itp.

Okolice Kamienia Pomorskiego, świetnie nadają się do pieszych i rowerowych eskapad. Tuż obok miasta, znajduje się wsypa Chrząszczewska, wokół której przebiega szlak turystyczny. Kamień Pomorski jest również położony blisko wyspy Wolin, na której znajduje się chroniony Park Narodowy. Również nad morze poprowadzona została specjalna trasa dla pieszych i rowerzystów.