Wakacje w Warszawie - domy wakacyjne

Aparment Ferien Warschau - Polen

Wakacje w Warszawie - domy wakacyjne

Warszawa jest stolicą Polski, położoną w jej wschodnio-środkowej części. Przez Warszawę przepływa najdłuższa rzeka kraju – Wisła. Miasto otoczone jest licznymi miastami i miasteczkami, a od północy graniczy z Kampinowskim Parkiem Narodowym. Wypoczynek w Warszawie, to przede wszystkim propozycja dla osób lubiących wakacje w mieście i aktywny wypoczynek. Miłośnicy historii i odkrywania cieakwych miejsc i zabytków, w stolicy na pewno nie będą się nudzić. Również osoby wolące odpoczynek znajdą go tu, na plażach wzdłuż Wisły, a także w licznych parkach, które są ostoją ciszy i przyrody. Apartamenty wakacyjne w Warszawie, to doskonały wybór na miejsce odpoczynku pomiędzy kolejnymi wycieczkami po mieście. Apartamenty i mieszkania NOVASOL są umiejscowione w atrakcyjnych lokalizacjach, dzięki którym będą Państwo mieli blisko do najciekawszych miejsc w mieście. Nasz produkt "Polska noclegi" to kwatery w pełni wyposażone, więc to państwo będą decydować czy korzystać z bogatej oferty gastronomicznej, oferowanej przez liczne bary i restaurajce, czy samemu przyrządzić posiłki w kuchni, należącej do mieszkania.

Popularne domy wakacyjne w Warszawa

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Warszawa

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Warszawa

Loading...

Historia miasta

Nazwa miasta - Warszawa, pochodzi od skrótowej formy imienia Warcisław – Warsz. Najprawdopodobniej człowiek o takim imieniu uzyskał tytuł książęcy i powstała osada od jakiego imienia. Z koeli wg legendy, nazwa miasta pochodzi od imiona małżeństwa rybaków; Warsa i Sawy.

Pierwsze wzmianki o Warszawie pochodzą z 1313 roku. Warszawa nie od razu była stolicą kraju. Tak naprawdę oficjalny tytuł stolicy w konstytucji, uzyskała dopiero w 1952 roku. Wcześniej (w XIV wieku) była ważnym ośrodkiem handlu i rybołóstwa, a takaże siedzibą książąt mazowieckim. W 1413 roku miasto zostało stolicą Księstwa Mazowieckiego, które ponad sto lat później wcielono do Korony Królestwa Polskiego. W 1956 roku król Henryk II Waza rozpoczął przenosiny dworu królewskiego z Krakowa do Warszawy. To właśnie ten rok datuje się jako rozpoczęcie funkcji stolicy Polski przez Warszawę.

Burzliwe losy kraju spowodowały, że podczas trzeciego rozbioru kraju, Warszawa trafiła pod władanie Królestwa Prus. W późniejszych latach to właśnie tutaj swój początek miały powstania listopadowe oraz styczniowe. Przez krótki okres czasu była stolicą Królewstwa Warszawskiego, którego powstanie było dużą zasługą Napoleona.

XX wiek o przede wszystkim targiczne losy I i II Wojny Światowej, które odcisąenły swoje piętno na mieście. Jednak silne poczucie państwowości spowodowało, że niemal zburzoną stolicę odbudowano i dziś jest to największe i najważniejsze miasto w kraju. Wakacje w Polsce i stolicy kraju, na pewno będą cenną lekcją historii, którą mozna poznać w licznych muzeach oraz zabytkowych miejscach.

Warszawa dla turysty

Warszawa to bardzo atrakcyjne turystycznie miejsce. Oprócz zabytkowych miejsc, miasto ma przygotowaną bogatą ofertę kulturalną w licznych teatrach, operach i galeriach sztuki. Wakacje w okolicach Warszawy to równie bogate życie nocne. Każdy urlopowicz znajdzie dla siebie miejsce w jednym z licznych pubów, klubów nocnych lub lokalach na świeżym poiwetrzu. Również dla najmłodszych miasto ma liczne atrakcje, w postaci zoo czy planetarium. W Warszawie każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie sie tu nudził.