Tatry - domy i apartamenty na wakacje

Tatry - na wakacje w górach

Tatry - domy i apartamenty na wakacje

Tatry to najwyższe pasmo Karpat, a zarazem najwyższe góry w Polsce. Przez cały rok przyciągają tłumy turystów, zarówno na wypoczynek letni jak i zimowy. Tatry to świetne miejsce na aktywny wypoczynek. W ciepłych miesiącach można wędrować bez końca wśród natury i szczytów, a w zimowych poszusować na stoku. Miejscowości znajdujące się w obrębie Tatr, są doskonale przygotowane dla turystów. Miasteczka są pełne klimatycznych restauracji, pubów oraz licznych atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Domy wakacyjne, to idealny wybór dla osób, które preferują aktywne wakacje i uprawianie sportów. Nasze kwatery są w pełni przygotowane na pobyt zarówno rodzin z dziećmi jak i grup osób dorosłych. Domy i apartamenty wakacyjne NOVASOL są w pełni wyposażone we wszelkie sprzęty, dzięki czemu będą Państwo mieli możliwość wyboru, czy skorzystać z oferty gastronomicznej w danej miejscowości czy też przygotować posiłek samemu.

Popularne domy wakacyjne w Tatry

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Tatry

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Tatry

Loading...

Ciekawe kurorty

Wakacje w Małopolsce i Tatrach, to okazja na odwiedzenie jednej z licznych miejscowości, gdzie można poznać ich historię, a także zwyczaje i tradycje żyjących tu górali. Do najciekawszych miast należą:

  • Zakopane – największe i najbardziej znane miasto, leżące u podnóża Tatr. Stąd można zacząć m.in. wejście na Gubałówkę czy do Tatrzańskiego Parku Narodowego. W mieście można poznać charakterystyczną góralską architekturę , a także odwiedzić jedno z licznych muzeów (np. Tatrzańskie lub Przyrodnicze). Warto również odwiedzić zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzyzku oraz Krupówki z licznymi restauracjami, oferującymi regionalne dania.

  • Kościelisko – charakterystyczna dla tego regionu, duża wieś, która ma bogatą infrastrukturę turystyczną. Jej niewątpliwą zaletą jest położenie – u wejścia do Doliny Kościeliskiej.

  • Poronin – malownicza podhalańska wieś, w której znaleźć można zabytkowy kościół Św. Magdaleny.

  • Bukowina tatrzańska – miejscowość wypoczynkowo-sportowa. Warto w niej zwrócić uwagę na liczne drewniane domy i pensjonaty, powstałe na początku XX wieku. Znajduje się tu również nowoczesny kompleks basenów geotermalnych.

  • Białka tatrzańska – miejscowość dla amatorów spływów kajakowych i pontonowych oraz paralotniarstwa. W Białce znajduje się również zabytkowy kościół Szymona i Judy Tadeusza z XVIII wieku.

Te i inne, liczne wsie i miejscowości doskonale oddają ducha tego regionu. W każdej z nich i ich okolicach, znajdą Państwo zapierające dech w piersiach widoki oraz ciekawą architekturę.

Urlop w Tatrach - tylko w domu wakacyjnym

Aktywne wakacje

Urlop w Polsce jest urlopem aktywnym. Miłośnicy całodziennych wędrówek czy rowerowych eskapad będą usatysfakcjonowani. W polskiej części Tatr znajduje się 275 kilometrów dobrze przygotowanych szlaków, o różnych poziomach trudności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wędrować po słowackiej stronie gór, gdzie również znajdują się kilometry tras prowadzących pomiędzy szczytami i dolinami. Podczas wycieczek w góry należy zachować szczególną ostrożność i obserwować prognozy pogody, ponieważ w Tatrach zmienia się ona dynamicznie. Warto mieć ze sobą mapy, na których ulokowane są schroniska, w których można przeczekać burzę lub odpocząć przy herbacie lub grzanym winie. Tatry to również możliwość uprawiania licznych sportów. Oprócz narciarstwa czy snowboardingu (co jest naturalne), swoje miejsce znajdą tu również paralotniarze, amatorzy spływów kajakowych, kolarstwa górskiego, saneczkarstwa i wielu innych.