Wakacje w Sudetach i na Śląsku - domy wakacyjne

Zapoznaj się z ofertą w Sudetach i na Śląsku

Wakacje w Sudetach i na Śląsku - domy wakacyjne

Tereny południowo-zachodniej Polski to propozycja dla każdego. Każdy turysta znajdzie tu swoje ulubione miejsca. Jest to region kompletny, bowiem są tu i góry i lasy, wielkie jeziora oraz pełne zabytków miasta. Tereny te pozwalają na uprawianie prawie wszystkich rodzajów sportu, a rodziny z dziećmi znajdą tu liczne atrakcje skierowane dla najmłodszych urlopowiczów. Jest to również bardzo ciepły region, bowiem to właśnie tutaj znajduje się polski biegun ciepła. Nie oznacza to jednak, że zimą w górach jest nudno. Nic bardziej mylnego, Sudety są idealnym miejscem na wszelkie sporty zimowe, a rozbudowana infrastruktura zadowoli nawet najbardziej wymagającego Klienta. W związku z tym, domy wakacyjne w Polsce są opcją wakacyjną dla każdego. Nasze kwatery umiejscowiona są zarówno w miastach jak i pośród dzikiej przyrody. Domy i apartamenty NOVASOL, dzięki swojej przestronności, mogą pomieścić nawet grupy kilkuosobowe. Mamy również w ofercie kwatery rodzinne oraz dla par. Każdy znajdzie miejsce wypoczynku, skrojone do własnych potrzeb.

Popularne domy wakacyjne w Sudety

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Sudety

Loading...

Wakacje wśród przyrody...

Południowa Polska jest regionem gdzie występuje mnóstwo rezerwatów i parków krajobrazowych. W ostatnich latach szczególnie na Śląsku wzięto sobie do serca ochronę przyrody, gdzie szczególnie dba się o lasy, które teraz są celem licznych wycieczek. Na Dolnym Śląsku najdują się również dwa parki narodowe:

  • Karkonoski Park Narodowy – powstał w 1959 roku i należy do Biosfery UNESCO. Znaleźć tu można zarówno przyrodę górską jak i torfowiska i lasy wyżynne. W rezerwacie znajdują się również ciekawe formacje skalne, wodospady, jaskinie i wąskie kotliny.

  • Park Narodowy Gór Stołowych – bardzo interesujący geologicznie rezerwat, pełen skałek i labiryntów skalnych. Park jest również naturalnym siedliskiem wielu gatunków ptaków i zwierząt.

Ciekawym miejscem jest również Pustynia Błędowska, jedyna w kraju pustynia, która powoli zmienia się w step. Warto zobaczyć to miejsce, ponieważ jej widok sprawia niesamowite wrażenie. Wakacje w Polsce to cenna lekcja przyrody i geologii. Świetnie przygotowane, wielokilometrowe szlaki turystyczne, biegnące wśród lasów i gór na długo pozostaną w Państwa pamięci.

Zapoznaj się z ofertą w Sudetach i na Śląsku

...i wśród zabytków

Wakacje w Europie, to również cenna lekcja historii i podziwiania monumentalnych zabytków. Na południowych ziemiach naszego kraju znajdują się zabytkowe miasta tj. Wrocław, Częstochowa, Wałbrzych, Opole czy Legnica. Również w miastach aglomeracji Śląskiej, znajdą Państwo liczne, ciekawe zabytki. Podczas eskapad warto mieć na uwadze to, że wiele kopalni, browarów czy wielkich fabryk, również są zabytkowe i mają w swojej ofercie możliwość zwiedzania. Wiele, niemniej interesujących obiektów, znajdą Państwo również poza wielkimi miastami. Na terenie południowej Polski znajduje się ponad setka zamków i kilkaset pałaców i kompleksów pałacowych. Znaleźć tu można również liczne twierdze i fortyfikacje zarówno z czasów średniowiecza, jak i z II Wojny Światowej. Przed wyprawą w te rejony, warto zapoznać się z specjalnie przygotowanymi szlakami turystycznymi. Część z nich jest tematyczna np. Szlak Zamków Piastowskich lub Szlak Cysterski.