Wakacje w Świętokrzyskiem i na Wyżynie Lubelskiej

Ferienhaus Lublin-Lebus - Polen

Wakacje w Świętokrzyskiem i na Wyżynie Lubelskiej

Wyżyna Lubelska oraz Ziemia Świetokrzyska to tereny położone w południowo-wschodniej części Polski. Ziemie te przecina najdłuższa krajowa rzeka – Wisła. Oba, graniczące ze soba regiony pełne są prastarych lasów oraz gęstych puszcz. Obecne są tu również liczne wzniesienia oraz Góry Świętokrzyskie, bardzo charakterysyczne pasmo górskie. Domy wakacyjne w Świętokrzyskiem i na Wyżynie Lubelskiej, to idealna opcja dla osób, które chcą wypocząć pośród natury z dala od zgiełku codzienngo życia w aglomeracjach. Obiekty NOVASOL, to również dobry wybór dla amtorów pieszych i rowerowych wędrówek szlakami, posród pięknych krajobrazów. Nasze domy i mieszkania wakacyjne są gotowe na przyjęcie zarówno pojedynczych osób, jak i dużych grup osób, wspólnie spędzających wakacje.

Popularne domy wakacyjne w Wyżyna Lubelska

Loading...

Świętokrzyskie

Ziemie województwa świętokrzyskiego pełne są ciekawych miejsc. Do najciekawszych na pewno należy masyw Gór Świętokrzyskich, jedne z najstarszych gór w Europie. Są to charakterystyczne góry, których zbocza pokryte są rumowiskami kamieni oraz głazów – gołoborzami. Pośród „łysych” szczytów, można tu wędrować po gęstych lasach jodłowych oraz bukowych. Cały teren gór objęty jest ochroną, ponieważ należą do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Ochrona przyrody ma tutaj duże znaczenie, ponieważ jest tu mnóstwo rezerwatów przyrody (67), a także liczne pomniki przyrody oraz parki krajobrazowe. Wszystkie te miejsca można odwiedzić na jednym z licznych, świetnie przygotowanych szlaków turystycznych.

Wakacje w Polsce, to również możliwość poznania historii tych ziem. To właśnie tutaj był zlokalizowany Staropolski Okręg Przemysłowy – jeden z najstarszych w Polsce. Do dziś pozostały rozmaite zabytkowe hale oraz fabryki z tamtego okresu. Pełne ciekawych zabytków są również miasta regionu: Kielce, Sandomierz, Starachowice czy Busko Zdrój. Poza tym, pośród lasów odnaleźć można liczne małe miasteczka i wsie, w których do dziś pielęgnuje się tradycje i obyczaje dawnych ludów zamieszkujących te ziemie. Urlop w tej części Polski może zatem być również ciekawą lekcją historii.

Wyżyna Lubelska

Wyżyna lubelska to ogromna kraina składająca się z lasów oraz ziem rolniczych, ze względu na wystepujące tu czarnoziemy. Jest to również kraina historyczna, która odegrała niemałą rolę w historii Polski. W regionie znajdą Państwo mnóstwo zabytkowych miast tj. Lublin, Zamość, Chełm, Tarnobrzeg i wiele innych. Również tutaj można spotkać różne tradycyjne miejscowości w których można poznać miejscowe obyczaje i wierzenia. Przykładowo, na lubelszczyźnie poważaniem cieszą się „szeptuchy” – czarownice rzucające uroki.

Urlop w Polsce, to również możliwość poznania różnorodnych krajobrazów w cieakwych mikroregionach geograficznych:

  • Kotlina Sandomierska – rozległe zapadlisko pełne lasów i puszcz. W lasach mozna spotkać tu wolno żyjące żubry oraz liczne gatunki nietoperzy.

  • Roztocze – pofałdowana wzniesienami kraina, pełna dolin, wąwozów, wzgórz oraz progów skalnych. Cały obszar jest ważną ostoją ptaków IBA. Zarówno po stronie polskiej i ukraińskiej znajdą tu Państwo liczne rezerwaty i parki Narodowe.

  • Polesie – region pełen mokradeł, jezior i torfowisk. Jest to również ważny region historyczny.