search

Domy i apartamenty wakacyjne w Labin

Wakacje w Labin

Miasto Labin położone na Istrii, urokliwym półwyspie otoczonym ciepłymi wodami Adriatyku. Łagody klimat śródziemnomorski, przedsionek do centralnej i wschodniej Europy, oraz ciepło i życzliwość lokalnej ludności to kombinacja na idealne wakacje dla tych z Was, którzy cenią sobie wakacyjne połączenie nieziemskiej przyrody z bogactwem kulturowym i historycznym. NOVASOL ma tutaj do zaoferowania szeroką gamę apartamentów wakacyjnych, które będą stanowiły idealny punk wyjściowy do odkrywania tego pełnego atrakcji regionu podczas wakacji w Chorwacji.

Wakacje w Labin

Labin - kulturalna stolica Istrii

Labin jest miastem uznawanym za stolicę kulturalną Istrii. Wpływ na to miano mają fascynująca atmosfera panująca w mieście, architektura oraz pomniki historii i kultury. Poza tym z okolic Labin pochodzą najbardziej znani rzeźbiarze i malarze, którzy inspiracje do tworzenia czerpali z pięknych widoków na góry Učka, port Rabac, masyw górski Velebit, zatokę Kvarner i region Gorski Kotar. To, idealnie nadające się na niezapomniane wakacje na Istrii, średniowieczne miasto usytuowane jest na wzgórzu powyżej innej urokliwej miejscowości, Rabac. Wzmianki o jego pierwotnej nazwie - Albona - pochodzą już z roku 285 n.e. Urodził się tutaj Matthias Flacius Illyricus, reformator i współpracownik Martina Luthera. Spuścizna kulturowa i architektoniczna miasta Labin pozostaje wciąż żywa dzięki licznym atelier artystycznym i ciekawym kawiarenkom położonym w urokliwych wąskich uliczkach starówki.

Dom wakacyjny na Istrii

Aktywność i przyroda

W odległości jedynie kilku kilometrów od Labin mogżecie znaleźć cudowne plaże i niezwykle romantyczne zatoki, które idealnie nadają się na spacery. Rezerwując w Labin domki letniskowe, Chorwacja w zamian zaoferuje Wam idealne warunki do uprawiania różnych aktywności, np. surfingu wiosną lub jesienią i nurkowania w miejscach takich jak Ravni i Marini Santo. Ponadto, oprócz nurkowania i surfowania, możecie wędkować lub spróbować lotu na paralotni. Dla miłośników przyrody najcenniejszym miejscem będzie obszar znajdujący się pomiędzy Labin a Rabac, obfitujący w świeże powietrze, wiele strumieni i piękne wodospady. W okresie letnim, głównie w lipcu i sierpniu w mieście organizowane są liczne programy rozrywkowe dla odwiedzających Labin gości. Wówczas na ulicach starówki króluje muzyka lub sport, a wąskie tajemnicze uliczki przepełnione są życiem i wesołością.

Atrakcje w Labin:

  • Loggia - zbudowana w 1550 roku - znajduje się w starej części miasta
  • Muzeum Narodowe w Labin - założone w 1960 roku - przedstawia historię górnictwa, unikalną w tej części Europy
  • Porta San Fiore - zbudowany w 1587 r., główny port Labin
  • Chersano - wieża i mury średniowiecznego zamku
  • Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - a w nim sześć marmurowych ołtarzy i w tym wiele obrazów.

Zarezerwuj apartament wakacyjny na Istrii i skorzystaj z możliwości poznania tego wspaniałego regionu. Oto tylko kilka przykładów tego, co można zobaczyć rezerwując dom wakacyjny w Labin lub apartament wakacyjny w Labin.