Krsan - domy i apartamenty wakacyjne

Krsan na wakacje w Chorwacji

Krsan - domy i apartamenty wakacyjne

Spędzając wakacje w Chorwacji, możecie odwiedzić miejscowość Kršan - wieś we wschodniej części półwyspu, położoną około 15 km na północny zachód od miasta Labin, niedaleko parku przyrodniczego Učka. Gmina o łącznej liczbie 3.000 mieszkańców obejmuje 22 wsie, w tym Kršan, Plomin i Kožljak. Centrum tej gminy stanowi właśnie wieś Kršan. Niegdyś kwitnąca wieś została zbudowana w pobliżu średniowiecznego zamku i po raz pierwszy została wspomniana w 1274 roku jako Castrum Carsach. W tym czasie Kršan znajdowało się pod panowaniem patriarchy Aquilei. Na początku XIV wieku władcą został Henryk z Pazin-Pisino, któremu miejscowość zawdzięcza swoją nazwę, a którego symbol do dzisiaj uwieczniony jest w herbie .

Popularne domy wakacyjne w Krsan

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Krsan

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Krsan

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Krsan

Loading...

Turystyka w Krsan

Miejscowość szczyci się bogatym dziedzictwem kulturowym i historycznym, którego korzenie sięgają nawet XI wieku. Ważny dokument dotyczący przebiegu granic, "Istarski razvod" pochodzi z 1325 roku, a odpis tego cennego dokumentu historycznego odkryto w Kršanie w XIX wieku. Turystyka w Kršan rozwineła się w ścisłym połączeniu z pobliskim morzem. W historii gminy Kršan, dziedzictwo sakralne, tradycyjne rzemiosło są ściśle związane z nowoczesną ofertą turystyczną i zróżnicowaną gastronomią. Łagodny śródziemnomorski klimat, czyste morze, piękna przyroda i zdrowe powietrze wokół Kršanu przyciągają aktywnych urlopowiczów z całego świata do tego pięknego regionu. Decydując się na katalog "Chorwacja apartamenty", wynajmij jeden z prywatnych obiektów wakacyjnych w Kršan i odkryj piękno przyrody oraz tradycyjną kulturę tej okolicy.

Krsan i okolice na wakacje

Zwiedzanie podczas wakacji w Kršan

Zamek Kršan jest jednym z najlepiej zachowanych zamków na Istrii, położony na wzgórzu na południowo-zachodnim skraju obszaru Čepić. Kompleks otoczony jest murami obronnymi, a bramy prowadzą na mały dziedziniec. Obok dominującej wieży, kompleks zamkowy składał się z kilku pomieszczeń dla garnizonu, dużej kuchni i dużego budynku mieszkalnego dla rodziny szlacheckiej. W średniowieczu w zamku mieszkała słynna Andrija Kršanski, której grób znajduje się w kaplicy św. Henryka z Belaj w gminie Cerovlje. Wybierając ten region kraju, warto odwiedzić także miejscowość Plomin. Jest ona jedną z najważniejszych historycznie i najstarszych osad na Istrii. Osada została założona niegdyś przez Ilirów i w czasach starożytnych nazywała się Phlanon, później Fianon. Wioska posiada średniowieczne mury miejskie z XIII-XIV wieku oraz średniowieczny pałac miejski. W romańskim kościele św. Juraja zachował się najstarszy na wyspie, napis w głagolicy.

Wycieczki po okolicy Krsan

W czasie pobytu w domu wakacyjnym z oferty "Istria noclegi", wybierzcie się na wycieczkę rowerową do osady Kožljak, która znajduje się na skraju obszaru Čepić, położonego na stokach zachodniej Učki. Wioska składa się z nowej części i średniowiecznego kompleksu zbudowanego na miejscu iliryjskiej twierdzy. Pozostałości zamku Kožljak usytuowane są na wysokości 184 metrów nad poziomem morza, na północny wschód od miejscowości. Najlepiej zachował się romański kościół św. Hadriana. We wsi Čepić znajdowało się bogate w ryby jezioro, które wysuszono poprzez odprowadzenie wody kanałem do zatoki Plomin, dzięki czemu dziś utworzone są tu żyzne pola. W Čepić warto odwiedzić kaplicę św. Justa, która została zbudowana w XIII wieku.

Wakacje z dzieckiem w Kršan

Kršan to kwintesencja urlopu na wsi: wieś jest pięknie osadzona w głębi Adriatyku i sięga aż do masywu górskiego Učka i do liczącego sobie 160 kilometrów kwadratowych parku przyrodniczego z wieloma chronionymi gatunkami zwierząt i roślin. W parku przyrodniczym znajdują się liczne szlaki turystyczne i rowerowe dla rowerzystów górskich. Najwyższe szczyty to Vojak (1401 metrów) i Veli Planik (1272 metry). Decydując się na ofertę "Chorwacja noclegi" będziecie mogli również poznać istryjską muzykę ludową, tańce ludowe i tradycyjne stroje ludowe. Wybitnych artystów ludowych regionu można zobaczyć na wielu imprezach.

Specjały regionalne

Dziko rosnące szparagi to specjalność tego regionu wakacyjnego. Wiosną ta dzika roślina przyciąga tysiące wakacyjnych gości na "Drogę dzikich szparagów", a w kwietniu na wielki festiwal dzikich roślin w Kršanie, gdzie mogą skosztować pysznych potraw z dzikimi szparagami i innymi dzikimi roślinami w restauracjach w Plominie, Vozilići, Potpićan, Kršan. W maju odbywa się w Kršanie święto Karfi, ściśle związane z tradycyjnym ciastem o tej samej nazwie. Wynajmij prywatną kwaterę z katalogu "domy i apartamenty Chorwacja" w tym regionie i ciesz się wszystkimi atrakcjami okolicy. .