Domy i apartamenty wakacyjne w Peroj

Wakacje w Chorwacji

Domy i apartamenty wakacyjne w Peroj

Peroj, urokliwa wieś z 400 mieszkańcami została założona w roku 1657 przez osadników z oddalonej o 1000 km Czarnogóry. Charakterystyczne dla tej miejscowości jest, że zachowała po dzień dzisiejszy zwyczaje, tradycję i religię tamtych czasów. Peroj w turystyce nie jest jeszcze taki popularny, ale to się wkrótce może zmienić, gdy zacznie się opowiadać o urokach tego miasteczka. Peroj to wspaniałe miejsce na udany urlop, dlatego sprawdźcie co przygotowaliśmy dla Was w kategorii "Chorwacja apartamenty".

Okolice wiejskie, położone zaledwie kilometr od wybrzeża, oferują panoramiczny widok na archipelag Brijuni i kolorową zatokę. Na terenie miejscowości Peroj, na południu Istrii, przed kilkoma laty odnaleziono nekropolię. W tym mieście umarłych znaleziono dowody, że już w epoce Brązu żyli w tym regionie ludzie. Peroj to miejscowość żyjąca głównie z rolnictwa i rybołówstwa i słynąca z dobrej jakości oliwy z oliwek i wina, jednak nie należąca do głównych trendów turystycznych. Dzięki temu możecie spędzić prawdziwe wakacje w Chorwacji, z dala od miejskiego zgiełku, a jednocześnie przebywać w wygodnej odległości od rozwiniętych ośrodków turystycznych.

Popularne domy wakacyjne w Peroj

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Peroj

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Peroj

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Peroj

Loading...

Sport i rekreacja

Jeżeli chociaż w drobnej mierze macie w sobie ducha sportu, w miejscowości Peroj czekają na Was rozliczne możliwości aktywnego spędzania czasu. Możecie tu swobodnie zająć się wędkowaniem, nurkowaniem, jazdą na rowerze, joggingiem, ale także grą w golfa na polach golfowych położonych w pobliskim parku narodowym Brijuni.

Aktywne wakacje na Istrii

Rozrywka

W Peroj latem odbywa się wiele uroczystości, wieczorów gastronomicznych i mniejszych turniejów sportowych. Do najsłynniejszych wydarzeń należy Festiwal Peroj, który łączy w sobie ciekawe wystawy, turnieje, spektakle i wieczorny koncert. Okres wakacyjny pełen jest także innych wydarzeń kulturalnych, takich jak kulinarne wieczory i liczne wydarzenia sportowe. Jeżeli jednak szukacie jeszcze bardziej ekscytujących lub nieszablonowych rozrywek, warto wybrać się do pobliskich większych miast, takich jak Pula, Rovinj (zerknijcie także do oferty "Rovinj noclegi") i Porec.

Urlop na chorwackich plażach

Plaże

W Peroj nie ma większych obiektów turystycznych, które zazwyczaj przepełnione są szmerem tłumu turystów. Tutaj możecie kryć się w cieniu sosen na kamienistych i żwirowych plażach licznych małych zatoczek odpocząć od stresu dnia codziennego. Jest to wprost wymarzone miejsce dla rodzin, szukających spokoju dla siebie i swoich dzieci, a pary, które pragną intymności i samotności, będą mogły nacieszyć się sobą.

Atrakcje turystyczne

  • Kościół św. Spiridona - cerkiew z 1834, w której znajdują się ikony i ikonostas z XVI wieku

  • Dzwon kościelny - kościół z 8 wieku, z licznymi freskami, jeden z najbardziej oryginalnych budynków kościelnych Vodnjan

  • Kościół św. Fosca – pochodzący z 600 r. n.e.

  • Pozostałości rzymskiej willi - między Peroj i Barbariga, w zatoce Dragonera

Peroj to spokój i relaks. Miasto to, dzięki swoim solidnym plażom i rozbudowanej infrastrukturze do spędzania wolnego czasu, nadaje się idealnie na urlop rodzinny. W główniej mierze zabudowa jest tutaj nowoczesna, a to czego nie wyszukacie w samym mieście, znajdziecie na pewno w jego bezpośrednim pobliżu, gdzie dojadziecie szybko i bezproblemowo, dzięki dobrym połączeniom drogowym. Dom lub apartament wakacyjny z oferty "Istria noclegi" to idealna baza wypadowa na Wasz wytęskniony urlop.