Premantura noclegi - domy i apartamenty wakacyjne

Niewielka miejscowość Premantura była zamieszkiwana już w epoce brązu. To wysunięta najbardziej na południe miejscowość na Istrii. O zamieszkiwaniu tych terenów przez Rzymian świadczą pozostałości rustykalnych willi. Tutaj została również odnaleziona przepiękna statua Minerwy, która dzisiaj jest przechowywana w Muzeum Archeologicznym w Puli. Warto wybrać naszą ofertę "Chorwacja apartamenty", by móc cieszyć się wszystkimi atrakcjami wedle własnego tempa i upodobań.

Siły natury wyrzeźbiły tu bardzo unikalne formy terenu, które swoją magią oczarują każdego odwiedzającego. Bogactwo przyrody jest wręcz nieproporcjonalne do wielkości miejscowości, które zdobi ponad 530 gatunków roślin, w tym aż 20 gatunków storczyków, a niektóre z nich endemiczne. Niezwykle korzystne wiatry umożliwią świetną zabawę dla miłośników sportów wodnych. W miejscowości znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy, banki, przychodnie lekarskie, sklepy z pamiątkami. Biorąc pod uwagę, że przysmaki lokalnej kuchni są nieodłączną częścią każdego pobytu wakacyjnego w obiekcie spod znaku "Premantura noclegi", to najbardziej wymagający miłośnicy dobrego jedzenia znajdą tu kilka znakomitych restauracji. Premantura ze swoimi restauracjami znana jest z bogatej oferty ryb i owoców morza - mogą więc to być smakowite wakacje w Chorwacji!

Premantura noclegi

Popularne domy wakacyjne w Premantura

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Premantura

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Premantura

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Premantura

Loading...

Domy i apartamenty z w ofercie "Premantura noclegi"

Decydując się na urlop w tej uroczej miejscowości, powinniście wybrać nasze kwatery wakacyjne. Zagwarantują Wam one prywatny charakter wypoczynku, ponieważ obiekty przez nas udostępniane, są tylko i wyłącznie do Waszej dyspozycji. Będziecie więc się mogli cieszyć nieskrępowanym relaksem i odpoczynkiem. Oprócz tego, w naszych domach i apartamentach spod znaku "Premantura noclegi" znajdziecie niezbędne wyposażenie, w tym meble, sprzęty kuchenne i inne udogodnienia - wszystkie przedmioty dostępne w obiekcie są widoczne na jego osobistej stronie internetowej. Do tego dodajmy świetne ceny i opcję all inclusive, która jest już w cenie obiektu. Sprawdźcie też różnorodność naszych obiektów. Wśród proponowanych kwater znajdziecie m.in. dom z basenem czy dom z ogrodem. Zapraszamy!

Premantura noclegi

Półwysep Kamenjak

Najbardziej znany znak rozpoznawczy Premantury to długi i wąski półwysep Kamenjak, długi na 9,5 km i szeroki na 1,5 km, który jak długie ramię sięga w głąb Adriatyku. To jedna z ostatnich oaz wybrzeża, która zachowała swój pierwotny wygląd i charakter - mozaika pól uprawnych, pastwiska oraz zieleń lasów z intensywnym błękitem morza tworzą obraz tutejszego krajobrazu. Tu znajduje się imponująca latarnia morska Porer. Półwysep Kamenjak jest otoczony wybrzeżem o długości 30 km, z wieloma zatokami i małymi plażami. Skorzystajcie z nich i Wy - wystarczy wybrać, odpowiedni dla Was, dom lub apartament wakacyjny z oferty "Istria noclegi".

Premantura noclegi

Rozrywka

Dzięki bogactwom przyrody główną rozrywką panującą w Premanturze jest aktywność fizyczna. Jednak dzięki wspaniałemu położeniu i bliskości takich miast jak Medulin i Pula, będziecie mieli możliwość zaspokoić potrzebę zabawy i rozrywki w tamtejszych licznych barach, klubach, na festiwalach i pokazach, wystawach oraz koncertach, które umilą każde wakacje na Istrii.

Premantura noclegi

Sport i rekreacja

W obiekcie z oferty "Premantura noclegi" można przeżyć coś więcej niż tylko relaksujące wakacje. Ze względu na wspomniane już wcześniej sprzyjające wiatry, uprawianie sportów wodnych możliwe jest od wczesnego lata do późnej jesieni. Wszystkie są popularne, jednak specjalną atrakcją są spotkania surferów Hallowind. Oprócz nurkowania, żeglarstwa, narciarstwa wodnego, goście mogą skorzystać z kilku kortów tenisowych, pola do mini golfa i kręgli. Ciekawą opcją będzie również wykorzystanie naturalnego piękna okolicy i odkrywanie go podczas jazdy na rowerze lub zwykłego spaceru. Rezerwujcie wiec domki i apartamenty z oferty "Chorwacja noclegi" już dziś!

Premantura noclegi

Plaże

Wyjątkowy, wyraźnie niebiesko-zielony odcień morza świadczy o bogactwie podwodnego świata i czystości wody, której fale obmywają okoliczne skaliste i piaszczyste plaże. Jest to także jedno z niewielu miejsc, które posiada plaże zaprojektowane specjalnie dla osób niewidomych. Warto odwiedzić też okoliczne wyspy, z których najciekawszą wydaje się Prorer, na której znajdziecie niesamowitą latarnię morską, oferującą możliwość posmakowania zupełnie wyjątkowej atmosfery samotności.

Atrakcje turystyczne

Decydując się na dom lub apartament z oferty "Premantura noclegi", będziecie mieli okazję poznać dwa niezwykłe miejsca:

  • Kościół parafialny św. Wawrzyńca - z 17 wieku, usytuowany na centralnym placu, który często jest miejscem koncertów. Najbardziej znanym jest ten odbywający się 10. sierpnia, w dniu obchodów dnia św. Wawrzyńca, patrona miejscowości Premantura.

  • Kamienna wieża – o wysokości około 27 m, w przeszłości służyła marynarzom, jako punkt orientacyjny w omijaniu półwyspu Kamenjak.

Przeglądając katalog "apartamenty Chorwacja", warto rozważyć właśnie miejscowość Premantura jako swój cel urlopowy. Liczne możliwości spędzania wolnego czasu, nieskrępowana atmosfera pobytu w domu lub apartamencie wakacyjnym z oferty "Premantura noclegi" sprawi, że wakacje pozostaną niezapomniane i spowoduje, że będą chcieli wu wrócić. I to nie raz!