Domy i apartamenty wakacyjne w Rabac

Wakacje na Istrii

Domy i apartamenty wakacyjne w Rabac

Na południowo-wchodnim wybrzeżu Istrii położona jest ta piękna i renomowana miejscowość turystyczna. Godna zobaczenia jest nie tylko promenada z pięknym widokiem na zatoki czy też bujna roślinność w tym regionie. Również restauracje i sklepy zapraszają do odwiedzenia i spróbowania potraw rybnych. Krystaliczne morze i piękne zatoki ze żwirowymi i kamienistymi plażami znajdą uznanie u młodszych i starszych. Dom lub apartament wakacyjny NOVASOL to idealna baza wypadowa na wakacje w Chorwacji.

Wioska rybacka Rabac, w której przez wiele lat nic się nie działo, rozwinęła się w nowoczesną miejscowość wakacyjną. Mimo nowoczesnej infrastruktury, miasto nie straciło swojego dawnego uroku. Dzisiaj znajdziecie tutaj wiele atrakcji, adresowanych dla Każdego. W Rabac nie ma głośnych dyskotek czy klubów nocnych. Odnajdziecie tutaj spokój, możliwość relaksu i spędzenia odprężającego urlopu w rodzinnym gronie. Istenieje tu także wiele możliwości spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Będzie to wspaniałe miejsce do spędzenia wakacji na Istrii.

Popularne domy wakacyjne w Rabac

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Rabac

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Rabac

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Rabac

Loading...

Rabac

Z niewielkiej wioski rybackiej składającej się jedynie z kilku gospodarstw, Rabac przekształcił się w znaną miejscowość turystyczną na wschodnim wybrzeżu Istrii. Położony jest on przy tzw. Wielkiej Bramie, czyli przy głównym wejściu do zatoki, po przeciwnej stronie od wyspy Cres. Miejscowość ta charakteryzuje się łagodnym krajobrazem śródziemnomorskim, malowniczymi zatoczkami i plażami oraz promenadą, biegnącą przez całą miejscowość. Już w 1889 roku, w Rabac został zbudowany pierwszy hotel Quarnero posiadający tylko kilka pokoi. Jednak potem miejscowość zdobyła wiele turystycznych atrakcji, w tym restauracji, atrakcji sportowych i rekreacyjnych oraz możliwości wycieczkowych. Warto zarezerwować w Rabac obikety z oferty "domki i apartamenty Chorwacja" już teraz!

Dom na wakacje Istria

Sport i rekreacja

Rabac oferuje szeroką gamę zajęć rekreacyjnych. Od możliwości jakie daje plaża i promenada, szlaki turystyczne wiodące do Labin, poprzez park wodny, tenis stołowy, mini-golf, jazdę konną, wędkowanie, nurkowanie, windsurfing, jogging, wspinaczkę aż do boisk do siatkówki plażowej, paintballa i wielu innych udogodnień, które zapewniają rozrywkę każdemu członkowi rodziny.

Plaże na Istrii

Rozrywka

Ze zorganizowanych zajęć dla dzieci i dorosłych, polecamy relaks przy muzyce na świeżym powietrzu w kompleksie Girandella Tourist Village, gdzie w ostatnich latach mocno inwestuje się w ciekawe wydarzenia. Przedstawicielom młodszego pokolenia polecamy letni festiwal muzyki elektronicznej Rabac Summer Festival oraz popularny House Party. W ciepłe dni, oprócz oczywistych atrakcji, jakie daje słońce i morze, warto poświęcić chwilę na zwiedzenie malowniczej okolicy, a także na wycieczkę do pobliskiego Labin, miasta kultury i artystów.

Plaże

W Rabac znajdziecie piękne, piaszczyste plaże, a najpiękniejsze z nich Maslenica, plaża świętej Andrei Lanterny i Girandella zostały wyróżnione Błękitną Flagą, najsłynniejszym na świecie wyróżnieniem turystycznym, przeznaczonym dla wyjątkowych, czystych plaż i nad wyjątkowej jakości wodą. Ze względu na łatwy dostęp do plaży i morza, Rabac jest miejscowością szczególnie odpowiednią na rodzinne wakacje. Leżaki i parasole można wypożyczyć bezpośrednio na plaży, a wzdłuż całego wybrzeża o dobrze rozwiniętej infrastrukturze można spróbować różnorodnych sportów wodnych. Jeśli więc planujecie spędzić urlop, relaksując się na plaży to wakacje na Istrii, są właśnie dla Was.

Atrakcje turystyczne

Wynajmując dom lub apartament wakacyjny z oferty "Chorwacja noclegi", macie szansę wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Labin i zobaczyć zabytkowe budowle,  takie jak:

  • Labin loggia - z 1550, dawne miejsce zgromadzeń lokalnej ludności.

  • Pałace Lazzarini Francovich i Battiala - najpiękniejsze pałace w Labin z 17 wieku.

  • Porta Sanfior – główna brama na starówce Labin, na której można zobaczyć herb i lwa weneckiego.

  • Teatrino - mały teatr w Labin, niegdyś spichlerz i magazyn na zboże.