search

Domy i apartamenty wakacyjne w Fažana

Wakacje w Fazana

Fazana to wioska rybacka z małym portem, położona w południowo-zachodniej części zachodniego wybrzeża Istrii nad kanałem Fazana. Już samo położenie miasta przyciąga wczasowiczów chcących spędzić wakacje na Istrii, ponieważ miejscowość jest osłonięta od morza grupą przepięknych wysp Brijuni. Pagórki z ogrodami owocowymi, winnicami i gajami oliwnymi są szczególnie malownicze. W krajobrazie tutejszym przeważają lasy sosnowe. Dawniej Fazana była portem rybackim, dziś jest miejscowością turystyczną, która znana jest również z kursów statkiem do Parku Narodowego Brijuni. Miejscowość miała duże znaczenie w hisitorii jako port Brijuni. W okolicy Fazany jest dużo ogrodów owocowych i winnic, których malowniczy wygląd nadaje całemu otoczeniu śródziemnomorskiego charakteru.

Wakacje w Chorwacji

 

Fazana graniczy z miastami Vodnjan i Pula. Głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest tu oczywiście turystyka, uprawa winorośli i oliwek oraz rybołówstwo. Tradycja rybołówstwa sięga odległej przeszłości, kiedy to mężczyźni wypływali w morze a po ich powrocie, kobiety czyściły sieci. Również dzisiaj mieszkańcy Fazany są dumni ze swojej tradycji. Specerując po nabrzeżu zobaczycie tu małe łodzie rybackie. W mieście można kupić świeżą rybę i owoce morza. Apartamenty wakacyjne w Fazanie wyposażone są we pełni urządzone kuchnie, gdzie bez problemu przygotujecie samodzielnie najbardziej skomplikowane dania.

Gdy zatęsknicie za jedzeniem na mieście, proponujemy odwiedzenie lokalnych restauracji. Rezerwując wakacje w Chorwacji, będziecie mieli okazję poznać niesamwoitą kuchnię Istrii. Dania serwowane na Istrii są połączeniem kuchni śródziemnomorskiej i kontynentalnej. Bez problemu zamówicie tu ryby, skorupiaki i małże, serwonane na różne sposoby. Tradycyjnym daniem jest tu również makaron z sosem, drób z własnego chowu, wołowina, kiełbasy, filety wieprzowe oraz różne rodzaje minestrone. Z lokalnych win godne polecenia są: Malvasier i Teran. Charakterystyczna tu jest, przygotowywana na palenisku, istriańska zupa - czerwone wino z upieczonym chlebem, oliwą i cukrem. To danie, podawane w ozdobnych dzbanach (Bukatela), jest jednocześnie napojem. Chleb oddziela się widelcem, natomiast wino pije się prosto z dzbanów, przekazując je sobie z rąk do rąk.

Dom wakacyjny na Istrii

Fazana - idealne miejsce na wakacje

Fazana od zawsze fascynowała odwiedzających swoją fantastyczną naturą i przyjemnym klimatem. Dawny jugosłowiański dyktator Tito posiadał swoją letnią rezydencje w pobliżu tego miasta. Dzisiaj Fazana wybierana jest przez turystów, którzy poszukują nie tylko spokoju, ale także pięknych plaż i wielu możliwości spędzenia wolnego czasu. Plaże z reguły oferują dobry dostęp do morza i są częściowo wyposażone w prysznice. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby spędzić cały dzień wypoczywając na plaży. Amatorzy aktywnego wypoczynku mogą tu żeglować, podziwiać podwodny świat podczas nurkowania lub urządzać piesze i rowerowe wycieczki. Wszystko to czeka właśnie na Was! Wystarczy tylko zarezerwować ofertę "apartamenty Chorwacja".

Apartament na Istrii

Dom wakacyjny - zawsze blisko atrakcji

Decydując się na wakacje w apartamencie wakacyjnym na Istrii, wybieracie wypoczynek w prywatnej atmosferze. Tutaj planując rozkład dnia nie musicie podporządkowywać się innym, jak ma to miejsce w dużych resortach. W ofercie NOVASOL każdy znajdzie idealny dla siebie apartament wakacyjny - nieważne czy podróżujecie z najbliższą rodziną czy większą grupą znajomych, nieważne czy szukacie apartamentu w mieście czy cudownej willi z basenem i zejściem do plaży. Oferowane przez nas domy i apartamenty wakacyjne różnią się standardem i wyposażeniem. A co najważniejsze nie znajdiecie tu dwóch identycznych ofert - każdy apartament wakacyjny urządzony został przez indywidualnego właściciela, co sprawia, iż pobyt w nim jest niesamowitym przeżyciem.

W Fazanie koniecznie powinniście, i to nie raz, odwiedzić mały port na nabrzeżu, gdzie łodzie i sieci rybackie ukazują tradycję rybołóstwa. Również Muzeum Rybołóstwa i targ rybny są warte zobaczenia. w muzeum archeologicznym czeka na Was wystawa Tito na Brijuni. Jeżeli interesuje Was lokalna sztuka, zapraszamy do kościoła parafialnego św. Kosmy i Damiana oraz romańskiego kościoła Matki Boskiej z Karmelu z charakterystyczną loggią. W kościele parafialnym zobaczą Państwo obraz Zorzi Ventura Ostatnia wieczerza, krucyfiks z 16. w. oraz pozostałości fresków z 15. w. Ozdobą kościoła Matki Boskiej z Karmelu jest posąg Matki Boskiej z dzieciątkiej z 14. w. Miłośnikom wypoczynku na świeżym powietrzu polecamy wycieczkę do Parku Narodowego Wyspy Brijuni - doświadczycie niesamowitej harmonii między ludźmi, zwierzętami i roślinami.