search

Domy wakacyjne na Sycylii

Wakacje na Sycylii

Sycylia jest najbardziej na południe wysuniętą wyspą Włoch i największą na Morzu Śródziemnym. Prezentuje się turystom bogactwem swojej przyrody, kultury, sztuki. Jest bardzo urodzajna, ma bujną roślinność i oferuje bajeczne plaże z błękitnym morzem w odcieniu indygo. Ślady burzliwej historii wyspy znaleźć można w wielu miejscach. Na Sycylii znajduje się aktywny wulkan Etna (3.340 n.p.m.), który zimą staje się jedynym w swoim rodzaju ośrodkiem sportów zimowych z widokiem na morze. Tuż poniżej terenów narciarskich położone są lasy i jeziora z tropikalną roślinnością i plantacjami pomarańczy. Żaden inny region turystyczny nie może zaoferować takiego urozmaicenia i barwności jak Sycylia.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na Sycylii

Sycylia - prawdziwy raj na wakacje

Błękitne morze wokół wyspy ma bardzo niesamowite niebiesko - zielone odcienie. Chociaż Sycylia ma reputację zamku sztuki i kultury, jest w pierwszej kolejności rajem dla miłośników przyrody. Aktywny wulkan Etna króluje na wschodzie, wybrzeża są tu bujne, porośnięte gajami oliwnymi, kwitnącymi drzewkami pomarańczy, cytryn i migdałów, jak również jaśminem i oleandrem. Turyści zostają tu oczarowani bogactwem zapachów i kolorów. Latem temperatura wody na wybrzeżu wynosi ok. 25°C. Sycylia jest często wybierana przez windsurferów. Panują tu także dobre warunki do nurkowania i nurkowania z fajką. W wielu skalistych zatoczkach możny podglądać kolorowe rybki i podziwiać kolorową rafę koralową. Znajdziecie tu plaże przyjazne dla dzieci. Na Etnę możecie wejść razem z przewodnikiem. Jeżeli chcecie skorzystać z kąpieli błotnej, zapraszamy na wyspę Vulcano. Jest ona położona na południe od Sycylii. Kąpiel w ciepłym błocie pomaga przy schorzeniach, takich jak łuszczyca, zapalenie stawów i schorzenia dróg oddechowych. W pobliżu znajduje się czarna plaża Sabbia Nera, na której piasek jest tak ciepły, że nie da się po nim przejść na boso. Na wybrzeżu Vulcano czeka na Was naturalne jacuzzi. Tutaj nie tylko Wasze ciało dostanie coś dobrego – również Wasze zdrowie. Zapach siarki pozostaje na ciele przez cały dzień. Atrakcje na Sycylii to różnorodność i bogata oferta dla każdego członka rodziny.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na Sycylii

Kultura i historia

Kto chce się przenieść w przeszłość, ten może zwiedzić starożytne świątynie greckie w Selinunte i Syrakuzach, Agrigent i Imera, albo udać się do grecko-rzymskiego teatru w Taormina lub do licznych kościołów normanckich w Palermo. NOVASOL oferuje domy wakacyjne na pólnocnym i zachodnim wybrzeżu Sycylii koło Palermo i Agrigent. Łagodny klimat, wspaniałe słońce oraz gościnność mieszkańców sprawia, że Sycylia jest prawdziwym rajem do spędzania urlopu zarówno latem jak i zimą.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na Sycylii

Miejsca warte odwiedzenia

Sycylię od Kalabrii i stałego lądu oddziela Cieśnina Mesyńska. Wybrzeże ma długość około 1.200 km i przynależą do niego Wyspy Liparyjskie (Lipari, Salina, Alicudi, Filicudi, Panarea, Vulcano i Stromboli), Wyspy Egadzkie (Favignana, Marettimo, Levanzo) i Wyspy Pelagijskie (Lampedusa, Linosa i Lampione) oraz wyspa Ustica na północy i Pantelleria na południu. W ofercie NOVASOL czekają na Was kwatery, które zebraliśmy w katalogu "domy wakacyjne Włochy". Wybierając wakacje na Sycylii z dojazdem własnym, decydujecie się na swobodę i dowolność w organizowaniu czasu wolnego.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na Sycylii

Menfi

Zachęcamy do spędzenia wakacji w Menfi na południowo – zachodnim wybrzeżu Sycylii. Menfi w o położone jest wprowincji Agrigent. Tutaj macie nie tylko morze u swych stóp, ale także nieograniczone możliwości wspaniałego wypoczynku na plaży pod wysokim, sycylijskim niebem. W zachodniej części Sycylii zauważycie wiele zabytków, pochodzących z Antyku, na wielu górych i szczytach są pozostałości po dawnych greckiej lub rzymskich świątyniach, np. w Agrigento, Selinunte i Segesta.

 

Dla smakoszy

Smakosze powinni wybrać się w kulinarną podróż po wyspie. W Palermo należy spróbować koniecznie Cannoli (rurki z chrupiącego ciasta nadziewane serem ricotta, czekoladą i kandyzowanymi owocami), Cassata (ciasto biszkoptowe z serem ricotta, czekoladą i kandyzowanymi owocami) i Granite (rozdrobniony lód z kawą, syropem z migdałów lub owoców). Region wokół Menfi (zachodnia część) słynie ze swoich dobrych win. Mieszkając w domu wakacyjnym NOVASOL, możecie skosztować lokalnych włoskich specjałów. Dlatego już dziś zarezerwujcie wspaniały dom wakacyjny na Sycylii.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na Sycylii

Ciekawostka

Film „Ojciec chrzestny“ jest niewątpliwie związany z Sycylią. Z tego powodu wizyta w barze Vitelli jest obowiązkowa. Tutaj Al Pacino, w roli Michaela, poślubił swoją żonę. Możecie tu zrobić sobie zdjęcie ucharakteryzowani na szefa mafii. Sycylia jest także wyspą festiwali. Karnawał w Acireale, który odbywa się latem, określany jest mianem najpiękniejszej uroczystości. Główną rolę odgrywają tu oryginalność i kreatywność. Barwnie ubrani mieszkańcy wylegają wówczas na ulice. Samochody, fasady budynków, place i uliczki przybrane ją kwiatami. Aby wziąć udział w tych i innych atrakcjach wystarczy zarezerwować jeden ze wspaniałych domów wakacyjnych na Sycylii. W ofercie NOVASOL czekają na Was wspaniałe domy wakacyjne na Sycylii oraz kwatery na wakacje w Europie.