search

Domy wakacyjne na Sardynii

Wakacje na Sardynii

Postanowiliście spędzić wakacje z NOVASOL? Zapraszamy na Sardynię! Szmaragdowozielone morze, biały piasek, przepiękne zatoczki z plażami, wybrzeża i niezwykle urokliwe, dzikie krajobrazy … to tylko niektóre znaki szczególne, wyróżniające Sardynię. Sardynia jest drugą, co do wielkości, wyspą Morza śródziemnego. Znajdziecie tu wiele miejsc z zapierającym dech w piersiach widokiem, kontrastową i zróżnicowaną florę i faunę. Do najpiękniejszych i najbardziej znanych rejonów Sardynii należą Zatoka Costa Smeralda, Park Narodowy La Maddalena, Wyspa Budelli z plażą z różowym piaskiem, Zatoka Orosei i wiele innych cudownych rejonów.

Tęsknicie za turkusowoniebieską wodą, niebieskozielonymi jaskiniami i rafą koralową? Wybierzcie nasz produkt "noclegi Włochy" i wyruszcie na Costa Smeralda. Znajdziecie tu zatoki z najwspanialszymi plażami piaszczystymi i skalistymi; przed wybrzeżem leży tu fantastyczna morska wyspa. Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć skaczące delfiny. W wewnętrznej części wyspy zachwyci Was wspaniała przyroda, szczególnie w Parku Narodowym Gennargentu. Tutaj znajduje się las dębowy, który nigdy nie był wycinany. Jest to unikalny las na skalę całego świata. Niektóre drzewa mają 15 m w obwodzie i osiągnęły wysokość 30 m. Zachęcamy do obejrzenia tych dębów. Robią one niesamowite wrażenie, często są kalekie, ponieważ na przestrzeni lat często trafiane były przez pioruny.

Również czyste źródła, imponujące rzeki i ryczące wodospady tworzą razem z najwyższym wzniesieniem – Punta La Marmora – wspaniałe ramy dla pieszych wycieczek. Znajduje się tu także najgłębsza w Europie śluza, Gola su Gorruppu, której ściany z wapienia wznoszą się na wysokość 500 m. W prowincji Cagliari znajduje się laguna Stagno di Molentargius – szczególne przeżycie. Rezerwat Przyrody z historycznymi salinami jest jednym z najbogatszym w pożywienie miejsc dla południowoeuropejskich ptaków. Dotyczy to także różowoczerwonych flamingów, zwabionych tutaj bogactwem przyrody.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na Sardynii

Propozycje spędzenia czasu wolnego i atrakcje

Północny zachód to rejon bardzo ceniony przez sportowców. Stintino, mała rybacka miejscowość, oferuje mnóstwo atrakcji sportowych i rekreacyjnych. Możecie tu robić wszystko to, co sprawi, że Wasze wakacje we Włoszech będą pełne wrażeń. Od pieszych wędrówek i jazdy na rowerze, przez wycieczki łodzią i nurkowanie aż po grę w golfa i jazdę konną. Inne miejsca, jak np. Wyspa La Maddalena dają możliwość żeglowania. Na piesze wędrówki najlepsza jest najwyższa góra Sardynii, Gennargentu.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na Sardynii

Miasta i wyspy

Warte odwiedzenia są miasta Oristano, w pobliżu rzymskich wykopalisk lub Cagliari, w pobliżu miejscowości Nuraghe Su Nuraxi Barumini. Miejscowość rybacka Stintino znana jest z niewiarygodnie pięknej przyrody, które stwarza warunki idealne do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Zatoka Orosei z licznymi plażami lub wyspy: Caprera, Budelli, Archipelag Maddalena i w końcu Park Narodowy La Maddalena są idealnym miejscem, jeżeli chcecie odpocząć od miasta.

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na Sardynii

Specjały

Kuchnia na Sardynii jest smaczna, ale prosta. Tradycyjnym daniem jest pieczone prosię, przygotowywane na grillu. Podawane z typowym chlebem Carasau, kiełbasami i serem. Typową potrawą jest tu także homar gotowany na sposób Alghero, tuńczyk z Carloforte i zupa z małż. Na deser podawane są babeczki z migdałami, miodem i kwiatem pomarańczy. Likiery i wina są charakterystyczne dla kuchni stałego lądu Włoch. Wina, takie jak Cannonau, Vermentino, Vernaccia, Malvasia z Bosa oraz likiery, takie jak czerwone Mirto, Filu i Ferru oraz wiele innych znane są również poza Sardynią. Likier Mirto często podawany jest na Sardynii na weselach – uważany jest za tradycyjny napój miłości i erotyki. Być może wiedzą Państwo już teraz, co przywieźć bliskim w prezencie z urlopu we Włoszech?

Kliknij i zarezerwuj dom wakacyjny na Sardynii

Ciekawostka

Na całej wyspie znajdują się imponujące wieże z minionych lat. Znajdują się tu pozostałości kultury Bonnanaro (1800-1500 przed Chr.) i ich późniejszej kultury Nuraghen (1600-238 przed Chr.), od których mają swoją nazwę. Zastosowanie tych pradawnych budowli pozostaje niewyjaśnione. Dzisiaj często służą, jako schronienie dla pasterzy i miejsce spotkań zakochanych. Na wyspie znajduje się ok. 6.500 porozrzucanych pozostałości po tych budowlach.