Sorso - domy i apartamenty wakacyjne

Sorso

Sorso - domy i apartamenty wakacyjne

Sorso, położone pomiędzy Porto Torres i Castelsardo na północy Sardynii, ma długą historię. Szczególną cechą miasta jest specjalny dialekt miejscowej ludności, który jest naznaczony wpływami Korsyki. Obszar wydmowy charakteryzuje się gęstą roślinnością z sosnami, jałowcami i palmami karłowatymi. Długa, biała, piaszczysta plaża za wydmami jest idealna na rodzinne wakacje na Sardynii. Zbocza płasko przechodzą w turkusowo-błękitne morze, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla małych dzieci, które mogą się bezpiecznie pluskać na płyciźnie, a na plaży budować zamki z piasku. Plaża ta cieszy się dużą popularnością (podobnie jak nasze domy we Włoszech),ze względu na dobrą dostępność i dużą ilość miejsc parkingowych. Liczne bary i restauracje oferują napoje, lody i przekąski. W dni bezwietrzne, wycieczka z rowerami wodnymi urozmaici dzień kąpieli.

Popularne domy wakacyjne w Sorso

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Sorso

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Sorso

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Sorso

Loading...

Morskie atrakcje

Wykorzystaj swój pobyt w apartamencie lub domku z oferty "Sardynia noclegi" do nauki nowych sportów wodnych. Snorkeling, nurkowanie i surfing to popularne formy spędzania wolnego czasu w rejonie Sorso. Skorzystaj z doskonałego widoku w głębinach krystalicznie czystej wody podczas wycieczek w podwodny świat. Tutejsza plaża była wielokrotnie nagradzana niebieską flagą. Bezpieczeństwo, ochrona środowiska i jakość wody są głównymi kryteriami przyznania tej nagrody.

Sorso na wakacje

Fauna i flora

W odległości 600 metrów od morza znajduje się Stagno di Platamona, jeden z najważniejszych terenów podmokłych na Sardynii. Wykorzystaj swoje wakacje we Włoszech do zwiedzania tego trzykilometrowego obszaru chronionego. Woda, która dziś nie ma połączenia z morzem, była pierwotnie laguną. Dzisiaj woda ma tylko niskie zasolenie i zachwyca swoją różnorodnością zwierząt wodnych. Obszar ten charakteryzuje się bogatą roślinnością i jest domem dla rzadkich roślin, takich jak trawa krukowata i rzadki jałowiec cedrowy. Odkryj ten klejnot natury spacerując specjalnymi drewnianymi chodnikami i odkryj świat pełen rzadkich gatunków ptaków.

Sorso

Asinara

Letni urlop na Sardynii to okazja do odbycia wycieczki statkiem do rezerwatu przyrody na wyspie Asinara. Wycieczka z przewodnikiem pozwoli wam zapoznać się z historią wyspy i spojrzeć wstecz na jej bardzo burzliwą przeszłość. Wyspa więzienna, obóz pracy i obóz kwarantanny to tylko niektóre z etapów historii wyspy. Doprowadziły jednak one  do tego, że wyspa zachowała swój naturalny charakter. Miłośnicy zwierząt mogą cieszyć się widokiem rzadkich osłów albinosów, które mają swój dom na wyspie. Ci z was, którzy najchętniej podążają indywidualnymi ścieżkami, z pewnością zadowoli możliwość wypożyczenia rowerów i odkrywania uroków Asinary na własną rękę. 

Aktywnie podczas wakacji

Wybierając wakacyjną kwaterę z katalogu "apartamenty Włochy" i chcąc jak najwięcej pospacerować po Sardynii, wartym uwagi miejscem będzie z pewnością Isola Rossa. Ośmiokilometrowa trasa okrężna prowadzi z małego nadmorskiego miasteczka na plaże Vignola i Trinta d´Agultu. Przy odpowiednim obuwiu trasę można spokojnie pokonać w trzy godziny. Jeżeli bardziej od spacerów wolicie wycieczki rowerowe, w okolicach Sorso czeka na was 17 tras o łącznej długości 640 kilometrów. Na najmłodszych, ale nie tylko, czeka Plac zabaw przygodowych "Le Ragnatele" w pobliżu Alghero, który obiecuje wspinaczkową zabawę dla całej rodziny. Osiem tras o różnym stopniu trudności i liczne miejsca do grillowania w cieniu drzew sprawiają, że taka wycieczka będzie niezapomnianym przeżyciem dla gości w każdym wieku.

Atrakcje dla smakoszy

Koneserzy będą pod wrażeniem jakości doskonałego lokalnego wina, pozyskiwanego z winogron rosnących w winnicach za wydmami. Nie przegap wizyty w winnicy - taka wycieczka na pewno urozmaici Twoje wakacje we Włoszech. Wybierz swój ulubiony gatunek i ciesz się nim w towarzystwie swoich najbliższych. Wieczór z przyjaciółmi na tarasie swojego apartamentu, okraszony wyśmienitym winem z pewnością sprawi, że wspomnienia z wakacji będą jeszcze bardziej kolorowe.