Wakacje w Castelsardo

Castelsardo

Wakacje w Castelsardo

Gmina Castelsardo, licząca około 6000 mieszkańców, położona jest w Zatoce Asinara na Sardynii. Należy do "I borghi più belli d'Italia", stowarzyszenia najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Przekonaj się sam, spędzając swoje wakacje na Sardynii, czy zasługuje na ten tytuł! Zamek Castello di Doria góruje nad Castelsardo na skalistym cyplu i jest otoczony pierścieniem murów i małych klatek schodowych. Mimo, że konserwacja zamku została przeprowadzona, zachowały się jedynie resztki pierwotnej budowli. Najstarsza część pochodzi z XII wieku. Wielu odwiedzających przyjeżdża tutaj, aby cieszyć się spektakularnym widokiem. Zamek zamykany jest krótko po północy, więc można podziwiać zachód słońca z tego wyjątkowego miejsca – będzie to niezapomniane przeżycie podczas rodzinnego urlopu w Castelsardo! Dlatego, już dziś, rezerwujcie nasze kwatery z oferty "domy we Włoszech"!

Popularne domy wakacyjne w Castelsardo

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Castelsardo

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Castelsardo

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Castelsardo

Loading...

Spacer pełen atrakcji

Opuść na chwilę swój dom wakacyjny na Sardynii i wybierz się na spacer do katedry Sant'Antonio abate, której początki sięgają XVI wieku. Już samo wejście do kościoła po licznych schodach jest przeżyciem, a także niewątpliwie wyzwaniem kondycyjnym. Szczególnie warte obejrzenia są drewniane ołtarze i panele wewnątrz budynku sakralnego. Osoby zainteresowane mogą przyłączyć się do zwiedzania kościoła i krypty z przewodnikiem, które jest prowadzone przez przeszkolony personel w języku niemieckim, angielskim i włoskim. Z dziedzińca katedry roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto i wybrzeże. Można sobie wyobrazić, dlaczego parafia została zbudowana właśnie w tym miejscu: stąd roztacza się piękny widok na cieśninę między Korsyką a Sardynią. Być może będziesz mieć  szczęście i przy dobrej pogodzie będziesz w stanie zobaczyć horyzont aż do wybrzeża sąsiedniej wyspy. Tuż za miastem znajduje się Domus de Janas, znany również jako "Słoniowa Skała" ze względu na swój dziwaczny kształt. Ten symbol Castelsardo był już czczony przez Nuragijczyków jako miejsce kultu. W małych niszach powstałych w skałach w przeszłości chowano zmarłych. Warto również wybrać się na szczyt skały, ponieważ stąd roztaczają się piękne widoki. Następnie wróć do swojej wakacyjnej kwatery i odpręż się w prywatnym basenie, bo i domy z basenem mamy w naszym wakacyjnym katalogu w Castelsardo.

Castelsardo na wakacje

Pamiątka z Sardynii

Nadal szukasz pamiątki z wakacji na Sardynii? Sztuka wytwarzania ceramiki jest głęboko zakorzeniona w tradycji mieszkańców Sardynii. Na loklanych rynkach możesz zakupić wyjątkowe przedmioty, zarówno użytkowe jak i rękodzielnicze arcydzieła. Jednak Castelsardo jest znane na całym świecie z produkcji koszyków. Charakterystyczne dla tego obszaru są kosze o niskich krawędziach, które służą do wyrabiania chleba. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat różnych technik tkackich, użytych materiałów lub koszy jako dobra kultury, powinieneś odwiedzić Muzeum Wikliniarstwa Śródziemnomorskiego, usytuowanego w komnatach zamku. Mimo wielu, niewątpliwie wspaniałych wspomnień z wakacji, możesz nabyć wyjątkowy przedmiot, który wprowadzi do Twojego domu odrobinę sardyńskiej atmosfery i słońca. I właśnie chociażby dlatego, warto już teraz, zainteresować się ofertą "Sardynia noclegi"!

Castelsardo

Weź udział w wydarzeniach

Tradycyjnym świętem wyspy jest "Lunissanti". Jest to odbywający się podczas Wielkiego Tygodnia festiwal, którego początki sięgają średniowiecza. Uroczystości odbywają się w poniedziałek po niedzieli palmowej i rozpoczynają się uroczystą mszą świętą w Castelsardo. Następnie procesja prowadzi do sąsiedniego miasta Tergu, gdzie odbywa się kolejna msza święta. Obchody kończą się biesiadą, pełną jedzenia i picia, podczas której świetuje się nadejście wiosny. Wieczorem procesja wraca do punktu wyjścia. Bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia podczas Twojego urlopu w Castelsardo! Dzięki temu twoje wakacje we Włoszech nabiorą wyjątkowego charakteru, a ty na własnej skórze poczujesz prawdziwe życie mieszkańców.

Castelsardo

Domy i apartamenty wakacyjne

Niezależnie od tego, czy wybierzesz zakwaterowanie w Castelsardo czy w innej części Sardynii, pamiętaj, że każdy nasz obiekt z katalogu "domy i apartamenty Włochy" został osobiście sprawdzony przez pracownika naszej firmy. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznie. Każdy obiekt został urządzony w zgodzie ze smakiem swojego właściciela, co daje ci możliwość zamieszkania w charakterystycznym dla danego regionu miejscu. Na miejscu znajdziesz wszystko, co będzie ci potrzebne do spędzenia beztroskiego i wygodnego urlopu. Dzięki opiece NOVASOL możesz w każdym momencie zwrócić się do nas o pomoc. Nasi pracownicy chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości, odpowiedzą na pytania i ułatwią kontakt z właścicielem.