Santa Teresa Gallura - domy wakacyjne

Santa Teresa Gallura

Santa Teresa Gallura - domy wakacyjne

Bardzo dobra dostępność, fantastyczne plaże i imponujące otoczenie wyróżniają to najbardziej na północ wysunięte miasto Sardynii i sprawiają, że jest to wymarzone miejsce dla wielu urlopowiczów. Położony zaledwie kilka kilometrów od wybrzeża, ten cel wypoczynku łączy w sobie kulturę, tradycję i gościnność. Poznaj Santa Teresa Gallura podczas swojego pobytu w obiekcie z oferty "domy we Włoszech". Wybierz się na spacer po starym mieście aż do Torre di Longonsardo, które znajduje się bezpośrednio za nim. Masywna wieża została wzniesiona do ochrony północnego wybrzeża, a dziś rozciąga się z niej wspaniały widok panoramiczny. Spróbuj kulinarnych przysmaków wyspy podczas wizyty w licznych restauracjach. Lokalne potrawy, na które wpływ wywarły okoliczne kraje, są przyjemnością, której nie można przegapić. Schłodzone "Mirto" nie każdemu przypadnie do gustu, ale zawsze jest to coś, czego koniecznie trzeba spróbować. Kuchnia zmienia się w zależności od położenia - podczas gdy na wybrzeżu podawane są najczęściej różne potrawy z ryb, we wnętrzu lądu preferuje się mięso i drób.

Popularne domy wakacyjne w Santa Teresa Gallura

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Santa Teresa Gallura

Loading...

Aromaty wakacji

Wycieczka do jednej z okolicznych winiarni urozmaici Twoje wakacje na Sardynii. Znakomite wina sardyńskie są zdecydowanie warte wypróbowania. Ale również piwosze nie muszą rezygnować z ulubionego napoju w czasie wakacji. Browar "Birra Ichnusa" nie odstaje od innych producentów i wytwarza doskonałe piwa. Rozkoszuj się smakiem wina podczas rozgrzanego wieczoru w lokalnym barze czy restauracji lub zakup butelkę i zabierze ze sobą do swojego domu czy apartamentu wakacyjnego z oferty "Sardynia noclegi". Tam, w pełni zrelaksowany ciesz się wieczorem spędzonym z najbliższymi przy basenie lub na tarasie z widokiem na zachodzące słońce.

Santa Teresa Gallura na wakacje

Wodne atrakcje

Podczas pobytu w apartamencie w Santa Teresa Gallura możesz skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez kilometry pięknych plaż. Najbardziej znaną plażą jest La Rena Bianca, która, jak sama nazwa wskazuje, zachwyca białym piaskiem. Położone przy niej bary zapewniają napoje, lody i przekąski. Warto zwiedzić wybrzeże, aby znaleźć swoje ulubione miejsce. Dla tych, którzy kochają to, co niezwykłe, Cala Grande w Valle della Luna będzie właściwym wyborem. Dostępna dzięki ścieżce, czekać tu będzie na was wyjątkowa kompizycja skał, granitu i morza. Dla tych, którzy pragną nie tylko wylegiwania się na gorącym piasku, istnieje wiele możliwości uprawiania sportów wodnych. Doskonałe szkoły nurkowania oferują kursy próbne lub umożliwiają już doświadczonym nurkom odkrywanie nowych obszarów. Snorkeling, surfing lub wygodna wycieczka łodzią urozmaicą Twoje letnie wakacje we Włoszech.

Santa Teresa Gallura

Capo Testa

Spędzając urlop na Sardynii, nie przegap wycieczki na mały półwysep Capo Testa. W miesiącach letnich najlepiej wykorzystać wczesne godziny poranne, aby zwiedzić ten obszar z jego imponującymi formacjami skalnymi. Dziwne skały, ukształtowane przez zjawiska pogodowe na przestrzeni tysięcy lat, pobudzają wyobraźnię nie tylko dzieci. Zalecaną trasę zwiedzania najlepiej wykonać w dobrym obuwiu. Kamieniołom rzymski, z którego pochodzą niektóre kolumny Panteonu w Rzymie, był niegdyś ważnym źródłem dochodu dla regionu. Świadkami tego okresu są kolumny ważące tony i bloki granitowe. Bliskość wody była niezbędnym warunkiem dla tej ciężkiej pracy w kamieniołomie. Tylko za pomocą drewnianych klinów wbijanych w skałę, która następnie pęczniały od wody, można było oddzielić bloki skalne. Capo Testa jest punktem wyjścia dla licznych wycieczek podczas pobytu w obiekcie z oferty "Włochy apartamenty i domy wakacyjne". Z dobrą mapą turystyczną w ręku i wystarczającą ilością wody w plecaku, nic nie stoi na przeszkodzie niezapomnianym przeżyciom przyrodniczym.