Wakacje w domu wakacyjnym w Ebeltoft

Ebeltoft

Wakacje w domu wakacyjnym w Ebeltoft

Ebeltoft to miasteczko położone na południu Półwyspu Djursland. Jest typowo turystyczną miejscowością położoną nad pięknymi zatoczkami z piaszczystymi plażami. Do tego należy również dopisać lasy pełne różnych gatunków flory i fauny. Domy wakacyjne w Ebeltoft, to świetny pomysł na rodzinne wakacje. Domy NOVASOL w tym regionie w większości są wykonane z drewna (podobnie jak inne domy w okolicy). Nasze kwatery są doskonale wyposażone, a duża część z nich jest określona jako luksusowa. Kolejną zaletą domów wakacyjnych jest to, że to Państwo decydują jak spędzić urlop i czy posiłki przygotować samemu czy spróbować miejscowych potraw w jednej z licznych restauracji czy tawernie. Okolice Ebeltoft również są warte odwiedzenie, a więc dom wakacyjny moż esłużyć jako świetna baza wyjazdowa. Nasze obiekty z katalogu "noclegi Dania" są przystoswane dla pobytu rodzin z małymi dziećmi jak i dal grup znajomych wspólnie spędzających wakacje.

Popularne domy wakacyjne w Ebeltoft

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Ebeltoft

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Ebeltoft

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Ebeltoft

Loading...

Miejskie atrakcje

Mimo niewielkich rozmiarów, Ebeltoft ma turystom do zaoferowania mnóstwo atrakcji. Centrum miasteczka zachowało swój stary, niepowtarzalny klimat. Większość domów pochodzi sprzed kilku wieków, a uliczki są tu brukowane. Sam ratusz miejski jest ceglano-drewniany, z  charakterystyczną drewnianą wieżą. Nie oznacza to jednak, że miasto jest zaniedbane. Jest to celowa stylizacja, a domy są w większości ładnie odrestaurowane. Wśród uliczek znajdują się również i nowocześniejsze obiekty oraz mnóstwo restauracji, tawern oraz sklepów, gdzie można zakupić miejscowe rękodzieła. Miasto posiada również marinę. Można stąd wyruszyć w rejs promem do Arhus lub Odden lub wybrać się na relaksującą wyprawę wzdłuż wybrzeżą, miejscową żagłowką. W marinie spotkać mozna również kutry rybackie, z których mozna kupić świeżo złowioną rybę.

Wakacje w Jutlandii wschodniej, to również możliwość odwiedzenia:

  • Muzeum szkła – ma w swojej kolekcji ponad 1500 okazów wykonanych ze szkła. Oprócz tego, w czasie sezonu odbywają się tu pokazy, jak tworzy się szklane naczynia.

  • Jylland – to statek-muzeum, który jest nadłuższym drewnianym okrętem bojowym na świecie. Aktualnie stoi on w suchym doku i można od środka poznać jego historię.

  • Szkoła filmowa – podczas okresu wakacyjnego odbywają się tu warsztaty, podczas których mozna się nauczyć tworzenia oraz montażu filmów.

Ebeltoft

Okolice Ebeltoft

Ebeltoft położony jest w granicach Parku Narodowego Mols, a więc  spędzając wakacje w Danii, macie świetną okazję do wędrowania po lasach, w których zachowała się flora i fauna w stanie naturalnym. Na terenie parku znajdują się też zabytkowe osady oraz ruiny zamku Kalo.

Niecałe 30 km od miasta, znajduje się duży park rozrywki – Djurs Sommerland. Jest to podzielony na osiem stref lunapark, w którym opórcz licznych kolejek górskich i karuzel, będa państwo mogli poznać historię Wikingów, Wandalów czy nawet Meksyku. Dla rodzin z dziećmi będzie to zapewne główny punkt wakacji.

Oprócz tego z Ebeltoft jest blisko do Aarhus, Randers czy portowego miasteczka Grenaa. Jedno jest pewne, każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie.