Vico Equense - domy i apartamenty wakacyjne

Vice-Equense

Vico Equense - domy i apartamenty wakacyjne

Vico Equense to mała miejscowość w prowincji Neapol w przepięknym regionie Kampanii, która mimo niewielkiego rozmiaru ma bardzo dużo do zaoferowania: interesujące zabytki, romantyczne nabrzeże, przepiękne plaże piaszczyste i kulinarne wspaniałości. Chcą Państwo ukoić zmysły? Nasza propozycja "domy i apartamenty Włochy" w Vico Equense to właściwy wybór. Jest to miejsce, które wśród turystów cieszy się popularnością. Z Vico Equense jest tylko ok. 10 km do malowniczego i uroczego miasta Sorrento. Wybrzeże Amalfi, wulkan Wezuwiusz, Pompeje czy Monte Faito to inne interesujące cele wakacyjnych wycieczek, łatwo dostępne z Vico Equense. Koniecznie powinni Państwo spróbować zimnego Limoncello, regionalnego likieru cytrynowego.

Atrakcje w Vice Equense

Zarówno miejscowość Vico Equense, jak i jej okolice bogate są w atrakcje turystyczne, dzięki czemu urlop tu spędzony na pewno nie będzie nudny. Poniżej przedstawiamy najważniejsze punkty, których odwiedzenie wzbogaci Państwa pobyt w domu wakacyjnym w Kampanii. Prosimy jednak pamiętać, że są to jedynie propozycje kilku atrakcji, natomiast w okolicy znajdą ich Państwo z pewnością o wiele, wiele więcej... Niesamowita przyroda, świadectwa historii i kultury, atmosfera prawidziwej włoskiej sielanki na długo zapadną w Państwa pamięć.

  • Jednym z głównych zabytków Vico Equense jest zamek, zbudowany w 1301 roku przez króla Neapolu Karola II. Usytuowany jest on on na cyplu klifu i spełniał rolę letniej rezydencji króla. Przez lata swojego istnienia przechodził on z rąk do rąk, przechodził liczne remonty i przebudowy, a w dniu dzisiejszym pełni funkcję nowoczesnej rezydencji prywatnej rodziny.

  • Kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny pełnił rolę katedry diecezji Vico Equense aż do roku 1818. Kościół został postawiony na początku 14 wieku na szczycie klifu, skąd rozpościera się niesamowity widok na morze. Jest to ciekawy przykład gotyckiej architektury i stanowi wyjątkowy punkt wycieczkowy na całym wybrzeżu Sorrento.

  • “Antiquarium Silio Italico” jest to założone w w latach 60. XX wieku museum archeologiczne. Znajdują się tu głównie pozostałości po necropolis odkryte podczas wykopalisk związanych z budową niektórych budynków w latach 60 and 70.

  • W regionie znajdują się wody siarkowe, co przyczyniło się do rozwoju turystyki spa w tym regionie. Jedną z atrakcji jest właśnie Scrajo. Założone w 1895, oferuje swoim klientom liczne zabiegi o terapie specjalistyczne, głównie dotyczące problemów skórnych. Dzieki swojemu nadmorskiemu położeniu często łączy ze sobą urlop zdrowotny z wypoczynkowym.

Cóż, nie pozstaje chyba nic innego, niż sprawdzić nasze apartamenty i domy we Włoszech i zacząć planować urlop w Vico Equense.

Vice-esquenze

Domy wakacyjne w Vico Equense

Vico Equense to jedno z wielu włoskich miast, gdzie NOVASOL oferuje Państwu wynajem wspaniałych domów wakacyjnych. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą domów i apartamentów wakacyjnych w Vico Equense. Znajdą u nas Państwo domy i apartamenty wakacyjne o różnym wyposażeniu, wielkości i położeniu. Nasze domy i apartamenty wakacyjne nadają się idealnie zarówno na krótkie, jak długie wakacje, posiadają komfortowe wyposażenie i wysoki standard. Pozwólcie Państwo, aby nasze domy wakacyjne w Vico Equense w prowincji Neapol Was oczarowały. Wakacje we Włoszech to wspaniały pomysł na urlop. Zapraszamy do dokonania rezerwacji jednego z naszych wspaniałych domów wakacyjnych!