Amalfi - domy i apartamenty wakacyjne

Amalfi

Amalfi - domy i apartamenty wakacyjne

Wybrzeże Amalfi rozciąga się od Cetara do Positano na południowej części Półwyspu Sorrento na południe od Neapolu. Wybrzeże jest tak piękne i interesujące historycznie, że UNESCO zdecydowało o otoczeniu go ochroną. Miasto Amalfi to jedna z wielu włoskich miejscowości, gdzie NOVASOL oferuje wynajem domów wakacyjnych na wymarzone wakacje. Decydując się na wakacje w Amalfi, decydują się Państwo na wypoczynek w otoczeniu przyrody.

Do Amalfi dostaną się Państwo malowniczą trasą Amalfitana, z której rozpościerające się widoki, jedne z najpiękniejszych we Włoszech, będą wspaniałym preludium udanych wakacji. Samo Amalfi, jedno z najważniejszych miasteczek na tej części wybrzeża usytuowane jest na górskim zboczu, prawie od szczytu aż po samą, dość szeroką plażę. Architektura miasteczka, z dominującym po środku placem, to w przeważającej mierze niskie, pastelowe domy z przydomowymi ogródkami, wąskie uliczki pełne sklepików, knajpek, restauracji i barów i wszechobecnych schodów.

Historia Amalfi

Miasto to niegdyś stanowiło rzymską kolonię i potężny port morski usytuowany na przecięciu szlaków handlowych, co dawało tutejszym kupcom wiele przywilejów, m.in. byli głównymi dostawcami towarów dla papieży. Są też twórcami tzw. „Tablicy z Amalfi” – pierwszego uregulowanego zapisu włoskiego prawa handlowego. W 1136 roku miasto upadło za sprawą licznych najazdów Normanów i już nigdy nie osiągnęło dawnej świetności, jako miasto handlowe, jednakże zyskało nową sławę jako luksusowy kurort na wakacje w Kampanii.

Amalfi

Lokalne zwyczaje i wypoczynek

Amalfi uchodzi za jeden z bardziej prestiżowych włoskich kurortów. Jest to miejsce chętnie wybierane na urlop przez gwiazdy i celebrytów, co ma często odzwierciedlenie w kolorowej prasie. Warto pamiętać, że strój kąpielowy akceptowany jest jedynie podczas pobytu na plaży. Poza nią obowiązuje tradycyjne ubranie, a przechadzanie się w negliżu może skutkować dość kosztownym mandatem. W porze kolacji natomiast, na ulice miasta należy przywdziać strój wieczorowy. Koszule, spodnie na kant, pełne buty, czy suknie u kobiet to gwarant, że zostaniemy wpuszczeni do nawet bardziej wymagających restauracji. Nieformalny strój codzienny wieczorem może nie zdać egzaminu. Po zapadnięciu zmroku wypełniają się nie tylko lokalne restauracje, ale też bary i dyskoteki, które oferują dobrą zabawę, profesjonalne drinki, muzykę i luźną atmosferę, co odzwierciedla się także w odważniejszych strojach.

Amalfi

Co warto zobaczyć?

Rezerwując kwaterę z katalogu "noclegi Włochy", będziecie mogli poznać takie miejsca jak:

  • Muzeum Papieru - muzeum pokazujące tradycyjną technikę wyrabiania papieru, położone przy funkcjonującym do dziś specjalnym młynie

  • Katedra - zabytkowa katedra pochodząca z X w. z późniejszymi przebudowami mającymi miejsce aż do XIX w.

  • historyczne centrum – tętniące życiem wąskie uliczki, pełne sklepów z pamiątkami, straganów ze świeżymi owocami, restauracji serwujących przysmaki lokalnych kuchni i barów oferujących relaks i rozrywkę.

  • Plaża Marina Grande - główna plaża Amalfi, płatna.

Amalfi

Domy wakacyjne w Amalfi

W NOVASOL każdy z Państwa znajdzie idealny dla swoich potrzeb, obiekt z oferty "apartamenty i domy we Włoszech". Dysponujemy bogatą ofertą domów i apartamentów wakacyjnych o różnym wyposażeniu i standardzie. Pracownicy NOVASOL są do Państwa dyspozycji i chętnie pomogą znaleźć idealny dom wakacyjny na wymarzone wakacje.