Castellabate - domy i apartamenty wakacyjne

Castellabate

Castellabate - domy i apartamenty wakacyjne

Castellabate w prowincji Salerno to małe, antyczne miasto, położone w północnej części parku narodowego Cilento, w południowych Włoszech (przy okazji, zerknijcie do oferty "domy we Włoszech"). Miasto to jest warte zobaczenia przede wszystkim ze względu na średniowieczne centrum miasta z wąskimi uliczkami i tajemniczymi zakątkami. Na trasie zwiedzania nie można pominąć „Zamku opata”, pochodzącego z 12 wieku i górującego nad miastem, a także papieskiej bazyliki z czasów romańskich. W Castellabate czeka na Państwa wiele atrakcji – zachęcamy do spróbowania zimnego Limoncello – likieru cytrynowego, z którego słynie region Kampania. Zapraszamy także do odwiedzenia małych, uroczych restauracji, w których panuje niepowtarzalna atmosfera. Z miasta jest niedaleko do wspaniałych plaż Zatoki Castellabate.

Popularne domy wakacyjne w Castellabate

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Castellabate

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Castellabate

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Castellabate

Loading...

Wybrzeże

Wybrzeże Castellabate jest w głównej mierze kamieniste, jednakże mimo to znajdą tu Państwo bez problemu plaże piaszczyste. Rozciągają się one na znaczną szerokość, a drobny złoty piasek zaprasza do relaksu. Lokalne plaże zostały także docenione przez profesjonalistów – odcinek pomiędzy Punta Licosa a Punta Tresino został wyróżniony niebieską flagą – największym wyróżnieniem - to chyba świenta rekomendacja na wakacje w Kampanii.

Castellabate

Miejsowość Castellabate

Castellabate należy do najpiękniejszych miejscowości we Włoszech, jednakże nie jest oblegane przez turystów. Dominującą rolą pełni górujący nad wszystkim zamek. Rozciąga sią z niego widok na pokryte gajami oliwnymi zbocze, prowadzące aż do wybrzeża i znajdujących się tu wiosek, w tym do Santa Maria di Castellabate. Jest to typowa włoska wioska, w której raczej nie znajdą Państwo żadnych przejawów masowej turystyki. Liczne knajpki i budki, na pierwszy rzut oka niepozorne, zaskoczą Państwa kulinarnymi doznaniami. Rynek usytuowany jest praktycznie na plaży, a jego średniowieczna architektura zachwyci każdego. Odwiedzić warto kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i zwrócić uwagę na wieżę obronną. Rezerwujcie więc obiekty z katalogu "domy i apartamenty Włochy" i odkryjcie wszystkie te skarby!

Castellabate

Park Narodowy Cilento

Park Narodowy Cilento został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest on drugim co do wielkości parkiem we Włoszech, a na jego terenie znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Oprócz szczytów gór i wybrzeża, podziwiać można także dzieła obecności ludzkiej, w tym ruiny starożytnych miast. Jeżeli planują Państwo wakacje we Włoszech, warto zajrzeć do tego Parku.

Castellabate

Domy wakacyjne w Castellabate

W ofercie NOVASOL znajdą Państwo wiele wspaniałych domów wakacyjnych na Państwa niezapomniane wakacje. W domach wakacyjnych w Castellabate w prowincji Salerno spędzą Państwo niezapomniane chwile. Z nami mają Państwo możliwość samodzielnego wyboru domu lub apartamentu wakacyjnego na niezapomniane wakacje. Oferujemy wiele domów i apartamentów wakacyjnych o różnym standardzie i wyposażeniu. Zapraszamy do Castellabate!