Domy i apartamenty w Praia a Mare

Praia a Mare to słoneczny kurort położony pomiędzy Morzem Tyrreńskim i łańcuchem górskim Catena Costiera. Całość znajduje się w północnej części włoskiej Kalabrii, niedaleko granicy z regionem Bazylikata (w którym polecamy naszą ofertę „Bazylikata wakacje”). Nazwa miejscowości pochodzi jeszcze z czasów panowania antycznych Greków i oznacza „plażę nad morzem”, co jest adekwatne do największej atrakcji turystycznej tego miasteczka.

Domy i apartamenty w Praia a Mare to oferta skierowana do miłośników wypoczynku na plaży oraz intensywnego, kurortowego życia, choć, oczywiście, znajdują się tu i spokojniejsze lokalizacje. Zadowoleni z pobytu w Praia a Mare będą również amatorzy uprawiania sportów wodnych oraz wędrówek po górach. Znajdziecie tu również sporo zabytków, ciekawych miejsc, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz ciekawą ofertę gastronomiczną, w której prym wiodą ryby i owoce morza. Co prawda, spora odległość od granic naszego kraju może być pewną przeszkodą, lecz Praia a Mare wynagrodzi Wam trudy podróży i spędzicie tu naprawdę udane wakacje we Włoszech.

 

Domy i apartamenty w Praia a Mare

Popularne domy wakacyjne w Praia A Mare

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Praia A Mare

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Praia A Mare

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Praia A Mare

Loading...

Domy i apartamenty w Praia a Mare

Słoneczne wakacje są na wyciągnięcie ręki. Tutejsze plaże i atrakcje dostarczą Wam wielu przyjemności, podobnie jak nasze kwatery wakacyjne. Są one całkowitym przeciwieństwem hoteli i innych zbiorowych noclegowni, bowiem nasze domy i apartamenty w Praia a Mare to całkowicie samodzielne obiekty wakacyjne, w których spędzicie urlop z zachowaniem niezależności, indywidualności i prywatności. Oprócz tego, kwatery z oferty „Kalabria wakacje” to również gwarancja pełnego wyposażenia we wszystkie niezbędne meble oraz sprzęty, dostęp do mediów, wyposażone kuchnie oraz łazienki.

Nasza oferta „domy i apartamenty w Praia a Mare” to również duża różnorodność, bowiem nie ma dwóch takich samych domów czy mieszkań. Mało tego, część obiektów posiada dodatkowe atrakcje, które znacząco podniosą poziom satysfakcji z urlopu. Dlatego też polecamy Wam, m.in. apartamenty przy plaży, domy z basenem, domy przyjazne dzieciom oraz apartamenty z ogrodem.

 

Domy i apartamenty w Praia a Mare

Wakacje w Praia a Mare

Jak na nazwę kurortu przystało, w Praia a Mare czeka na Was mnóstwo przyjemnych chwil na plaży. Tutejsze wybrzeże ma prawie 5 kilometrów długości, a więc dla każdego starczy miejsca. Podłoże plaży składa się z piasku, szarego piasku wulkanicznego oraz kamieni, także wybierając ofertę "apartamenty Włochy", warto zaopatrzyć się w specjalne obuwie do pływania.

Podobnie jak w innych częściach kraju, na wybrzeżu znajdziecie różne rodzaje plaż:

  • Płatne plaże miejskie – takich stref jest tu około 50. W cenie wejścia jest przydzielone miejsce z leżakami oraz parasolem ochronnym.

  • Bezpłatne plaże miejskie – darmowe odcinki, ulokowane są pomiędzy płatnymi kąpieliskami.

  • Ukryte plaże – zaciszne miejsca, które są poukrywane w małych zatoczkach otoczonych skałami i jaskiniami. Najczęściej dostać się na nie można drogą wodną.

Oprócz plaż, czeka tu na Was także sporo innych atrakcji. Także rezerwując domy i apartamenty w Praia a Mare, sprawdźcie takie miejsca jak:

  1. Wyspa Dino – można się tu dostać statkiem rejsowym lub samodzielne, np. kajakiem czy na desce. Na wyspie podziwiać można piękne jaskinie Azzurra oraz Leone.

  2. Rocca di Praia – normańska fortyfikacja z XIV wieku.

  3. Wieża di Fiuzzi – znajduje się na 15-metrowym klifie i jest uznawana na najładniejszą tego typu budowlę w kraju.

  4. Il Fortino – fortyfikacja z XVI wieku

  5. Sanktuarium Madonna della Grotta – niezwykłe miejsce znajdujące się naturalnej jaskini.

  6. Wykopaliska – można tu obejrzeć m.in. kości prehistorycznego rekina.