Orihuela - apartamenty wakacyjne

Orihuela

Orihuela - apartamenty wakacyjne

Orihuela to jedno z najbardziej pożądanych miejsc na spędzanie wakacji, jeśli chodzi o Hiszpanię. Cieszymy się ze możemy Państwu zaprezentować region gdzie leży Orihuela. Jest to idealna destynacja, jeżeli planują Państwo wakacje w Walencji.

Popularne domy wakacyjne w Orihuela

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Orihuela

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Orihuela

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Orihuela

Loading...

Domy wakacyjne w Orihuela w obszarze Vega Baja del Segura

Miasto Orihuela leży 50km na południowy zachód od Alicante. Odwiedzając Orihuela doświadczymy zaściankowej, pełnej spokoju i hiszpańskiego uroku, Hiszpanii. W mieście zachowało się sporo historycznych budynków, a centrum Orihueli i ładny plac z fontanną w centrum. Samo miasto nie ma dostępu do morza, ale pasmo plaż ciągnące się wzdłuż wybrzeża w pobliżu miejscowości Orihuela. Playas de Orihuela to w zasadzie jedna długa na ponad 10 kilometrów plaża usiana kawiarniami, restauracjami i dyskotekami. Do najbardziej znanych plaż należą Punta Prima, Playa Flamenca, La Zenia, Cabo Roig, Dehesa de Campoamor czy Mil Palmeras. Aby zobaczyć te wspaniałe miejsca wystarczy zarezerwować dom wakacyjny w okolicy Orihuela.

Orihuela

W mieście tym warto zwiedzić:

  • Pałac Rubalcava, który był zamieszkiwany przez wieki, przez członków rodziny Rubalcava aż do roku 1933, a w roku 1975 przeszedł w ręce państwowe. Chyba najładniejsza część budynku to marmurowe schody, które zabiorą Państwa na górne piętro, gdzie znajdują się salony mieszkalne, portrety na ścianach i malowidła olejne. Salon żółty był kiedyś używany do ceremonii zaślubin. Warto zobaczyć bawialnię i pomieszczenia mieszkalne dawnej szlachty hiszpańskiej tego regionu.

  • Kościół Santa Justa y Rufina, którego budynek kościoła powstał na zgliszczach bardzo starego meczetu. Kościół posiada kilka stylów architektonicznych do podziwiania przez turystów, wśrod nich gotyk i barok. Kościół nigdy nie został ukończony.

  • Katedra Salvador w Orihuela, znajdującą się na Calle Mayor. Została wybudowana na ruinach dawnego meczetu w XII wieku. Budowla w stylu gotyckim. Zwróć uwagę na drzwi wejściowe o nazwie Loreto (XV wiek). Przepiękne barokowe organy w świątyni. Również elementy stylu renesansu w kościele są bardzo widoczne. Katedra otwarta dla zwiedzających w każdy dzień tygodnia z wyjątkiem poniedziałków. Darmowy wstęp.

  • Klasztor Colegio de Santa Domingo, który ierwotnie należał do zakonu dominikanów, został przekształcony w uniwersytet w roku 1569. Został zamknięty w roku 1824. Piękna architektura budynku. Zwiedzanie jest bezpłatne. Klasztor otwarty dla zwiedzających od wtorku do soboty.

  • Muzeum Casa Museo Miguel Hernandez. Dom zamieszkiwany przez hiszpańskiego poetę, pomiędzy rokiem 1914 a 1934. Darmowy wstęp. Muzeum jest czynne we wszystkie dni tygodnia, przez cały rok.

NOVASOL zaprasza Państwa do skorzystania z naszej oferty domów wakacyjnych, nie tylko w Hiszpanii, ale również w całej Europie. Dysponujemy bogatą ofertą domów i apartamentów wakacyjnych solidnie przygotowanych na Państwa wakacje. Mamy ponad 40- letnie doświadczenie w wynajmie apartamentów na wakacje w Hiszpanii kontynentalnej. Za każdym razem staramy się, aby Państwa wakacje były niezapomniane. Mamy bazę domów i apartamentów wakacyjnych w wymarzonych miejscach na wakacje. Dbamy o domy wakacyjne, aby spełniały Państwa oczekiwania. Każdy dom wakacyjny ma indywidualnego właściciela a wiec urządzane są one według ich uznania i gustu. Pozwoli to Państwu poznać prawdziwy lokalny klimat i zwyczaje wybranego miejsca. Oferta domów wakacyjnych NOVASOL ciągle się powiększa z uwagi na coraz większe zainteresowanie indywidualnym wynajmem. Rezerwacji domów wakacyjnych można dokonywać online o każdej porze. Sprawdźcie Państwo nas już dziś! Polecamy rezerwacje domu lub apartamentu w Hiszpanii.