Wakacje w regionie Kastylia – La Mancha

Kastylia - La Mancha

Wakacje w regionie Kastylia – La Mancha

Kastylia – La Mancha to region położony w środkowej części Hiszpanii. Kraina ta ma swoją autonomię, co jest częste w tym kraju. Cały region stanowi wyżyna nazywana Mesetą Iberyjską, która otoczona jest dość wysokimi łańcuchami górskimi: Serrania de Cuenca, Sierra Morena oraz Gór Kastylijskich. Wakacje w Hiszpanii mogą więc być ciekawą propozycją aktywnego wypoczynku w górach. Kastylia – La Mancha, bogata jest również w zabytki klasy światowej oraz słynie z tego, iż tu dzieje się słynna opowieść Cervantesa – „Don Kichot”. Jeśli jesteście fanami tego dzieła, to koniecznie powinniście odwiedzić miejsca w nim opisane. Zwłaszcza, ze pogoda w okresie letnim dopisuje i z pewnością nie zaskoczy Was deszcz.

Popularne domy wakacyjne w Kastylia-La Mancha

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Kastylia-La Mancha

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Kastylia-La Mancha

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli planujecie urlop w regionie Kastylia – La Mancha, to koniecznie sprawdźcie jaką ofertę ma dla Was NOVASOL. Domy i apartamenty wakacyjne z naszego katalogu, rozlokowane są w całym regionie, więc możecie swobodnie wybrać część krainy, która Was interesuje. Nasze obiekty są również położone w atrakcyjnych lokalizacjach, zarówno w miastach jak i pośród naturalnych krajobrazów. Domy wakacyjne w Hiszpanii, są również w pełni wyposażone we wszelkie podstawowe meble oraz urządzenia. W naszej ofercie, znajdziecie również kwatery z basenami, ogrodami lub możliwością pobytu z domowym zwierzakiem.

Kastylia - La Mancha

Naturalne perły Hiszpanii

Kastylia – La Mancha, z racji występowania tu licznych masywów górskich, oferuje liczne ciekawe miejsca, które zostały utworzone przez naturę. Spędzając urlop w Hiszpanii, warto zobaczyć miejsce zwane Ciudad Encantada. Jest to skupisko  geologicznych cudów natury, które zostały utworzone przez działalność wody i wiatru. Podziwiać tu można formacje skalne o fantastycznych kształtach, a najbardziej znane to: Kamienny Mur, Muchomor oraz Hipopotam. W miejscu tym nakręcono również kilka filmów.

Łańcuchy górskie, sprzyjają oczywiście aktywnemu spędzaniu czasu. Liczne szlaki turystyczne połączone ze wspinaczką, od lat cieszą się tu powodzeniem. Region ten ma również, jedne z najlepszych w Europie, tras do uprawiania kolarstwa górskiego. W górach można także wziąć udział w spływach kajakowych oraz raftingowych.

Na terenie regionu, znajdują się dwa parki narodowe. Pierwszy z nich,  Cabaneros powstał w celu ochrony śródziemnomorskich lasów iberyjskich. Lasy te pełne są roślin i zwierząt, a szczególną ochroną są tu objęte ptaki takie jak orzeł cesarski, dzięcioł czarny oraz sęp czarny. Drugi rezerwat – Tables de Daimiel, obejmuje tereny bagienne oraz mokradła.Cały obszar parku został wpisany do strefy biosfery oraz występuje tu specjalna strefa ochrony ptactwa.

Miasta regionu

Kastylia – La Mancha słynie z ciekawych i atrakcyjnych turystycznie miast. Wczasy w Hiszpanii to świetna okazja na poznanie takich miejsc jak:

  • Toledo – stolica regionu, w której podziwiać można Katedrę NMP (druga, najbardziej znacząca budowla gotycka), twierdzę Alkazar z XI wieku, Pałac Galiana z XIII wieku oraz wiele innych, ciekawych zabytków.

  • Almaden – miasto górnicze, słynące z wydobycia rtęci. Kopalnia tego metalu jest udostępniona zwiedzającym oraz jest wpisana na listę UNESCO.

  • Consuegra  - miasteczko znane z kart powieści „Don Kichot”. Podziwiać tu można, charakterystyczne białe wiatraki, z którymi walczyć miał główny bohater.

  • Ciudad Real – miasto słynące z Katedry Iglesia San Pedro z XIV wieku oraz Muzeum Don Kichota.

  • Cuenca – miasto znane z potężnej Katedry, Mostu św. Pawła, „Wiszących domów” oraz licznych muzeów.