Asturia – perła północnej Hiszpanii

Asturia

Asturia – perła północnej Hiszpanii

Asturia jest regionem położonym w północnej części Hiszpanii. Położona jest nad Zatoką Biskajską i z roku na rok, odwiedzania jest przez coraz większą liczbę turystów. Dlatego, warto wybrać się tu teraz, kiedy ruch turystyczny, pozwala jeszcze na chwilę oddechu w spokojniejszych miejscach. Asturia, to świetna alternatywa dla zatłoczonego południa kraju. Wakacje w Hiszpanii, to piękne plaże, wysokie Góry Kantabryjskie oraz ciekawe miasta o bogatej historii. Jasno więc wynika, że urlop w Asturii to propozycja dla każdego – i dla amatorów relaksu  i dla obieżyświatów. Jest to również propozycja dla osób, chcących wypocząć w cichszych i spokojniejszych destynacjach.

Popularne domy wakacyjne w Asturia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Asturia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Asturia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Asturia

Loading...

Domy wakacyjne

Jeśli Waszym celem wakacyjnym jest Asturia, to koniecznie rozważcie propozycje NOVASOL w tym regionie. Nasze domy i apartamenty wakacyjne, znajdziecie w miastach, w górach i na wybrzeżach – również w bliskiej odległości do plaż. Nasze obiekty w Asturii są w pełni wyposażone i stanowią alternatywę dla dużych i głośnych hoteli. Domy wakacyjne w Hiszpanii to gwarancja komfortu oraz prywatności. Część kwater, posiada również dodatkowe udogodnienia, takie jak basen, ogród, czy taras z panoramicznym widokiem na morze lub góry.

Asturia

Wybrzeże Asturii

Asturia słynie z przepięknego wybrzeża, które oblewane jest wodami Zatoki Biskajskiej. Ta część regionu nosi nazwę „Costa Verde”, co oznacza zielone wybrzeże. Oznacz to również, że urlop w Hiszpanii, spędzicie wśród piaszczystych plaż, klifów, jaskiń oraz fantastycznych formacji skalnych. Najlepsze plaże piaszczyste, czyli te z najbardziej rozwiniętą infrastrukturą znajdziecie w nadmorskich kurortach. Są one czyste, bezpiecznie oraz charakteryzują się łagodnym zejściem dowody, co oznacza, ze idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi. Jednak , wzdłuż wybrzeża znajdziecie też plaże, których głównym atutem są widoki. Do takich plaż zalicza się:

  • Playa de Cuevas del Mar – nazywana  plażą morskich jaskiń. W tym miejscu podziwiać można fantastyczne formacje skalne, które tworzą tu jaskinie oraz skalne tunele.

  • Playa de Gulpiuri – plaża, która znajduje się 100 metrów od morza. Woda w tym miejscu została przechwycona przez naturalne zagłębienia i tworzy plażę, z której podziwiać można skaliste formacje.

  • Playa del Silenco – „cicha plaża” – znajduje się u podnóża potężnych klifów.

Asturia

Ciekawe miejsca

Asturia ma w swojej ofercie również i poza plażowe atrakcje. Oczywiście wybrzeże Costa Verde, świetnie się nadaje również do pieszych wycieczek. Szali prowadzą zarówno u podnóża, jak i przez górną część klifów i z obu tych miejsc, czekają na Was fantastyczne widoki.

Rezerwując apartament wakacyjny w Hiszpanii, możecie również przemierzać górskie krajobrazy, a to za sprawą, występujących tu Gór Kantabryjskich. Są to dość wysokie góry (najwyższy szczyt ma 2648 m n.p.m.), dlatego też można w nich uprawiać trudniejsze sporty takie jak wspinaczka, kolarstwo górskie  czy paralotniarstwo. Jednak na piesze wędrówki również świetnie się nadają. Podczas pokonywania szlaków, czekają na Was wąwozy, jaskinie oraz jeziora górskie. W górach, umiejscowiony jest także Park Narodowy Picos de Europa, który jednym z najstarszych w Europie.

Równie ciekawie, prezentują się miasta Asturii, takie jak:

  • Oviedo – stolica regionu, gdzie można podziwiać Katedrę San Salvador z XIV wieku, kościół San Tirso z IX wieku, Pałac Velarde z XVIII wieku oraz wiele innych pięknych i zabytkowych budowli.

  • Gijon – największe miasto regionu. Warto odwiedzić w nim m.in. Pałac Revillagigedo, kościół San Lorenzo oraz liczne muzea oraz oceanarium.

  • Llastres – uznawane za najpiękniejsze miasteczko Asturii. Słynie z Wieży Zegarowej, kościoła Santa Maria de Sabada, Muzeum poświęconego jurze oraz możliwością uprawiania surfingu.