Wakacje w Murcji – domy wakacyjne

Murcja jest miastem położonym w południowo-wschodniej Hiszpanii. Jest stolicą regionu o tej samej nazwie. Przez Hiszpanów nazywana jest miastem morw, dzięki licznym roślinom tego gatunku rosnącym w okolicy. Domy wakacyjne w Murcji to dobry przepis na wakacje w mieście. NOVASOL przygotowała dla Państwa całą gamę mieszkań i domów wakacyjnych. Znajdą tu Państwo kwatery w ścisłym centrum miasta, a także duże domostwa z basenami na przedmieściach. Obiekty z naszej oferty to również dobra baza wypadowa nad Morze Śródziemne (do kurortu Santiago de la Ribera jest niecałe 50 km.). Same miasto Murcja jest ciekawym miejscem do zwiedzania. Poza tym, znajdują się tu liczne restaurajce, bary puby, regionalne sklepiki oraz targi. Spacery wśród licznych, malowniczych uliczek sprawią, że fani aktywnej turystyki na pewno będą zadowoleni i zechcą wrócić ponownie na niezapomniane wakacje w Hiszpanii.

MurcjA

Popularne domy wakacyjne w Murcja

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Murcja

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Murcja

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Murcja

Loading...

Zabytki Murcji

Najsłynniejszym zabytkiem w Murcji jest monumentalna gotycka Katedra (Catedral de Santa Maria). Mimo, że rozpoczęto jej budowę w XIV wieku, to została skończona dopiero w XVII wieku. Z tego powodu, znaleźć tu można dekoracje róznych stylów. Do Katedry przynależy 93-metrowa wieża katedralna z 25 dzwonami. Jest to druga co do wielkości wieża dzwonnicza w Hiszpanii (wyższa o niecałe 2 metry jest wieża w Sewilli). Codziennie o godzinie 13, wszystkie dzwony ogłaszają, że nadszedł czas na posiłek. Jest to więc dobry moment, aby spróbować miejscowych przysmaków w jednej z licznych restauracji. Liczne restauracje znajdują się na zabytkowym placu La Glorieta oraz na głównej ulicy miasta Calle de la Trapería. Spędzając urlop w Murcji, warto wybrać się do zabytkowego kasyna. Kasyno jest dawną siedzibą elit miasta. Składa się z kilkunastu pełnych przepychu sal, bogato zdobionych róznymi dekoracjami architektonicznymi oraz malowidłami. W mieście znajduje się również muzeum twórczości rzeźbiarza Francisco Salzilli. W Murcji znaleźć można liczne pozostałości i ruiny pozostałe po kulturze arabskiej, która miała również silny wpływ na historię miasta.

Murcja i okolice

Spędzajac urlop w Hiszpanii, warto odwiedzić również pobliskie miasteczka i wsie, w których zachował się dawny i unikalny klimat. Dobrym pomysłem jest wycieczka na Costa Calida, wybrzeże z charakterystyczną mierzeję, oddzielajacą część wód morskim od Morza Śródziemnego, tworząc słone jezioro. Ciekawie prezentuje się również miasto Lorca (70 km od Murcji). To śliczne, zabytkowe miasto z licznymi barokowymi pałacami i budynkami oraz kościołami różnych stylów. Najłynniejszą budowlą jest tu „Forteca Słońca” (Fortaleza del sol). Jest to jedna z największych fortec w tej części Europy, z dwiema charakterystycznymi wieżami warownymi: Torre Alfonsina oraz Torre del Espanol. Warto tu zawitać w okresie Świat wielkanocnych, kiedy to przez miasto przechodzi wielka procesja z licznymi inscenizacjami oraz barwnymi orszakami. Okolice Murcji to również parki krajobrazowe oraz górskie szlaki turystyczne, które warto przejść lub przejechać na rowerze.