Wakacje w Walencji – domy wakacyjne

Walencja

Wakacje w Walencji – domy wakacyjne

Walencja (od łaciny Walens – silny) to trzecie co do wielkości metropolia w Hiszpanii. Położona jest nad ujściem rzeki Turii do Morza Śródziemnego. Walencja to bardzo dobra propozycja dla osób szukających odpoczynku i odprężenia oraz dla osób, które preferuję intensywną turystykę. W Walencji znajdą Państwo długie, piaszczyste oraz szerokie (do 200m) plaże. Oprócz kąpieli morskich i słonecznych, mieszkańcy mają do zaoferowania infrastrukturę to uprawiania sportów wodnych. Z kolei samo miasto i okolice bogate jest w liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne zarówno dla małych jak i dużych turystów. Domy wakacyjne w Walencji to dobry przepis na udane wakacje. Dzięki komfortowym domom i mieszkaniom wakacyjnym NOVASOL spędzą Państwo udany urlop. Nasi Klienci mogą sami zdecydować, czy chcą zamieszkać blisko tętniącego życiem centrum miasta, czy wynająć kwaterę na obrzeżach, gdzie jest więcej ciszy i mniej zgiełku. Jedno jest pewne, wybierając nasz produkt "Hiszpania wakacje", wrócicie zadowoleni z urlopu.

Popularne domy wakacyjne w Walencja

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Walencja

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Walencja

Loading...

Walencja dla miłośników historii

Podobnie jak inne miasta Katalonii, Walencja również ma swoją burzliwą historię, dzięki której w mieście można znaleźć zabytki oraz budowle wzniesione w różnych stylach. Podobnie jak Tarragona czy Barcelona, miasto było podbite przez Kartaginę oraz Maurów. Wakacje w Katalonii to dobra okazja, aby samemu poznać jak rozwijał się ten ważny do dziś port na przestrzeni wieków.

Do najważniejszych zabytków Walencji należą:

  • Katedra – zaczęto ją budować w XII wieku. Jest fascynująca, ponieważ można w niej znaleźć elementy trzech stylów: gotyckiego, romańskiego oraz barokowego. Według legendy, to tutaj ukryty jest Święty Graal, kielich poszukiwany już przez króla Artura.

  • El Micalet - dzwonnica będąca symbolem Walencji. Na szczyt tej ośmiokątnej wieży prowadzi 207 schodów

  • La Lonja (giełda jedwabiu)- XV-wieczna budowla z imponującymi sufitami

  • Bazylika de la Virge dels Desamparats – barokow, imponujący kościół, który jako pierwsz w Walencji nie powstał na ruinach poprzednich świątyń.

  • Jardi Botanic – park botaniczny założony w XVI wieku

  • Plaza de Toros – jedna z największych w Hiszpanii aren corridy

  • Wieże Quart i ser rano świetnie zachowane XV-wieczne wieże obronne.

  • Liczne muzea – w tym między innymi muzeum ceramiki (Museo Nacional de Cerámica) i muzeum sztuki (Museo Provincial de Bellas Artes) z obrazami Goi i El Greca

Walencja

Walencja dla miłośników rozrywki

Wakacje w Hiszpanii to nie tylko muzea i zabytki. W Walencji znajdą Państwo Miasto Nauki i Sztuki. Jest to nowoczesna budowla, w której znajduje się opera, nowoczesne planetarium, delfinarium oraz oceanarium. Oceanarium w Walencji to największy tego typu obiekt w Europie. Całość podzielona jest na 9 stref (m.in. Arktyka, mokradła). Można tu poobserwować nie tylko ryby, ale także zwierzęta morskie takie jak morsy czy pingwiny. W Walencji znajduje się również zoo „Bioparc Valencia”, które cechuje się tym, że nie ma tu żadnych klatek i ogrodzeń. Odwiedzający są oddzieleni od zwierzat jedynie rzeczkami czy stawami. Dzięki temu można się poczuć jak w naturalnym środowisku sawanny czy lasów Ameryki Południowej. Oprócz tego w Walencji znajdują się liczne wesołe miasteczka, promenada z licznymi sklepikami i restauracjami, parki i wiele innych równie ciekawych miejsc dla wymagających turystów.