Wakacje na La Palma – domy wakacyjne

Wakacje na La Palma

Wakacje na La Palma – domy wakacyjne

La Palma jest wyspą położoną w zachodniej części archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jest piątą co do wielkości wyspą w tym regionie. Wyspa nazywana jest stromą, ponieważ znajduja się na niej wysokie góry pochodzenia wulkanicznego. Z tego względu na wyspie nie rozwinął się tak bardzo ruch turystyczny jak na innych bardziej popularnych wyspach. Ze względu na ukształtowanie terenu, domy wakacyjne na La Palma są wyśmienitą propozycją dla amatorów wspinaczek. Znajduje się tu wiele znakomitych szlaków turystyczno-wspinaczkowych, dzięki którym można w pełni docenić piękno wyspy. Dzięki mniejszemu ruchowi turystycznemu, Klienci NOVASOL znajdą tu ciszę i spokój od codziennego zgiełku. Można tu wypocząć na jednej z licznych czarnych plaż. Są to świetne i czyste plaże odznaczone w 2013 Błękitną Flagą. Dzięki naszym kawterom będą Państwo mieli również możliwość poznania miejscowej flory i fauny, która dzięki małej ingenrencji człowieka, rozwija się tu doskonale.

Popularne domy wakacyjne w La Palma

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w La Palma

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w La Palma

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w La Palma

Loading...

Turystyka astronomiczna

Dzięki dobremu umiejscowieniu wyspy (zachodni kraniec wysp), jest tu bardzo mało sztucznego światła. Dodatkowo prawo wyspy zabrania używania mocnych lamp i neonów. Dzięki temu w nocy znajdują sie tu jedne z najlepszych warunków do obserwacji nieba. Na wyspie znajduje się tu kilka obserwatoriów astronomicznych. Wakacje w Hiszpanii, to idealna okazja do odwiedzania któregoś (nie wszystkie są dostępne dla turystów) i obejrzenia gwiazd i zjawisk astronomicznych na północnym niebie. Najbardziej znanym obserwatorium na wyspie jest Roque de los Muchachos, który znajduje się na najwyższym szczycie La Palmy, o tej samej nazwie (2426 m n.p.m). Cała konstrukcja składa się z piętnastu teleskopów o różnych średnicach, a charakterystyczne białe kopuły widać w dzień z prawie dowolnego miejsca na wyspie. Przed wybraniem się do obiektu, należy wcześniej upewnić się, że będzie akurat w podanym terminie przyjmowało zaciekawionych turystów. Jest to spowodowane tym, że obserwatorium jest często wynajmowane prze rządy róznych krajów do prowadzenia obserwacji.

Domy wakacyjne na La Palma

Atrakcje wyspy

La Palma jest świetnym miejscem dla wędrowców. Liczne szlaki wśród lasów i gór powodują, że urlop w Hiszpanii będzie bardzo udany. Oprócz podziwiania świata flory i fauny, warto również odwiedzić liczne miasteczka oferujace unikalny klimat:

  • Santa Cruz de La Palma – miasto z piękną promenadą nadmorską, kościołem Iglesia de El Salvador (z 1500 roku), miejscowe Muzeum Sztuk Pięknych i Archeologii oraz liczne placa z charakterystyczną kanaryjską zabudową.

  • Tazacorte – miasteczko z charakterystycznymi wąskimi uliczkami i barwionymi mnóstwem kolorów domkami. Znajduje się tu również Muzeum Bananów (jedyne w Europie) a na miejscowym rynku mozna kupić rękodzieła wykonane z bananowych liści.

  • Puntagorda – urokliwe miasteczko z typowymi w tym regionie małymi białymi domkami, wśród migdałowych sadów.

  • Los Llanos de Aridane – miejscowość z Muzeum Wina. Można też tu podziwiać z góry, piękną dolinę z polami uprawnymi.