Wakacje w Costa Blanca – domy wakacyjne

Costa Blanca (Białe wybrzeże) jest regionem turystycznym położonym nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii. Składa się z dwóch części:

 • Marina Alta (północ) – skaliste wybrzeże z licznymi zatoczkami i jaskiniami

 • Marina Baixa – z długimi piaszystymi plażami.

Domy wakacyjne w Costa Blanca znajdą Państwo w obu jakże odmiennych miejscach regionu. Północ wybiorą osoby lubiące piesze wycieczki oraz piękne widoki, a południe wybrzeża osoby lubiące wypoczynek w kurortach nadmorskich, oferujących typowo turystyczne atrakcje. Każdy znajdzie tu dla siebie coś miłego. Nasze kwatery są dopasowane zarówno dla mniejszych i większych rodzin z dziećmi oraz dla nawet kilkunastoosobowych grup znajomych.

Costa Blanca

Popularne domy wakacyjne w Costa Blanca

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Costa Blanca

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Costa Blanca

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Costa Blanca

Loading...

Alicante

Alicante (z języka arabskiego „źródło światła” )jest głównym miastem na Costa Blanca. Pełni wiele funkcji: jest jednym z najważniejszych portów Hiszpanii, centrum turtycznym z pięknymi plażami oraz jednym z ulubionych celów podróży osób interesujących się historią. Dlatego też warto spędzić urlop w Walencji. Alicante jest również lubiane dlatego, że idealnie łączy zabytkowe budynki z nowoczesnymi kilkunastopiętrowymi wieżowcami.

Do najciekawszych zabytków Alicante należą:

 • umiejscowiona na wzgórzu twierdza Castillo de Santa Barbara, z której rozpościeraja się piękne widoki na całe miasto i okolice.

 • Basilica de Santa Maria – czternastowieczny, gotycki kościół.

 • Concatedral de San Nicolás de Bari – monumentala katedra, która do roku 1662 była meczetem.

 • Plaza de Torros – arena na której odbywają się corridy (walki byków)

Oprócz zabytków znaleźć tu można muzea (m.in. Muzeum kolei oraz muzeum sztuki współczesnej). Opórcz aktywnego wypoczynku, można tu wypocząć na jednej z trzech piaszczystcych plaż, a także uprawiać sporty wodne.

Costa Blanca

Ciekawe miejsca

Spędzając urlop w Hiszpanii, warto odwiedzić pobliskie miasta i kurorty. W wielu z nich można znaleźć ciekawe miejsca i budowle.

 • Elche – miasto w którym warto zobaczyć gaj palmowy ( prawei 300 000 roślin)oraz misterium ku czci Matki Bożej (oba projekty znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO).

 • Benidorm – kurort nadmorski, który nazywany jest Manhatanem Europy. Zawdzięcza to kilkuset wieżowcom usytuowanym na wybrzeżu. Widok zapiera dech w piersiach. Jest typoym kurortem nastwaionym na turystów. Piękne i długie plaże, liczne bary restauracje, dyskoteki, sklepy oraz kasyna. Prawdziwa mekka dla mieszczuchów. Dla dzieci wybudowano tu aż trzy parki rozrywki: Terra Mitica (lunapark oraz park historyczny), Terraz Natura (park zwierząt i roślin) i Mundomar (akwarium).

 • Denia – warto obejrzeć górujący nad miastem mauretański zamek oraz Park Naturalny góry Montgo. Poza tym w mieście znajdują się liczne koscioły, fragmenty murów z wieżami obronnymi oraz muzeum zabawek.

 • Calpe – znajduje się tu Penon de Ifach (majestatyczna formacja skalna) oraz pozostałości po średniowiecznych budowlach.

 • Altea – miasto artystów, z licznymi uliczkami i deptakami. Wśród domów znajduje się tu mnóstwo galerii i wystaw malaraskich oraz rzeźbiarskich.