Wakacje na Costa del Azahar – domy wakacyjne

Costa del Azahar

Wakacje na Costa del Azahar – domy wakacyjne

Costa del Azahar to region turystyczny w północnej Hiszpanii. Wybrzeże to obejmuje obszar pomiędzy przylądkiem Cabo de Nao a ujściem rzeki Ebro. Swoją nazwę „wybrzeże kwiatu pomarańczy” zawdziecza od licznych upraw cytrusów w tym regionie. Jest to możliwe, dzięki klimatowi, który powoduje, ze jest tu ciepło nawet zimą. Domy wakacyjne na Costa del Azahar dedykowane są osobom, które chcą spędzić urlop w Hiszpanii, ale w spokojniejszej części kraju. Znajdą tu Państwo kilometry szerokich, piaszczystych plaż i liczne urokliwe zatoki. Jest tu dużo spokojniej niż na Costa Brava czy Costa Dorada. Mieszkania i domy wkacyjne z oferty NOVASOL, na pewno przypadną do gustu osobom, które chcą wypocząć w słońcu z dala od zgiełku miast i codzienności.

Popularne domy wakacyjne w Costa Azahar

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Costa Azahar

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Costa Azahar

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Costa Azahar

Loading...

Peniscola

Spędzając wakacje w Walencji warto wybrać się do miasteczka Peniscola. Miejscowość położna jest na półwyspie na robiącym wrażenie klifie. W tym miejscu góry Sierra de Irta niemal łączą się z Morzem Śródziemnym. Warto zobaczyć to miasto otoczone plażami, morzem i skałami, ze względu na mnogość atrakcji jakie oferuje swoim gościom. Przede wszystkim znajduje się tu Zamek Pałac Papa Luna. Początkowo była to twierdza zakonu Templariuszy, ale w XV wieku Papa Luna zamienił twierdzę w swój pała oraz bibliotekę. Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych odwiedzanych w Hiszpanii zamków templariuszy. W Peniscoli znajdziemy również dawny park artyleryjski – rozległy ogród z kazamatami i prochowniami. W centrum miasta znajduje się urokliwa starówka z licznymi wąskimi i krętymi uliczkami, którymi warto pospacerować. Warto odwiedzić również Muzeum Morskie. Do miasteczka można również zawitać podczas jednego z wielu festynów czy festiwalu. Co roku odbywa sie tu między innymi: Festiwal muzyki dawnej i barokowej, Międzynarodowy festiwal filmów komediowych oraz uliczna fiesta zwana balem demonów.

Ciekawe miejsca

Oprócz licznych mniejszych i większych kurortów nadmorskich oraz miasteczka wspomnianego powyżej, znajduja się tu liczne ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Spędzając wakacje w Hiszpanii można wypożyczyć auto (lub też swoim) i wybrać się na wycieczkę po okolicznych miasteczkach i zakątkach:

  • Vinaros – miejscowość z areną, na której odbywają się walki byków oraz urokliwymi kapliczkami.

  • Alcoceber – miasteczko nad którym góruje zamek Xiviert. Znajdziemy w nim zarówno motywy arabskie jak i chrześcijańskie. Oprócz zamku, znajduje się tu barokowy kościół Jana Chrzciciciela.

  • Castellón de la Plana – miasteczko ze słynną dzwonnicą El Fadri oraz gotycką katedrą Santa Maria z XIII wieku a także muzeum sztuki nowoczesnej.

  • Sagunto – miasto w którym znajdziemy wiele pozostałości z czasów rzymskich. Można tu zwiedzić resztki rzymskiego zamku, cyrku i świątyni a także ruiny po dwóch arabskich fortecach. Warto zobaczyć w Sagunto odrestaurowany Rzymski Teatr z I wieku.