Wakacje na Costa de Valencia – domy wakacyjne

Costa Valencia

Wakacje na Costa de Valencia – domy wakacyjne

Costa de Valencia to ok. 100-kilometrowy pas wybrzeża nad Morzem Śródziemnym. Znajduje się pomiędzy Costa Blanca a Costa de Azahar. Obszar obejmuje głównie szerokie, piaszczyste plaże wraz z przelgającymi do nich miastami. Domy wakacyjne na Costa de Valencia są dedykowane osobom, które chcą wypocząć na słońcu, a także pozwiedzać liczne miejscowości. NOVASOL w swojej ofercie ma domy i mieszkania przystosowane specjalnie dla rodzin z dziećmi, jak i dla grup od dwóch do do kilkunastu osób. Nasze kwatery gwarantują dowolność w spędzaniu czasu oraz możliwość spróbowania miejscowych przysmaków. Nie będą tu Państwo skazani na hotelową stołówkę, ale będą mogli zjeść regionalne dania w jednej z licznych restauracji lub samemu przygotować potrawy ze składników zakupionych na miejscowych straganach. Wszystkie nasze domy oraz mieszkania, są w tym celu wyposażone w kuchnię z pełnym wyposażeniem.

Popularne domy wakacyjne w Costa de Valencia

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Costa de Valencia

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Costa de Valencia

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Costa de Valencia

Loading...

Gandia

Najważniejszym miastem regionu jest Walencja, od której pochodzi nazwa wybrzeża. Oczywistym jest, że jako stolica regionu, a także jedno z największych miast w Hiszpanii, ma najwięcej do zaoferowania turystom. Jendak spędzając urlop w Walencji warto odwiedzić inne miejscowości, które również mają przygotowane dla wczasowiczów atrakcje. Bardzo ciekawym miastem jest Gandia. Jest jednym z wielu większych miast w regionie, ale do XVI wieku była bardzo ważnym portem oraz centrum handlowym i kulturalnym. W XV wieku miał tu siedzibę miejski uniwersytet. Miasto dzieli sie na dwie części: miejska – z licznymi zabytkami i nowoczesną infrastrukturą oraz plażowa z licznymi hotelami i apartamentami, a także z barami, dyskotekami, sklepami, klubami nocnymi i restauracjami. W mieście znajduje się gotycka Bazylika Marii Świetej z XVI wieku, pałac książęcy z XIV wieku, który był siedziba rodziny Borgiów oraz klasztor Santa Clara. Warto odwiedzić również miejscowe muzeum archeologiczne.

Costa Valencia

Urokliwe zakątki

Costa de Valencia nie jest dużym regionem, ale to nie oznacza, że oprócz plaż i dwóch większych miast nie ma tutaj nic ciekawgo. Nic bardziej mylnego. Urlop w Hiszpanii to okazja na odwiedzenie:

  • El Puig – miejscowości z klasztorem królewskim i sanktuarium zbudowane w dwóch stylach: gotyckim oraz romańskim.

  • Alfauir – z okazałym monastyrem Sant Jeroni de Cotalba. Znaleźć tu można przepiękne gotyckie oraz barokowe zdobienia i elementy.

  • Oliva – na starówce odbywają się liczne fiesty przez cały rok. Warto u przyjechać, aby przeżyć niesamowitą, roztańczoną noc.

  • El Saler – miejscowość znajdująca się w centrum parku krajobrazowego Albufera. Miasteczko słynie z charakterystycznych piaszczystych wydm. Sam park jest ostoją wielu gatunków zwierząt i ptaków. Jest to dobra okazja, aby podejrzeć je w naturalnym środowisku.

  • Cullera – zabytkowe miasto z typowym zamkiem, który góruje nad miejscowością, sanktuarium Virgen del Castillo, kościół Świętego Jana i wieża obronna z XV wieku.