Wakacje na Teneryfie – domy wakacyjne

Teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich znajdujących się na Ocenia Atlantyckim. Jest to najchętniej odwiedzana wyspa przez turystów. Z tego też powodu znajduje się tu mnóstwo kurortów z niezliczoną ilością hoteli i całej infrastruktury wypoczynkowej. NOVASOL również ma domy wakacyjne na Teneryfie. Nasze w pełni wyposażone kwatery zapewnią Państwu komfort oraz wygodę. W ofercie znajdą Państwo zarówno małe mieszkania dla par, jak i duże domy nawet dla kilkunastu osób. Nasze domy są również dostosowane do pobytów rodzin z dziećmi, część z nich ma własne baseny. Teneryfa jest idealnym celem podróży dla plażowiczów, amatorów górskich wspinaczek, miłośników spacerów oraz sportowców.

Domy wakacyjne na Teneryfie

Popularne domy wakacyjne w Teneryfa

Loading...

Przyjazne dla zwierząt domy wakacyjne w Teneryfa

Loading...

Domy wakacyjne z basenem w Teneryfa

Loading...

Domy wakacyjne z elastyczną datą przyjazdu w Teneryfa

Loading...

O wyspie słów kilka

Istnieje przekonanie, że Teneryfa jest pozostałością po mitycznej Atlantydzie. Jest wyspą wulkaniczną, na której można odwiedzić uśpione wulkany. Znajdują się tu cztery masywy wysokich gór: Teide, Teno, Anaga oraz Adeje. Góry te przecinające wyspę oraz prądy morskie spowodowały, ze na wyspie odczuwalne są dwa różne klimaty. Południowa część wyspy jest dużo cieplejsza i dominują w niej długie piaszczyste plaże oraz zauważalnie mniej roślinności. Z kolei północna część jest dużo chłodniejsza i bardziej „dzika”. Znajdują się tu strome wybrzeża, szare wulkaniczne plaże oraz bujna roślinność. Północna część jest też dużo bardziej wietrzna(góry zatrzymują wiatr i osłaniają południową część). Dlatego też ta część wyspy jest oblegana przez amatorów windsurfingu oraz kitesurfingu. Wyspa jest również zróżnicowana pod względem flory i fauny. Wakacje w Hiszpanii, pozwalają wędrować wśród lasów sosnowych, suchych wrzosowych, gęstych od lip i hebanów, a także przez pola kaktusów i palmowe aleje. W wodach od północnej strony wyspy, często można zobaczyć pływające blisko brzegu wieloryby i delfiny, a na samym wybrzeżu można zaobserwować gigantyczne żółwie morskie.

Wakacje na Teneryfie

Atrakcje wyspy

Jak już wcześniej wspomniano, wyspa utrzymuje się głównie z turystyki. Dlatego też jest tu całe mnóstwo atrakcji specjalnie wybudowanych dla wczasowiczów, jak i parki narodowe, etnograficzne, zabytki oraz muzea. Urlop w Hiszpanii to szansa na odwiedzenie:

  • piramid w Guimar – niedaleko miejscowości znajduje się 6 schodkowych niskich piramid. Data ich powstania, do tej pory nie została ustalona.

  • Loro Parku – park zoobotaniczny z 300 gatunkami zwierząt (duża część z nich zagrożona jest wyginięciem. Znajduje się tu również pingwinarium oraz „OrcaOcean” – największe akwarium na świecie.

  • Siam Parku – duży park rozrywki z licznymi karuzelami i rollercoasterami oraz park wodny.

  • Jungle parku – tropikalna dżungla z ponad 300 gatunkami zwierząt i ptaków

  • Masca - urokliwa miejscowość w górach Teno. Są tu liczne punkty widokowe z zapierającymi dech w piersiach widokami oraz 5kilometrowy szlak turystyczny wąwozem Barranco de Masca.

Warto również wybrać się w rejs po Atlantyku, ponieważ wokół Teneryfy znajduje się około dwustu małych, niezamieszkanych wysepek. Warto zwiedzić także mniejsze i większe miasta, które oprócz plaż mają do zaoferowania liczne zabytki i atrakcje.

Urlop na Teneryfie